7 NIEDZIELA ZWYKŁA 20 lutego 2022r.

 1. Przeżywamy 7 niedzielę zwykłą. Dzisiaj Nieszpory o godz. 18:00.

Dnia 19 lutego 1996r. zmarł Ksiądz Infułat Wacław Szetelnicki, kanclerz kurii i wieloletni proboszcz naszej parafii. Prosimy Parafian o modlitwę w jego intencji, a uroczystą Mszę św. o g. 18,30 odprawi Ksiądz Prałat Wojciech Tokarz w asyście księdza proboszcza.
W dzisiejszą niedzielę  po Mszy św. o 13,30 odbędzie się spotkanie z literatem pochodzącym z naszej parafii Krzysztofem CZAJA, autorem książki „Jeszcze wyrosną skrzydła aniołom z Nadodrza”. Są tam też opisy życia naszej parafii z lat 50-tych i 60-tych. Będzie można nabyć książkę na miejscu i otrzymać autograf autora. Spotkanie odbędzie się na plebanii w Sali przy wejściu. Gdyby było nas więcej, to w Ciuchci.

 1. W następną niedzielę rozpoczyna się 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
 2. Już dzisiaj zapowiadamy za 1,5 tygodnia w środę 2 marca br. Popielec, czas zgłębiania tajemnicy cierpienia i zbawczej śmierci naszego Pana, Jezusa Chrystusa. Czas wyciszenia i głębszej refleksji nad życiem, jego celem i codziennością. Tego dnia obowiązuje post ścisły, czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, jeden posiłek do syta i dwa lżejsze w ciągu dnia. Post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18. a 60. rokiem życia. Przypominamy, że wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7:00; 8:00; 10:00; 17:00 i 18:30. Od Środy Popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu – Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
 3. We wszystkie piątki Wielkiego Postu Drogi Krzyżowa dla dzieci
  o 17:00, dla dorosłych o 18:00. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17:30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
 4. Również dziś zapowiadamy w I Niedzielę Wielkiego Postu 6 marca 2022 r. ZBIÓRKĘ NA HOSPICJA.
 5. W kancelarii służymy w poniedziałki i czwartki od 16,00 do 18,00 oraz w piątki od 10,00 do 12,30. Serdecznie zapraszamy.
 6. Pragniemy powołać nową grupę Apostolat Dwunastka, wspólnotę osób modlących się za kapłanów, osoby życia konsekrowanego oraz o nowe i święte powołania do takiego życia. Chętnych prosimy o kontakt telefoniczny, mailowy lub osobisty w zakrystii.
 7. Metropolitalne Wyższe Seminarium Duchowne we Wrocławiu zaprasza młodzież od 14 roku życia wzwyż na rekolekcje powołaniowe „A wy za kogo Mnie uważacie?”. Odbędą się w dniach 25-27.02. 2022 r. we wrocławskim seminarium przy pl. Katedralnym 14. Więcej informacji pod adresem

https://seminariumwroclaw.pl/aktualnosci/175-zapraszamy-na-rekolekcje-a-wy-za-kogo-mnie-uwazacie

 1. W pierwszy piątek Wielkiego Postu, Kościół w Polsce po raz szósty będzie przeżywał dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich. Ta duszpasterska inicjatywa Konferencji Episkopatu Polski, ustanowiona w odpowiedzi na apel papieża Franciszka, służy kształtowaniu naszych sumień i wrażliwości oraz stanowi pomoc do naszego częstego duchowego towarzyszenia osobom, które zostały zranione i zmagają się z bolesnymi konsekwencjami wyrządzonej krzywdy. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w modlitwę, również podjęcie postu oraz innych czynów pokutnych, nade wszystko zaś do postawy otwartości wobec zranionych, zrozumienia dla ich bolesnej historii, aby mogli odczuć wsparcie całej wspólnoty Kościoła.
 2. Informujemy o XIX Edycji Kursu Przygotowań do Sakramentu Bierzmowania dla Osób Dorosłych, który rozpocznie się 13 marca w kościele śś. Apostołów Piotra i Pawła we Wrocławiu oraz budynku Centrum Duszpasterskiego Archidiecezji Wrocławskiej, ul. Katedralna. Można zapisać przez linki do podanych stron internetowych. http://www.cdaw.archidiecezja.wroc.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=41&Itemid=10;

https://pl-pl.facebook.com/bierzmowaniedoroslych/
Na pierwsze spotkanie (13.03.2022, g. 18.00) należy dostarczyć dokumenty: akt chrztu, skierowanie od proboszcza na kurs

 1. Dalsze informacje zamieszczone są na internetowej stronie parafii. Także medytacje „Lectio divina” wraz z komentarzem dla dzieci (.pdf; jednostronne) i dorosłych (.docx; .pdf).