W niedzielę 8 października na Mszy Świętej o godzinie 10:30 poświęcone zostaną różańce dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św.. Rodzice zakupują różańce swoim dzieciom;

12 października zapraszamy rodziców dzieci I komunijnych na spotkanie po mszy wieczornej o g. 19.30

Scenariusze I Komunii św. i Rocznicy I Komunii św.

Ogłoszenia dla dzieci, które w tym roku mają swoją I Komunię Św.

Scenariusz I Komunii Św. 

Dzieci w niedzielę 21 maja przychodzą do kościoła na godz. 11:50 i siadają tak jak było to ćwiczone na próbie. Na swoich miejscach będą miały do zabrania i przekazania rodzicom pamiątki I Komunii Św.

Od poniedziałku do piątku włącznie w naszej parafii o godz. 18:30 dzieci przeżywają swój Biały Tydzień. Przychodzą na Mszę w strojach komunijnych. Zapraszam również do uczestniczenia w majówkach.

Ogłoszenia dla dzieci rocznicowych

Scenariusz Rocznicy I Komunii Św.

W piątek 26 maja o godz. 16:00 rozpocznie się spowiedź dla dzieci rocznicowych.

Ogłoszenia dla rodziców dzieci rocznicowych

W najbliższy piątek (5 maja) o godz. 17:00 odbędzie się spotkanie dla dzieci rocznicowych w kościele. Będzie to również próba, podczas której zostaną rozdzielone funkcje na Mszy św. rocznicowej. Dzieci, które nie były u I Komunii św. w naszej parafii, powinny dostarczyć zaświadczenie od katechety o uczestniczeniu w lekcjach religii.

Z powodu trwających przygotowań do I Komunii św. w naszej parafii, nabożeństwo I soboty miesiąca (6 maja) odbędzie się o godz. 15:00, a nie jak miało to wcześniej miejsce o 16:00.

Z racji braku wystarczających chętnych na pielgrzymkę do Częstochowy dla dzieci komunijnych i rocznicowych. Zostanie zorganizowany tylko jeden wyjazd 27 maja. Ten wyjazd wyniesie 60 zł od osoby. Jeśli ktoś zapłacił wcześniejszą kwotę 90 zł w całości, nadpłatę można odebrać u ks. Darka.

Kolejne próby do rocznicy odbędą się w następujących terminach w kościele:

  • 12 maja o godz. 17:00
  • 17 maja o godz. 17:00

Spowiedź dla dzieci rocznicowych odbędzie się w piątek 26 maja od godz. 17:45.

Msza św. rocznicowa odbędzie się w niedzielę 28 maja o godz. 12:00.

Próby i ogólny plan przygotowania do I Komunii Św. dzieci

Próby dla dzieci do I Komunii Św. odbędą się w następujących dniach w kościele pw. św. Bonifacego we Wrocławiu:

 • 27 kwietnia o godz. 17:00 (na tej próbie będą rozdzielane również dodatkowe funkcji podczas Mszy Św. jak czytania, psalmy, modlitwa wiernych, udział w procesji)
 • 6 maja o godz. 16:00
 • 13 maja o godz. 16:00

Obecność dzieci na spotkaniach obowiązkowa. W przypadku nieobecności z powodu choroby, proszę aby ktoś z rodziny stanął za dziecko.

Dzieci, które będą miały dodatkowe zadania, będą miały jedną dodatkową próbę w tygodniu.

W piątek (19 maja)/sobotę (20 maja) przed I Komunią św. rodzice dzieci I komunijnych proszeni są o pomoc w sprzątaniu kościoła przed uroczystością.

W sobotę (20 maja) przed I Komunią św. dzieci przystąpią do spowiedzi św. od godz. 10:00. Spowiedź potrwa do ostatniej osoby. Mogą do spowiedzi przystąpić też rodzice.

W dzień I Komunii Św. (21 maja) dzieci mają czekać na placu przed krzyżem od godz. 11:45. Tam odbędzie się przywitanie gości i obrzędy wstępne, a potem procesyjnie udamy się do kościoła, gdzie będzie sprawowana Msza św. podczas, której dzieci przyjmą po raz pierwszy Komunię Św.

Dzieci, które nie mają pozytywnej opini od katechety, że są przygotowane do przyjęcia I Komunii Św., mogą zostać wstrzymane i nie dopuszczone do uroczystości. Od niektórych dzieci otrzymałem negatywną opinię, od niektórych nie mam żadnej informacji od katechety. Do 13 maja daje ostateczny termin, aby dzieci się poprawiły w zachowaniu i nadrobiły zaległości w wiedzy religijnej.

 

 

Ogłoszenia dotyczące przygotowania do rocznicy I Komunii Świętej

Dzienniczek przygotowania do rocznicy

Dzieci wraz z rodzicami mają okazję w każdą pierwszą sobotę miesiąca przystąpić do Spowiedzi św. w godz. 16:00 do 16:30. Po tym odbędzie się modlitwa dziesiątką różańca przed Najświętszym Sakramentem i błogosławieństwo. Na koniec zostanie udzielona Komunia Świeta poza Mszą św. jako jeden z warunków I Sobót Miesiąca (WARUNKI ODPRAWIENIA NABOŻEŃSTWA I SOBÓT MIESIACA)

Terminy nabożeństw są podane w dzienniczku praktyk.

Harmonogram prób dla dzieci rocznicowych zostanie podany do wiadomości pod koniec kwietnia.

Wyjazd do Częstochowy do sanktuarium na Jasnej Górze odbędzie się 17 czerwca rano (ok. godz. 7:00). Na razie jest zarezerwowany autokar na 25 osób. Cena za osobę wynosi póki co 90 zł. od osoby. Dlatego zaliczka wynosi 60 zł przy zapisie od osoby. Przy większej liczbie chętnych cena może ulec zmianie na niższą (większy autokar, oznacza mniejsze koszty na osobę).

Na miejscu przewidziane jest zwiedzanie sanktuarium Jasnej Góry, o godz. 12:00 Msza Św., potem obiad w Domie Pielgrzyma. Powrót około godziny 18:00.

Zapisy trwają do 12 marca. Potem wolne miejsca będą uzupełniane przez parafian, aby nie zwiększyć ceny. Dziecko nie może jechać bez opiekunów

Ogłoszenia dotyczące przygotowania do I Komunii Świętej

11 marca (sobota) w kościele odbędzie się kolejne spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Św.

W związku z informacją od katechetów o niektórych uczniach, którzy mimo trwającego przygotowania ich do I Komunii Świętej mają liczne braki w pracach domowych, braki w wiedzy, zachowują się niewłaściwie podczas lekcji religii, będą wymagane dodatkowo opinie od katechetów. Opinie od katechety należy dostarczyć do 16 kwietnia (daje miesiąc na poprawę zachowania i nadrobienia zaległości). Druki do będą odebrania w czasie spotkania organizacyjnego 11 marca.

Brak pozytywnej opini od katechety oznacza, że dziecko nie jest przygotowane do przyjęcie tego sakramentu Eucharystii i potrzebuje więcej czasu na przygotowanie.

Terminy katechez przed Mszą Św. dla dzieci (godz. 10:10)  w marcu i kwietniu:

   • 5 marca, 2 kwietnia – uczniowie Szkoły Podstawowej nr 108
   • 12 marca, 16 kwietnia – uczniowie Szkoły Podstawowej nr 74
   • 19 marca, 23 kwietnia – uczniowie Szkoły Podstawowej 58

Harmonogram prób do I Komunii Św. zostanie podany po Wielkanocy.

Wyjazd do Częstochowy dla dzieci i ich bliskich na koniec Białego Tygodnia, który odbędzie się 27 maja rano (ok. godz. 7:00). Jest przewidziany autokar na 49 miejsc. Na miejscu przewidziane jest zwiedzanie sanktuarium Jasnej Góry, o godz. 12:00 Msza Św., potem obiad w Domie Pielgrzyma. Powrót około godziny 18:00.

Przy zapisie należy wpłacić zaliczkę 30 zł za osobę. Cena od osoby wynosi 60 zł.  Zapisy trwają do 12 marca. Potem wolne miejsca będą uzupełniane przez parafian, aby nie zwiększyć ceny. Dziecko nie może jechać bez opiekunów

Ogłoszenie dotyczące I Komunii i Rocznicy I Komunii w 2023 r.

Informacje dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii

Zapraszam rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. na spotkanie organizacyjne na godz. 17:00 w piątek do kościoła parafialnego. Możliwe, że później spotkanie przeniesie się do sali w Ciuchi (budynek na przeciwko kościoła) z racji pierwszych przymiarek dzieci.

Harmonogram katechez w roku 2023 przed Mszą św. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii w niedzielę o 10:10.
8 stycznia, 5 marca, 2 kwietnia – uczniowie Szkoły Podstawowej 58
15 stycznia, 12 marca, 16 kwietnia  – uczniowie Szkoły Podstawowej 108
22 stycznia, 19 marca, 23 kwietnia – uczniowie Szkoły Podstawowej 74

W miesiącu lutym oraz w dzień Wielkanocy (tj 9 kwietnia) nie ma katechez przed Mszą św. dla dzieci.

Na przełomie kwietnia i maja (ostatni tydzień kwietnia) rozpoczną się próby dzieci do I Komunii.

27 maja na koniec Białego Tygodnia odbędzie się pielgrzymka dzieci wraz z rodzicami (mogą jechać też dziadkowie) do Częstochowy. Na razie mamy zarezerwowany jeden autokar na 49 miejsc. W zależności od liczby chętnych możemy zamówić dodatkowy. Najbliższe spotkanie oraz następne przed feriami będzie okazją do zapisów na ten wyjazd oraz wpłaceniem zaliczki.

Informacje dla rodziców dzieci rocznicowych

Spotkanie organizacyjne odbędzie się w piątek 27 kwietnia o godz. 17:00 w kościele (to jest zebranie listy chętnych do wzięcia udziału w Mszy św. rocznicowej 28 maja g. 10:30)

Informujemy, że 17 czerwca (sobota) odbędzie się wyjazd do Częstochowy przeznaczony dla dzieci rocznicowych wraz z rodzicami (i/lub innymi bliskimi). Koszt wyjazdu zostanie podany na najbliższym spotkaniu

 

Bieżące ogłoszenia dla dzieci i rodziców

 1. W ostatni piątek odbyło się spotkanie organizacyjne dla rodziców, gdzie wybierano stroje dzieci komunijnych, usługi fotografa i kamerzysty. Szczegółowe informacje posiadają przedstawiciele rady rodziców. Proszę się z nimi kontaktować, jeśli kogoś nie było na spotkaniu.
 2. Poświęcenie medalików dzieci odbędzie się 8 grudnia na Mszy św. o godz. 17:00 w parafii św. Bonifacego. Będzie to msza św. roratnia, więc można przynieść lampiony. Jeśli z jakiś powodów dziecko nie może przybyć, proszę aby z medalikiem podeszło do księdza w innym terminie po Mszy św. i poprosiło o poświęcenie.
 3. W następną niedzielę tj. 11 grudnia kolejne spotkanie dla scholi dziecicięcej o godz. 10:00 w piwnicy.
 4. Przypominam harmonogram katechez w grudniu przed Mszą św. dla dzieci w niedzielę o 10:10
  • 4 grudnia – uczniowie Szkoły Podstawowej 58
  • 11 grudnia – uczniowie Szkoły Podstawowej 108
  • 18 grudnia – uczniowie Szkoły Podstawowej 74

Dodatkowe ogłoszenie

Zapraszamy rodziców i opiekunów dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. w piątek 18 listopada na kolejne spotkanie organizacyjne połączone z krótką katechezą do kościoła na godz. 17:00.

Informujemy również, że dzieci pragnące wstąpić do scholi dziecięcej są zaproszone na próbę 20 listopada (niedziela) na godz. 10.00. Próba potrwa do Mszy św. dziecięcej.