XXXIII Niedziela Zwykła 13 listopada br.

 1. Dziś XXXIII Niedziela Zwykła – 13 listopada br. O g. 17,30 MODLITWY FATIMSKIE. SERDECZNIE ZAPRASZAMY.

DZISIAJ przypada Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W związku z tym po każdej Mszy św. będą zbierane ofiary na Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie, szczególnie na Ukrainie. Ofiarodawcom z całego serca dziękujemy.

 1. W kancelarii parafialnej służymy w biurze parafialnym w poniedziałki i czwartki od 16,00 do 18,00 oraz w piątki od 10,00 do 12,00.
 2. W czwartek jest wspomnienie obowiązkowe Św. Elżbiety Węgierskiej, Patronki Sióstr Elżbietanek z Placu Strzeleckiego. Naszych Parafian prosimy o modlitwę o dobre i liczne powołania do tego zgromadzenia prowadzącego wiele dzieł charytatywnych.
 3. Również 17 listopada br. Katolicki Zespół Szkolno-Przedszkolny przy ul. Paulińskiej 14 zaprasza na wykład w temacie: „Smartfonowe dzieciństwo wyzwaniem dla rodziny i szkoły”, który wygłosi Pani Małgorzata Więczkowska. Szczegóły na plakacie.
 4. W piątek 18 XI br. zapraszamy na kolejne spotkanie organizacyjne I Komunii św. połączone z krótką katechezą do kościoła na godz. 17:00.
 5. Bardzo pragniemy, że dzieci wstąpiły do scholi dziecięcej. Serdecznie zapraszamy na próbę 20 listopada (niedziela) na godz. 10.00. Próba potrwa do Mszy św. dziecięcej.
 6. Co miesiąc zapraszamy do całonocnej adoracji Przenajświętszego Sakramentu, która  rozpocznie się w sobotę w dniu 19 listopada godz. 21.00 a zakończy w niedzielę w dniu 20 listopada  o godz. 7.30 rano. O północy zostanie odprawiona Msza św. Adorację prowadzić będzie Wspólnota  Najświętszego Sakramentu i Niepokalanej.
 7. Za tydzień w Niedzielę 20 listopada br. przypada ostatnia niedziela tego Roku Kościelnego, Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to Niedziela Młodych. Dla naszej parafii w Katedrze. Prosimy młodych, w tym kandydatów do bierzmowania, aby jak najszybciej zgłaszali się do naszych księży wikariuszy, że pragną wziąć udział w tym ciekawym młodzieżowym wydarzeniu.
 8. W przyszłą niedzielę Wspólnota Trudnych Małżeństw „Sychar” zaprasza do Katedry wszystkie małżeństwa z trudnościami, osoby poranione w małżeństwie do parafii Katedralnej, gdzie na każdej Mszy św. Ks. Paweł Dubowik, krajowy duszpasterz wspólnoty, głosił będzie homilie wsparte świadectwami. Szczegóły na plakacie. LEŚNICA – Plakat na 20 listopada
 9. Natomiast w naszej parafii we wtorek 15 listopada będzie gościł w ojciec dominikanin Jacek Maria Norkowski – doktor nauk medycznych. Wygłosi on o godzinie 18:00 w sali budynku Ciuchci wykład pod tytułem „Fałsz ubrany w lekarski fartuch czyli neurologiczne kryteria śmierci”. Będą to refleksje w temacie momentu śmierci, transplantologii, procedur medycznych poparte solidną wiedzą naszego gościa. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału
 1. Z przykrością informujemy, że podrożały wszystkie gazety katolickie np. Gość Niedzielny 8 zł, Niedziela 10 zł. Ostatnie tygodnie ponosiliśmy jako parafia straty. Prosimy o wsparcie w tej sprawie.
 2. Od 11 listopada 2022 r. już po raz piąty startuje akcja charytatywna „Polak z Sercem”, której celem jest pomoc naszym Rodakom mieszkającym na Kresach, którzy przez trudną sytuację gospodarczo-społeczną żyją w warunkach ubóstwa. Wsparciem zostaną objęte Ukraina, Białoruś i Litwa. Pomóc będzie mógł każdy – zarówno poprzez przekazanie darów w stacjonarnych punktach w wielu miastach Polski, jak i wirtualnie. Szczegóły na stronie parafialnej.

Druga podobna akcja charytatywna to „Wędrujące książki”. Podajemy link akcji jednej z naszych współnot przy parafii tj. Towarzystwa Przyjaciół Kołomyi i Pokucia: CAŁY WROCŁAW CZYTA „WĘDRUJĄCE KSIĄŻKI” – DLA DZIECI POLSKICH NA UKRAINIE – Kolomyja

Jak-włączyć-się-w-pomoc-w-ramach-akcji

 1. Pozostałe informacje: