VI NIEDZIELA ZWYKŁA 13 lutego 2022r.

 1. Przeżywamy VI Niedzielę Zwykłą.

Dziś po Mszy św. o godz. 10,30 zapraszamy do „CIUCHCI” osoby w wieku 50Plus na spotkanie z mecenasem Wojciechem Zalewskim pt. AKADEMIA SPADKOWA. Uczestnicy znajdą odpowiedź na pytania:
Co się stanie z majątkiem kiedy umrę – ja lub mój małżonek? Jak uniknąć konfliktu w rodzinie na tle spadkowym? Jak zabezpieczyć potomnych przed odpowiedzialnością za moje długi? Jak sprawiedliwie podzielić spadek? Czy można przy tym pominąć osoby najbliższe? Czy można przekazać majątek jeszcze za życia? Spotkanie jest nieodpłatne i będzie trwać ok. godziny.

Również dzisiaj zapraszamy na g. 17,30 na NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE. Nie będzie nieszporów.

 1. W kancelarii parafialnej służymy w poniedziałek i czwartek od 16,00 do 18,00, a w piątek od 10,00 do 12,30. Gorąco zapraszamy.
 2. W najbliższy piątek 18 lutego, po Mszy św. o 18,30 zapraszamy na plebanię na kolejne Spotkanie Synodalne. Nowych chętnych bardzo prosimy, aby SMSem na numer parafialny zgłosili swoje przybycie. Chcemy przygotować materiały oraz niespodziankę.
 3. Dzień Skupienia dla Wolontariuszy Caritas będzie 19 lutego w auli MWSD, początek godz. 14.00. Nowych chętnych do Caritas prosimy o kontakt z księdzem proboszczem.
 4. Również w sobotę 19 lutego zapraszamy naszą młodzież do udziału w Debacie Walentynkowej pt. „Miłość w czapce” w Centrum Duszpasterskim Archidiecezji Wrocławskiej (ul. Katedralna 4) o godz. 12.00. To będzie poszukiwanie odpowiedzi na pytanie czym jest miłość oraz czy to co kiedyś było ważne w relacjach młodych, jest nadal aktualne.
 5. W nocy z soboty 19 lutego od 21,00 odbędzie się w naszym kościele całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu do g. 7,30 w niedzielę 20 lutego. O północy będzie tradycyjnie Msza św. Wspólnota Najświętszego Sakramentu i Niepokalanej wraz z księdzem proboszczem proszą, aby nie rozpowszechniać żadnych pism, które nie uzyskały aprobaty Kościoła oraz nie używać strojów i emblematów bez zgody pasterzy. Serdecznie do wspólnej adoracji i modlitwy zapraszamy.
 6. W niedzielę 20 lutego 2022 po Mszy św. o 13,30 odbędzie się spotkanie z literatem pochodzącym z naszej parafii Krzysztofem CZAJA, autorem książki „Jeszcze wyrosną skrzydła aniołom z Nadodrza”. Są tam też opisy życia naszej parafii z lat 50-tych i 60-tych. Będzie można nabyć książkę na miejscu i otrzymać autograf autora.
 7. W przyszłą niedzielę nasz ks. Proboszcz obchodzi 70 rocznicę urodzin. Z tej okazji życzymy jubilatowi wielu łask i zdrowia i już dzisiaj zapraszamy parafian na Mszę św. sprawowaną w jego intencji o 7:30 i 12:00. Prosimy również o modlitwę w jego intencji.
 8. Już teraz prosimy maturzystów, aby poprzez katechetów dowiedzieli się szczegółów tegorocznej pielgrzymki na Jasna Górę 11 marca 2022 r. W tym roku związane to jest z ciekawym konkursem.
 9. Także wcześniej zapowiadamy kolejne spotkanie diecezjalne Synodu 26 lutego 2022 r. na godz. 10.30. Msza św. o 10,30 w Katedrze Wrocławskiej jest dla wszystkich chętnych
 10. Również dziś zapowiadamy 6 marca 2022 r. ZBIÓRKĘ NA HOSPICJA.
 11. W imieniu Szkoły Podstawowej 58 i Przedszkola 97 zapraszamy rodziców dzieci w wieku przedszkolnym na „Dni Drzwi otwartych” szkoły, które odbędą się w dniu 19.02.2022r. w godzinach 9.00-13.00, aby zapoznać się z sposobem funkcjonowania obu szkół. Zachęcamy też do odwiedzenia strony internetowej www.zsp8.pl oraz www.facebook.com/nadodrzanskieskrzaty i www.facebook.com/zsp8wroclaw.
 12. Teksty do medytacji „Lectio divina” wraz z komentarzem dla dzieci (.pdf, jednostronne) i dorosłych (.pdf)