II niedziela Przygotowania Paschalnego 05.03.2023

 1. Dzisiaj rozpoczęliśmy wielkopostne parafialne rekolekcje ewangelizacyjne, które prowadzi ks. Wojciech Ignasiak z archidiecezji katowickiej. Plan rekolekcji:
  • Niedziela: nauka rekolekcyjna na wszystkich Mszach św. i Gorzkich Żalach
  • Poniedziałek, wtorek, środa: nauka rekolekcyjna na wszystkich Msza św. o 7.00, 8.00 i 18.30.
  • Zapraszamy szczególnie na główne spotkania rekolekcyjne na g. 19.20 na nabożeństwa ewangelizacyjne, które będą trwały od poniedziałku do środy po wieczornej Mszy św.
  • Spowiedź rekolekcyjna w środę: rano od g. 7.00 do 9.00, wieczorem od 17.00 do 19.30
 1. Dzisiaj o g. 17.30 Gorzkie Żale z nauką rekolekcyjną
 2. Rozprowadzamy już Paschaliki na stół wielkanocny (20 zł) oraz baranki paschalne z białej czekolady (10zł). Dochód przeznaczony na Caritas.
 3. Informujemy o tworzeniu Bractwa Adoratorów związanego z adoracją Najśw. Sakramentu w kaplicy pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej na Dworcu Głównym we Wrocławiu. Szczegóły na plakacie w gablocie i na stronie parafii Bractwo Adoratorów na Dworcu Gł – plakat.
 4. Parafia ma 12 salek w trzech budynkach tj. plebanii, ciuchci i domku katechetycznym oraz kościół. Utrzymują ciepło trzy piece gazowe. Jednego roku z powodu mrozów były duże rachunki gazowe i prosiliśmy o jednorazowy dar na Wielki Post na ogrzewanie. Obecnie rachunki za styczeń 2023 roku przekroczyły tamte ponad dwa razy. Pokornie więc prosimy o jednorazowy – według możliwości każdej rodziny – DAR WIELKOPOSTNY NA OGRZEWANIE. Z naszych pomieszczeń korzystają też uchodźcy, dlatego w ich imieniu i naszym składamy staropolskie „Bóg zapłać”.
 5. 11 marca (sobota) odbędzie się kolejne spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. w kościele o godz. 17:00. Szczegóły dotyczące przygotowania organizacji I Komunii i rocznicy I Komunii znajdują się na naszej stronie parafialnej w zakładce I Komunia.
 6. Zachęcamy do uczestnictwa w Drogach Krzyżowych w piątki o 17.00 lub 18.00 oraz w Gorzkich Żalach w niedziele o 17.30.
 7. Lectio divina dla dzieci (.pdfjednostronne) i dorosłych (.docx .pdf)