Scrutinia dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Św.

Po czasie ferrii przyszedł czas na wzmożoną pracę.

Poświęcenie książeczek, różańców i medalików dzieci odbędzie się 25 marca (piątek) na Mszy św. wieczornej o godz. 18:30. Jest to Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Proszę, aby rodzice zaopatrzyli swoje dzieci w te przedmioty (jeśli tego jeszcze nie uczynili)

Od dzisiaj można umawiać się z ks. Dariuszem na rozmowę, która ma charakter obowiązkowy. Rodzice wraz z dzieckiem mają spotkać się na rozmowę, na której głównym tematem będzie przygotowanie dziecka do I Komunii Św.

Na rozmowie najważniejsze kwestie to:

• życie religijne rodziny i dziecka (ulubiona modlitwa, co sprawia trudność, a co jest jeszcze do poprawy)
  • zweryfikowanie zdolności dziecka do odróżniania dobra od zła (przykłady dobrych i złych uczynków)
  • wiedza nt. sakramentu Eucharystii (jakie wydarzenie upamiętnia?; rozumienie, że zakonsekrowany chleb jest Ciałem Chrystusa i należy się Mu szacunek jak Bogu; co to jest stan łaski i co daje Eucharystia dziecku?)

Na rozmowę można umówić się z ks. Darkiem w swoim domu (tak jak podczas kolędy) bądź na plebanii, telefonicznie lub w zakrystii.

Można umawiać się na poniżesze terminy:

• poniedziałek godz. 16 – 18
  • wtorek godz. 16 -18
  • środa godz. 14-18
  • piątek godz. 16-18
  • sobota godz. 14 – 18

Ważne jest, aby na spotkaniu były przygotowane: kartka z zaliczeniami modlitw podpisanymi przez rodziców (jeśli ktoś zagubił można pobrać tutaj) i zeszyt (lub ćwieczenia) z religii. Spotkanie potrwa maksymalnie do 30 minut.

TERMIN OSTATECZNY do 24 marca.