Ogłoszenia I Niedziela Wielkiego Postu – 18.02.2024

1.Dzisiaj przeżywamy I Niedzielę Wielkiego Postu.

2.Rekolekcje Wielkopostne w naszej Parafii odbędą się od 18 do 21 marca, poprowadzi je Ks. Łukasz Gołąbek. Serdecznie zapraszamy.

3.W zakrystii są już do nabycia do tradycyjnych koszyczków wielkanocnych baranki Caritas z białej czekolady po 10zł oraz w ramach wielkopostnej pomocy ubogim świece paschaliki na stół po 20 zł.

1. Z radością witamy Diakona Piotra Kowalczyka, naszego praktykanta, który już dzisiaj o 17:30 poprowadzi Gorzkie Żale z nauką pasyjną.
  2. Nabożeństwa Wielkiego Postu:

a). Droga Krzyżowa w piątki o 17:00 dla dzieci, o 18:00 dla młodzieży i dorosłych;

b). Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 17:30.

Serdecznie zapraszamy. Za udział w nabożeństwach jak i 3 dniowych rekolekcjach można uzyskać odpusty pod zwykłymi warunkami;

1. Następna II Niedziela Wielkiego Postu jest dniem solidarności z misjonarzami, tzw. Niedziela„Ad gentes” Będziemy wspierać naszych misjonarzy zarówno modlitwą jak i ofiarami.

7.W Środę Popielcową na pomoc walczącemu o wolność narodowi ukraińskiemu zebrano 1697 zł. Dobrodziejom serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać.

8.W ostatnich dniach były próby włamania się do zakrystii w ciągu dnia. Podjęliśmy już odpowiednie kroki zapobiegawcze.

Religia w szkole

1. Prośba naszej kurii, aby zapoznać wiernych z komunikatem policji w sprawie różnych złodziei i oszustów. KOMUNIKAT. Prosimy o zapoznanie się i o dobrą, chrześcijańską i wzajemną pomoc.
  2. Zachęcamy rodziców do aktywności w konsultacjach na temat zmian proponowanych w edukacji naszych dzieci i młodzieży.Bardziej szczegółowa informacja w gablocie i na stronie parafialnej.
  3. Dzisiaj od 16:00, a w poniedziałek od 17:30 w kościele NMP na Piasku odbywają się dwudniowe Rekolekcje dla Nauczycieli i Wychowawców. Rekolekcje prowadzi ks. Adam Czternastek. Będzie także spotkanie z Biskupem Maciejem Małygą. Serdecznie zapraszamy.
  4. Rozpoczęcie kursu Bierzmowania dorosłych 12 marca, zakończenie 4czerwca br. Szczegóły na stronie Archidiecezji Wrocławskiej.
  5. Zapraszamy na koncert związany z nawróceniem HILLSONG LONDON oraz NIEMAGOTU razem na scenie! ARISE Poland Tour 2024, to wspólna trasa dwóch niezwykle popularnych zespołów, które swymi piosenkami opowiadają o miłości nie z tej ziemi. We Wrocławiu zagrają 7.03 w Hali Orbita. PLAKAT
  6. W czwartek 22 lutego zapraszamy po wieczornej Mszy Świętej na nabożeństwo do Świętej Rity. Możemy złożyć w koszyku intencje, które będą przedstawione Panu Bogu przez wstawiennictwo Świętej.
  7. QUIZ
  8. Lectio divina dla dzieci: JednostronnePDF dla dorosłych:  DOC i PDF
  9. Wszystkim obchodzącym jubileusze, urodziny, imieniny składamy najserdeczniejsze życzenia. Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.