Ogłoszenia I Niedziela Wielkiego Postu – 18.02.2024

1.Dzisiaj przeżywamy I Niedzielę Wielkiego Postu.

2.Rekolekcje Wielkopostne w naszej Parafii odbędą się od 18 do 21 marca, poprowadzi je Ks. Łukasz Gołąbek. Serdecznie zapraszamy.

3.W zakrystii są już do nabycia do tradycyjnych koszyczków wielkanocnych baranki Caritas z białej czekolady po 10zł oraz w ramach wielkopostnej pomocy ubogim świece paschaliki na stół po 20 zł.

 1. Z radością witamy Diakona Piotra Kowalczyka, naszego praktykanta, który już dzisiaj o 17:30 poprowadzi Gorzkie Żale z nauką pasyjną.
 2. Nabożeństwa Wielkiego Postu:

a). Droga Krzyżowa w piątki o 17:00 dla dzieci, o 18:00 dla młodzieży i dorosłych;

b). Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 17:30.

Serdecznie zapraszamy. Za udział w nabożeństwach jak i 3 dniowych rekolekcjach można uzyskać odpusty pod zwykłymi warunkami;

 1. Następna II Niedziela Wielkiego Postu jest dniem solidarności z misjonarzami, tzw. Niedziela„Ad gentes” Będziemy wspierać naszych misjonarzy zarówno modlitwą jak i ofiarami.

7.W Środę Popielcową na pomoc walczącemu o wolność narodowi ukraińskiemu zebrano 1697 zł. Dobrodziejom serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać.

8.W ostatnich dniach były próby włamania się do zakrystii w ciągu dnia. Podjęliśmy już odpowiednie kroki zapobiegawcze.

Religia w szkole

 1. Prośba naszej kurii, aby zapoznać wiernych z komunikatem policji w sprawie różnych złodziei i oszustów. KOMUNIKAT. Prosimy o zapoznanie się i o dobrą, chrześcijańską i wzajemną pomoc.
 2. Zachęcamy rodziców do aktywności w konsultacjach na temat zmian proponowanych w edukacji naszych dzieci i młodzieży.Bardziej szczegółowa informacja w gablocie i na stronie parafialnej.
 3. Dzisiaj od 16:00, a w poniedziałek od 17:30 w kościele NMP na Piasku odbywają się dwudniowe Rekolekcje dla Nauczycieli i Wychowawców. Rekolekcje prowadzi ks. Adam Czternastek. Będzie także spotkanie z Biskupem Maciejem Małygą. Serdecznie zapraszamy.
 4. Rozpoczęcie kursu Bierzmowania dorosłych 12 marca, zakończenie 4czerwca br. Szczegóły na stronie Archidiecezji Wrocławskiej.
 5. Zapraszamy na koncert związany z nawróceniem HILLSONG LONDON oraz NIEMAGOTU razem na scenie! ARISE Poland Tour 2024, to wspólna trasa dwóch niezwykle popularnych zespołów, które swymi piosenkami opowiadają o miłości nie z tej ziemi. We Wrocławiu zagrają 7.03 w Hali Orbita. PLAKAT
 6. W czwartek 22 lutego zapraszamy po wieczornej Mszy Świętej na nabożeństwo do Świętej Rity. Możemy złożyć w koszyku intencje, które będą przedstawione Panu Bogu przez wstawiennictwo Świętej.
 7. QUIZ
 8. Lectio divina dla dzieci: JednostronnePDF dla dorosłych:  DOC i PDF
 9. Wszystkim obchodzącym jubileusze, urodziny, imieniny składamy najserdeczniejsze życzenia. Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

Ogłoszenia 6 Niedziela 11.02.2024

 1. Świętujemy VI Niedzielę Zwykłą. O 12:00 Msza Święta z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych. Dziękujemy rodzinom i sąsiadom za pomoc w uczestniczeniu we Mszy Świętej osób starszych.

2.Również dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Małżeństw oraz rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Pamiętajmy o modlitwie za małżeństwa i rodziny, a także za osoby nadużywające alkohol.

 1. We wtorek 13 lutego o 17:30 Nabożeństwo Fatimskie. Serdecznie zapraszamy.
 2. 14 lutego Środa Popielcowa.Rozpoczynamy Wielki Post. Msze święte z posypaniem głów popiołem o godzinie 7:00, 8:00, 10:00, 17:00 i18:30. Serdecznie zapraszamy. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje nas wszystkich Post ścisły. Jeden posiłek do syta i dwa lekkie posiłki;
 3. Nabożeństwa Wielkiego Postu:

a). Droga Krzyżowa w piątki o 17:00 dla dzieci, o 18:00 dla młodzieży i dorosłych;

b). Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 17:30.

Serdecznie zapraszamy. Za udział w nabożeństwach można uzyskać odpusty;

 1. Są wolne intencje. Zachęcamy do zamawiania Mszy Świętych za żywych i zmarłych z naszych rodzin;
 2. Zapraszamy do udziału w całonocnej adoracji Najświętszego Sakramentu,w sobotę 17 lutego o 21:00, koniec w niedzielę o 7:30 rano. O północy Msza święta. Adorację prowadzi Wspólnota Najświętszego Sakramentu i Niepokalanej. Wejście na adorację tylko drzwiami od strony podwórza.
 3. Wszystkim Jubilatom, solenizantom, czy obchodzącym urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia. Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej oraz Świętych Patronów.

Ogłoszenia – 5 niedziela 04.02.2024 r.

 1. Świętujemy V Niedzielę Zwykłą. O 18:00 zmiana tajemnic Żywego Różańca. Dzisiaj przypada 18 rocznica konsekracji biskupiej Księdza Arcybiskupa Józefa Kupnego, naszego Metropolity. Prosimy wiernych o modlitwę w jego intencji.
 2. W poniedziałek 5 lutego ostatni dzień kolędy od 16:30 na zgłoszone adresy kolędy dodatkowej.Także w poniedziałek po każdej Mszy św. błogosławieństwo chleba i wody ku czci św. Agaty.
 3. Przyszła niedziela 11 lutego to Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes – Światowy Dzień Chorego.Na Mszy św. o 12:00 będzie udzielany w kościele Sakrament Namaszczenia Chorych. Prosimy rodziny umożliwić przybycie do świątyni osobom chorym, będącym w podeszłym wieku.

4.Również 11 lutego jest Światowym Dniem Małżeństw. Pamiętajmy o modlitwie za małżeństwa i rodziny.Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Bolesny problem ciągle w naszej parafii i narodzie. Przyłączmy się do tej inicjatywy propagowania osobiście abstynencji i trzeźwości oraz modlitwy.

 1. Dziękujemy za ostatnie zbiórki do puszek. Na misje 6 stycznia Ojcowie Klaretyni zebrali 3280zł; a na zakony klauzurowe w ostatnią niedzielę zebrano 2358zł. Ofiarodawcom niech dobry Bóg wynagrodzi. Bóg zapłać.

6Mamy propozycje otrzymania zniżkowych biletów po 15 zł w Multi kinie na filmy religijne dla grup ponad 20 osobowych, np. na film „Oblicze Jezusa” lub od 2lutego grany czwarty sezon film „The Chosen”. Chętnych zapraszamy do zapisywania się na listę w zakrystii.

 1. Prosimy wszystkich wierzących o zapoznanie się z Oświadczeniem Przewodniczącego Episkopatu Polski na temat niezmiennego prawa do życia człowieka od poczęcia, aż do naturalnej śmierci. TEKST
 2. Centralny Ośrodek Przygotowania Osób Dorosłych do Sakramentu Bierzmowania w naszej Archidiecezji rozpoczął zapisy na kolejną – wiosenną -edycję kursu. Chętni mogą zapisać się przez formularz.
 3. Lectio divina dla dzieci: JednostronnePDF dla dorosłych: PDF i DOC

Ogłoszenia 4 niedziela 28.01.2024

1.Dzisiaj IV Niedziela Zwykła. Po każdej Mszy św. zbiórka na klasztory klauzurowe. Dobrodziejom serdecznie dziękujemy;

2.W piątek 2 lutego br. święto Ofiarowania Pańskiego, Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Jest to zarazem I piątek miesiąca. O godz. 18:30 zostanie odprawiona Msza św. w stałych intencjach Stowarzyszenia Krwi Chrystusa. Po Mszy św. odbędzie się zmiana tajemnic Różańca do Krwi Chrystusa. Msze Święte w tym dniu o 07:00, 08:00 i 18:30;

 1. W sobotę po Mszach Świętych błogosławienie świec i wiernych przeciw chorobom gardła we wspomnienie św. Błażeja;
 2. W następna niedzielę przyda 18 rocznica konsekracji biskupiej Księdza Arcybiskupa Józefa Kupnego, naszego Metropolity. Prosimy wiernych o modlitwę w Jego intencji;
 3. Dodatkowe ciekawe informacje są na stronie internetowej naszej parafii.Serdecznie zapraszamy;

6.Przy figurze Świętej Rity można za dobrowolną ofiarę nabyć poświęcone płatki róż i olejek św. Rity. Ofiary będą przeznaczone na zakup relikwiarza Świętej Rity. Koszt relikwiarza to 4500 złotych. Bardzo cieszymy się, że nabożeństwo do Świętej Rity tak bardzo rozpowszechnia się w naszej rodzinie parafialnej. Przy figurze Świętej Rity możemy pobrać także kartki, aby wypisać intencje jakie możemy przedstawić Panu Bogu za Jej wstawiennictwem podczas nabożeństwa każdego 22 dnia miesiąca po wieczornej Mszy Świętej. Zapraszamy;

7.PLAN KOLĘDY:

 1. 01.(Poniedziałek): pl. Staszica numery parzyste od 20 do końca oraz ul. Trzebnicka numery nieparzyste
 2. 01. (Wtorek): pl. Staszica numery nieparzyste oraz ul. Trzebnicka numery parzyste do numeru 26
 3. 01. (Środa): Trzebnicka numery parzyste od numeru 28 do 76e
 4. 02. (Czwartek): Trzebnicka od numeru 78 do 90, Zegadłowicza numery do 34
 5. 02. (Piątek): Zegadłowicza od 35 do 39b
 6. 02. (Sobota): Zegadłowicza od 41 do 47
 7. 02. (Poniedziałek): KOLĘDA DODATKOWA

W tygodniu kolędę rozpoczynamy od godz. 16:30. W sobotę od 14:00. W tym roku ministranci NIE ZAPOWIADAJĄ dzień wcześniej wizyty duszpasterskiej. Będą to czynili w dniu samej kolędy. Prosimy o przekazanie informacji sąsiadom zwłaszcza nie wychodzącym z domu.

Kolęda dodatkowa będzie 5 lutego. Prosimy o zgłoszenie chętnych w zakrystii lub kancelarii podając także swój numer telefonu. Kolędę dodatkową rozpoczniemy o godz.16:30.

Lectio divina: dla dzieci JednostronnePDF dla dorosłych PDF i DOC

 1. Wszystkim obchodzącym urodziny, imieniny czy jubileusze, składamy najserdeczniejsze życzenia. Niech Święci Patronowie wypraszają potrzebne łaski u Bożego Tronu. Życzymy błogosławionej Niedzieli.
 2. Wielce Szanowni Państwo,
  Zbliża się trzydziesta rocznica powstania w centrum Wrocławia
  Dzielnicy Czterech Świątyń zamiennie zwanej też Dzielnicą
  Wzajemnego Szacunku. Z inicjatywy Ks. Dra Jerzego
  Żytowieckiego, współtwórcy tego znakomitego przedsięwzięcia
  na rzecz dialogu międzyreligijnego i międzywyznaniowego w
  naszym Mieście, Towarzystwo Studiów Interdyscyplinarnych
  przy Papieskim Wydziale Teologicznym ma zaszczyt
  zorganizować 13 lutego 2024 r. (wtorek) o godz. 18.30 w Auli
  PWT przy Pl. Katedralnym 1 otwartą dyskusję panelową pt.
  Dzielnica Czterech Świątyń – Dzielnica Wzajemnego
  Szacunku. Sięgnijmy do początków
  Zaproszenie do debaty przyjęli znakomici Goście, przed laty
  inaugurujący, a także kontynuujący działalność Dzielnicy: JE
  Ks. Bp Ryszard Bogusz, Ks. Mitrat Aleksander
  Konachowicz, O. Przeor Tomasz Chmielewski OSPPE, Pan
  Jerzy Kichler, Pan Janusz Witt, Pan Stanisław Rybarczyk.
  Obrady poprowadzi Ks. Dr Jerzy Żytowiecki.
  Patronat nad spotkaniem objął JM Ks. Rektor PWT, Prof. Dr
  hab. Sławomir Stasiak.
  Z najserdeczniejszymi wyrazami szacunku i pozdrowieniami!
  Stanisław Rosik
  (Towarzystwo Studiów Interdyscyplinarnych przy PWT)
  P.S. Prosimy przyprowadzić grono sympatyków i przyjaciół oraz
  wszystkich ludzi dobrej woli. Proboszcz Katedry Prawosławnej
  Ks. Mitrat Aleksander Konachowicz, współzałożyciel, podobnie
  Biskup Ryszard Bogusz i Janusz Wit ze wspólnoty
  ewangelickiej współzałożyciele; Pan Jerzy Kichler
  współzałożyciel z gminy żydowskiej, a Pan Stanisław
  Rybarczyk kontynuator; Ks. Jerzy Żytowiecki, współzałożyciel, a

  Przeor Paulinów O. Tomasz Chmielewski kontynuator ze strony
  katolickiej.

Ogłoszenia 3 Niedziela Zwykła 21.01.2024

1.Dzisiaj III Niedziela Zwykła, czyli Słowa Bożego. Trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który zakończy się 25 stycznia Świętem Nawrócenia Świętego Pawła;

2.Dzień później w piątek 26 stycznia, Dzień Islamu w Kościele Katolickim z zachętą do modlitwy w intencji dialogu międzyreligijnego;

3.W związku z Niedzielą Słowa Bożego pragniemy przypomnieć, że każdy wierny,który przez pół godziny bez przerwy w ciągu dnia, odda się lekturze Pisma Świętego, może uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami;

 1. Mimo wizyty duszpasterskiej, „kolędy”, kancelaria parafialna czynna jest normalnie w poniedziałki i czwartki (16:00 – 18:00), a w piątki (10:00 – 12:00). Pogrzeby i wezwania do umierających zgłaszamy przez telefon dyżurny, posługa jest poza dyżurami kancelarii. Systematyczne odwiedziny chorych są w pierwsze piątki lub soboty miesiąca. Rodziny mogą zgłaszać chorych po Mszy św. w zakrystii lub w kancelarii parafialnej;
 2. Zbliża się Święto Ofiarowania Pańskiego. Dzień Życia Konsekrowanego. Metropolita Wrocławski zaprasza na wspólną Eucharystię do Katedry na godz. 18:30. U nas Msze św. o 7:00, 8:00 i 18:30. Dlatego już w przyszłą niedzielę 28stycznia okolicznościowa zbiórka do puszek na potrzeby klasztorów sióstr klauzurowych w naszej Archidiecezji. Z góry dziękujemy;
 3. Centrum Krwiodawstwa bardzo gorąco prosi o oddawanie krwi, której w obecnej sytuacji wzmożonej zachorowalności zaczyna brakować. Z góry za ten czyn miłosierdzia dziękujemy;
 4. Kurs online – Wartość narzeczeństwa, małżeństwa i rodziny. Instytut Papieża Jana Pawła II, wychodząc naprzeciw potrzebom współczesnych narzeczonych, małżeństw i rodzin, od 16 lutego 2024 roku rozpoczyna kurs online Wartość narzeczeństwa, małżeństwa i rodziny. Zajęcia będą prowadzić wybitni specjaliści, m.in. psycholodzy, trenerzy, lekarz naprotechnolog, pedagog, teolodzy, prawnik. Tematyka kursu obejmuje spektrum zagadnień dotyczących potrzeb współczesnych par: narzeczonych oraz małżeństw i rodzin w teorii i praktyce (wykłady i warsztaty). Celem kursu jest przybliżenie słuchaczom etapów i przebiegu przygotowania do małżeństwa w Kościele katolickim, jak również wyposażenie słuchaczy w wiedzę, kompetencje i umiejętności niezbędne do pracy z narzeczonymi, małżonkami i rodzinami oraz instytucjami ją wspierającymi. W ramach kursu będą prowadzone zajęcia z psychologii, teologii, prawa kanonicznego, pedagogiki oraz naprotechnologii. Zajęcia będą się odbywały online na platformie Teams, dwa razy w miesiącu, w piątki, od 16 lutego do 28 czerwca 2024 roku. Zgłoszenia można kierować na adres email: instytut@ipjp2.pl. Kurs jest bezpłatny.
 5. W zakrystii można nabyć świece Caritasu za dowolną ofiarę;
 6. Lectio divina dla dorosłych: PDF i DOC
 7. Plan kolędy:

Poniedziałek: ul. Nobla i Paulińska

Wtorek: ul. Jagiellończyka numery nieparzyste

Środa: ul. Jagiellończyka numery parzyste; pl. Staszica numery 6,8,10

Czwartek: ul. Bpa Tomasza numery parzyste; pl. Staszica numery 12,14

Piątek: ul. Bpa Tomasza numery nieparzyste; pl. Staszica numery 16,18

W tygodniu kolędę rozpoczynamy o g. 16:30. W tym roku ministranci NIE ZAPOWIADAJĄ dzień wcześniej wizyty duszpasterskiej. Będą to czynili w dniu samej kolędy. Prosimy o przekazanie informacji sąsiadom zwłaszcza niewychodzącym z domu.

 1. Przeżywamy liturgicznie II Niedzielę Zwykłą, czas odwiedzin rodzin i błogosławieństwa domów;
 2. W tym tygodniu w środę 17 stycznia 2024r. jest Dzień Judaizmu w kościele katolickim. Natomiast w czwartek 18 stycznia br. Rozpoczyna się w całym Kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.Zachęcamy wszystkich do modlitwy w intencji dialogu międzyreligijnego oraz o zjednoczenie wszystkich wyznawców Chrystusa.Abp dr Józef Kupny – Metropolita Wrocławski, w tekście otwierającym numer styczniowy miesięcznika „Nowe Życie” zaapelował: „Jedność między nami – braćmi w Chrystusie – ma stać się programem dla zwaśnionego i podzielonego przez konflikty świata.”;
 3. Zapraszamy do całonocnej adoracji Przenajświętszego Sakramentu,w sobotę 20 stycznia o godz. 21.00 a zakończy w niedzielę 21 stycznia o godz. 7.30 rano. O północy Msza św.. Adorację prowadzić będzie Wspólnota Najświętszego Sakramentu i Niepokalanej. Wejście na adorację tylko drzwiami od strony podwórza;
 4. Duszpasterstwo Kolejarzy Archidiecezji Wrocławskiej zaprasza na koncert kolędowo-karnawałowy na Dworcu PKP we Wrocławiu: 17stycznia 2024 r. godz. 18.00 w sali sesyjnej Dworca Głównego PKP;
 5. PIELGRZYMKOWE SPOTKANIE OPŁATKOWE: 20 stycznia 2024 o godzinie 17:00w Auli Papieskiego Wydziału Teologicznego na Ostrowie Tumskim;
 6. Ojciec Święty Franciszek ustanowił III niedzielę zwykłą Niedzielą Słowa Bożego. Pragniemy w przyszłą niedzielę na niektórych Mszach św. dokonać procesyjnego wniesienia Ewangeliarza, a także parę minut przed Mszą św. przeczytać Słowo Boże. Chętnych do czytania prosimy o zgłoszenie w zakrystii;
 7. Rekolekcje dla rodziców po stracie dziecka 2-4 lutego 2024 r. w Bardzie w Diecezjalnym Domu Rekolekcyjnym w Bardzie.Zainteresowanych chętnych prosimy o kontakt z ks. Proboszczem;
 8. Plan kolędy:

Poniedziałek: ul. Chrobrego numery nieparzyste

Wtorek: ul. Chrobrego numery parzyste do numeru 18 włącznie

Środa: ul. Chrobrego numery parzyste od numeru 20 do końca

Czwartek: ul Pomorska numery parzyste

Piątek: ul. Pomorska numery nieparzyste

Sobota: pl. Strzelecki cała ulica

W tygodniu kolędę rozpoczynamy o g. 16:30, a w sobotę o 14:00. W tym roku ministranci NIE ZAPOWIADAJĄ dzień wcześniej wizyty duszpasterskiej. Będą to czynili w dniu samej kolędy. Prosimy o przekazanie informacji sąsiadom zwłaszcza niewychodzącym z domu. Zasada jest następująca, iż ksiądz zaczyna wizytę od najmniejszych numerów danej ulicy. Niestety nie jesteśmy wstanie podać dokładniejszych godzin przybycia księdza, dlatego prosimy o cierpliwość w tym jednym dniu.

Instytut Nauk Biblijnych Papieskiego Wydziału Teologicznego wraz z Inicjatywą Biblijną „Lumen vitae” i wspólnotą „Hallelu Jah” serdecznie zaprasza wszystkich słuchaczy Kręgów Biblijnych w parafiach naszej Archidiecezji w wspólnot przyparafialnych (księży, moderatorów, animatorów i uczestników), a także wszystkich Miłośników Biblii – na wieczór przygotowujący do świętowania Niedzieli Słowa Bożego, która w tym roku wypada 21 stycznia. Naszą refleksją obejmiemy także Dzień Judaizmu (17 stycznia) oraz rozpoczynający niebawem się Tydzień Ekumeniczny! PLAKAT. Spotkanie odbędzie się w auli PWT we Wrocławiu w czwartek 18 stycznia o godz. 18.30:  Powitanie i konferencja wstępna (ks. Mariusz Rosik).  Świadectwa osób, których życie zostało odmienione przez lekturę Biblii w projekcie „Słowo blisko Ciebie”.  Modlitwa Słowem Bożym.

Lectio divina: dla dzieci: Jednostronne i PDF

Ogłoszenia – Objawienie Pańskie i Chrzest Pański – 6 i 7 stycznia

1.Dnia 6 stycznia 2024r. przypada drugie najstarsze święto po Wielkanocy w historii Kościoła – EPIFANIA – OBJAWIENIE PAŃSKIE. W tradycji zachodniej popularnie zwane Świętem Trzech Króli, a w tradycji wschodniej Jordanem. Jest to dzień misyjny.

2.Gościmy Ojca Piotra Boronia, klaretyna, dawnego misjonarza z Afryki.

3.Dzisiaj święcimy kredę i kadzidło. Prosimy poświęconą kredą napisać na drzwiach K+M+B 2024. Z tym związana jest obietnica Jezusa, że do tych co przyznają się do Niego przed ludźmi, On przyzna się na Sądzie Ostatecznym.

4.Jutro niedziela Chrztu Pańskiego, błogosławimy też wodę do naszych domów. Będziemy mogli wziąć z kościoła pojemniczki z wodą święconą lub prosimy przynieść swoje naczyńka na wodę święconą. Ta Niedziela kończy okres Bożego Narodzenia. O g. 18:00 zapraszamy na wspólne WIECZORNE KOLĘDOWANIE w kościele przy żłóbku.

 1. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu czynna w poniedziałek i czwartek od 16:00 do 18:00 oraz w piątek od 10:00 do 12:00. W sprawach ważnych prosimy umawiać się na telefon dyżurny.

6.W najbliższą sobotę 13 stycznia o 17,30 kolejne Modlitwy FATIMSKIE, na które bardzo serdecznie zapraszamy.

Lectio divina dla dorosłych: PDFDOC dla dzieci: Jednostronne i PDF

 1. Plan kolędy:

Poniedziałek (08 stycznia): ul. Kleczkowska do numeru 17 włącznie

Wtorek (09 stycznia): ul. Kleczkowska od numeru 23/25 do końca

Środa (10 stycznia): Kraszewskiego numery nieparzyste, Siemieńskiego

Czwartek (11 stycznia): ul Kraszewskiego numery parzyste, Dębickiego, Struga

Piątek (12 stycznia): Pl. Powstańców Wielkopolskich, Reymonta

Sobota (13 stycznia): ul. Korzeniowskiego

W tygodniu kolędę rozpoczynamy o g. 16:30, a w sobotę o 14:00. W tym roku ministranci nie zapowiadają dzień wcześniej wizyty duszpasterskiej. Będą to czynili w dniu samej kolędy. Prosimy o przekazanie informacji sąsiadom zwłaszcza niewychodzącym z domu. Zasada jest następująca, iż ksiądz zaczyna wizytę od najmniejszych numerów danej ulicy. Niestety nie jesteśmy wstanie podać dokładniejszych godzin przybycia księdza, dlatego prosimy o cierpliwość w tym jednym dniu.Parafian z ul. Reymonta z budynków o numerze 10abc itd.oraz z ul. Kleczkowskiej z budynków o numerach 47 i 49abc itd. prosimy o zgłoszenie chęci przyjęcia księdza,ponieważ ministranci nie są w stanie obejść wszystkich mieszkań, których jest ponad500 i spytać, czy ktoś przyjmuje księdza po kolędzie.

Ogłoszenia 31.12.2023 r. Niedziela Świętej Rodziny

 1. Dzisiaj Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Po homilii na każdej Mszy św. odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Natomiast po Mszy św. o 18:30 dodatkowe Nabożeństwo zakończenia Roku Pańskiego 2023.
 2. W poniedziałek 1 stycznia 2024r. uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi oraz Światowy Dzień Pokoju. Msze św. w porządku niedzielnym.
 3. W środę 3 stycznia przypada kolejna rocznica erygowania parafii p.w. Św. Bonifacego we Wrocławiu w roku 1899 przez Kard. Jerzego Koppa. Prosimy w tym dniu wszystkich o modlitwę w intencji naszej parafii.
 4. W piątek 5 stycznia o godz. 18:30 zostanie odprawiona Msza św. w stałych intencjach Stowarzyszenia Krwi Chrystusa. Po Mszy św. odbędzie się Zmiana tajemnic Różańca do Krwi Chrystusa.
 5. W sobotę 6 stycznia uroczystość Objawienia Pańskiego – Dzień Misyjny. Błogosławimy kredę i kadzidło.
 6. W następną niedzielę Chrztu Pańskiego, 7 stycznia, błogosławimy też wodę do naszych domów. Będziemy mogli wziąć z kościoła pojemniczki z wodą święconą lub prosimy przynieść swoje naczyńka na wodę święconą. Ta Niedziela kończy okres Bożego Narodzenia. Dlatego na g. 18:00 zapraszamy na wspólne WIECZORNE KOLĘDOWANIE w kościele przy żłóbku.
 7. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu czynna w czwartek od 16:00 do 18:00 oraz w piątek od 10:00 do 12:00. W sprawach ważnych prosimy umawiać się na telefon dyżurny.

8.2 stycznia zaczynamy wizytę duszpasterską w naszej parafii. W tygodniu kolędę rozpoczynamy o g. 16:30, a w sobotę o 14:00. W tym roku ministranci nie zapowiadają dzień wcześniej wizyty duszpasterskiej. Będą to czynili w dniu samej kolędy. Prosimy o przekazanie informacji sąsiadom zwłaszcza niewychodzącym z domu. Zasada jest następująca, iż ksiądz zaczyna wizytę od najmniejszych numerów danej ulicy. Niestety nie jesteśmy wstanie podać dokładniejszych godzin przybycia księdza, dlatego prosimy o  cierpliwość w tym jednym dniu.  Nieraz zdarzy się, że ksiądz nie dotrze z kolędą. Jakie są powody wzięte z doświadczenia:zepsuty domofon, domownicy nie usłyszeli dzwonka do drzwi lub domofonu, z roztargnienia ministrant do kogoś nie zapuka albo zapomniał, pod jaki numer ksiądz miał pójść. Ksiądz idzie do tego mieszkania, gdzie wskaże mu ministrant. Gdyby wizyta się nie odbyła prosimy o przekazanie informacji na telefon dyżurny.

Plan kolędy na ten tydzień:

2 stycznia (wtorek) – ul. św. Wincentego

3 stycznia (środa) – ul. Kurkowa

4 stycznia (czwartek) – ul. Ptasia, Podwórcowa, Łowiecka, Kaszubska

5 stycznia (piątek) – ul. Rydygiera

Lectio divina dla dzieci: Jednostronne i PDF

Ogłoszenia 4 niedziela Adwentu 24.12.2023 r.

 

 1. W dzisiejszą niedzielę 24 grudnia jest wigilia. Nie ma Mszy św. wieczornej o18:30;
 2. Dzisiaj o 22:00 i 24:00 są PASTERKI, na które serdecznie zapraszamy;
 3. Zachęcamy do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych do Wieczerzy Wigilijnej;
 4. W pierwszy i drugi Dzień Bożego Narodzenia porządek Mszy św. jest jak w każdą niedzielę. W święto św. Szczepana męczennika będzie okazja poświęcenia owsa dla rolników i działkowiczów;
 5. W środę 27 grudnia po Mszach św. będzie poświęcone wino ku czci św. Jana Apostoła i Ewangelisty;
 6. W czwartek 28 grudnia – w dzień Św. Młodzianków Męczenników – na końcu Mszy św. o 18:30 będzie specjalne błogosławieństwo małych dzieci;
 7. W przyszłą niedzielę 31 grudnia, święto św. Rodziny – Jezusa, Maryi i Józefa.Po homilii Odnowienie Przyrzeczeń Małżeńskich. Po Mszy św. o 18:30 przed wystawionym Najświętszym Sakramentem Nabożeństwo zakończenia Roku Pańskiego2023;
 8. Dziękujemy za ofiary ubiegłej niedzieli na kościoły na Wschodzie. Zebrano1343 złote i 9 groszy. W imieniu obdarowanych chcemy serdecznie podziękować;
 9. Tegoroczna wizytę duszpasterską, zwaną popularnie „Kolędą” rozpoczniemy 2stycznia Roku Pańskiego 2024. Ministranci w dniu wizyty księdza będą pytać parafian, czy przyjmują kolędę. Szczegóły za tydzień
 10. Witamy ponownie Ojca Piotra Boronia, klaretyna. Dziękujemy gorąco za pomocz racji choroby Ks. Prałata Wojciecha Tokarza i Ks. Konrada Górala. Prosimy parafian o modlitwę w tej sprawie;
 11. Lectio divina: dla dzieci JednostronnePDF dla dorosłych DOC i PDF
 12. Jako pasterze Waszych dusz, Drodzy Parafianie i Goście, pragniemy złożyć Wam najserdeczniejsze życzenia. Pokoju serca i pogody ducha, opieki Maryi i Św. Józefa. Niech Pan Jezus, którego Narodziny będziemy świętować zasiadając do stołu wigilijnego Wam wszystkim błogosławi. Niech przemienia nasze życie na wzór swojego Serca. Wszystkim życzymy Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia.

Ogłoszenia 3 niedziela Adwentu – 17.11.2023 r.

 1. Dzisiaj 3 Niedziela Adwentu. Niedziela GAUDETE, czyli radości. Liturgia zmienia swój charakter, czyli przygotowujemy się bezpośrednio na obchody Narodzin Pana Jezusa;
 2. Dziś obchodzimy XIV Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary;
 3. Po każdej Mszy św. od można nabyć świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”, małe po 10, a duże po 20 zł. Można też nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny, znak jedności z parafią oraz Kościołem. Ofiara dobrowolna.
 4. Dzisiaj po Mszach Świętych do południa oaza studencka rozprowadza sianko na stół wigilijny. Ofiarodawcom z serca dziękujemy;

5.W tygodniu też przypadają w środę, piątek i sobotę Kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. Zachęcamy do modlitwy za nasze rodziny, a także za rodziny przeżywające jakiekolwiek kryzysy;

 1. Ostatnie w tym roku roraty od poniedziałku do piątku na Mszy św. o g. 18:30. Dzieci zapraszamy z lampionami. Dla najbardziej wytrwałych dzieci na koniec Rorat, czyli 22 grudnia przewidziane są nagrody;
 2. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać IV Niedzielę Adwentu oraz Wigilię Bożego Narodzenia. Msze Święte będą o godzinie 7:30, 09:00, 10:30, 12:00 i 13:30. Nie będzie Mszy o godzinie 18:30. Zachęcamy do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych na wzór tradycji naszych ojców. Wzór katolickiego przebiegu wieczerzy wigilijnej znajdziemy w poświęconych opłatkach Przypominamy, że udział w Pasterce nie zastępuje obowiązkowego udziału w niedzielnej Mszy Świętej 24 grudnia, gdzie jako katolicy mamy obowiązek uczestniczyć;
 3. 24 grudnia Pasterka o godzinie 22:00 i 24:00. Serdecznie zapraszamy. Natomiast 25 i 26 grudnia Msze Święte jak w niedzielę, czyli o 7:30, 09:00, 10:30, 12:00,13:30 i 18:30.;
 4. W piątek 22 grudnia, przed południem (ok. 09:30) Księża odwiedzą w domach chorych, którzy nie mogą w jakikolwiek sposób uczestniczyć we Mszach Świętych Bożego Narodzenia. Zgłoszenia chorych z adresem i telefonem kontaktowym prosimy kierować do czwartku (21 grudnia) włącznie w zakrystii po Mszy św. lub w kancelarii parafialnej. Zgłoszenia telefoniczne wyłącznie w czasie kancelarii lub SMS-em na telefon dyżurny. Telefon jest dostępny na tablicy z ogłoszeniami w gablocie oraz w internecie.
 5. W piątek 22 grudnia po wieczornej Mszy Świętej, serdecznie zapraszamy na nabożeństwo ku czci Świętej Rity. Intencje modlitewne możemy składać do koszyka przed figurą Świętej z Cascii
 6. W sobotę 23 grudnia, po wieczornej Mszy Świętej, serdecznie zapraszamy do pomocy w ubieraniu naszego kościoła na Święta Bożego Narodzenia;
 7. Dzisiaj żegnamy Ojca Krystiana Piechaczka, klaretynka. Dziękujemy gorąco za pomoc duszpasterską z racji choroby Ks. Prałata Wojciecha Tokarza i Ks. Konrada Górala. Życzymy wielkich owoców w czasie radosnych świąt WCIELENIA Syna Bożego.
 8. Wszystkim obchodzącym urodziny, imieniny czy jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia. Niech nam wszystkim Pan Bóg błogosławi.
 9. Lectio divina: dla dzieci PDFJednostronne dla dorosłych DOC i PDF