Próby i ogólny plan przygotowania do I Komunii Św. dzieci

Próby dla dzieci do I Komunii Św. odbędą się w następujących dniach w kościele pw. św. Bonifacego we Wrocławiu:

  • 27 kwietnia o godz. 17:00 (na tej próbie będą rozdzielane również dodatkowe funkcji podczas Mszy Św. jak czytania, psalmy, modlitwa wiernych, udział w procesji)
  • 6 maja o godz. 16:00
  • 13 maja o godz. 16:00

Obecność dzieci na spotkaniach obowiązkowa. W przypadku nieobecności z powodu choroby, proszę aby ktoś z rodziny stanął za dziecko.

Dzieci, które będą miały dodatkowe zadania, będą miały jedną dodatkową próbę w tygodniu.

W piątek (19 maja)/sobotę (20 maja) przed I Komunią św. rodzice dzieci I komunijnych proszeni są o pomoc w sprzątaniu kościoła przed uroczystością.

W sobotę (20 maja) przed I Komunią św. dzieci przystąpią do spowiedzi św. od godz. 10:00. Spowiedź potrwa do ostatniej osoby. Mogą do spowiedzi przystąpić też rodzice.

W dzień I Komunii Św. (21 maja) dzieci mają czekać na placu przed krzyżem od godz. 11:45. Tam odbędzie się przywitanie gości i obrzędy wstępne, a potem procesyjnie udamy się do kościoła, gdzie będzie sprawowana Msza św. podczas, której dzieci przyjmą po raz pierwszy Komunię Św.

Dzieci, które nie mają pozytywnej opini od katechety, że są przygotowane do przyjęcia I Komunii Św., mogą zostać wstrzymane i nie dopuszczone do uroczystości. Od niektórych dzieci otrzymałem negatywną opinię, od niektórych nie mam żadnej informacji od katechety. Do 13 maja daje ostateczny termin, aby dzieci się poprawiły w zachowaniu i nadrobiły zaległości w wiedzy religijnej.