XXIV Niedziela zwykła, 17 września 2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

24 Niedziela zwykła – 17.09.2023

 1. Dzisiaj rocznica napaści na Polskę przez Związek Radziecki i wywózek pierwszych zesłańców na Sybir. O godzinie 10:30 uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Ks. Dr. Adama Łużniaka, Wikariusza Generalnego Archidiecezji Wrocławskiej, a po Mszy św. Apel pod pomnikiem Sybiraków.

 2. Również dzisiaj na g. 12:00 zostali zaproszeni rodzice dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Po Mszy św. zebranie w kościele z Ks. Konradem.

 3. Dzisiaj też PROCESJA z relikwiami św. Stanisława i Doroty: Początek w Bazylice garnizonowej św. Elżbiety,  o  godz. 16:00, a zakończenie Mszą św. pod przewodnictwem O. Biskupa Jacka Kicińskiego ok. godz. 17:00 w kościele p.w. św. Stanisława, św. Doroty i  św. Wacława. Z naszej parafii pielgrzymów poprowadzi ks. Krzysztof

 4. SPOTKANIE MŁODZIEŻY NA ŚLĘŻY: 23 września 2023 (sobota). Zgłoszenia chętnych do księży wikariuszy.

 5. W piątek 22 września br. przy ul. Sudeckiej 90 rozpoczyna się kolejny kurs dla małżeństw „Zatrzymaj się w biegu”. Zapisy tylko przez Internet „www.zatrzymajsiewbiegu.pl.

 6. Również w piątek 22 września 2023 zapraszamy na Mszę św. o 18.00 w kościele św. Piotra i Pawła, na Ostrowie Tumskim. Po Eucharystii konferencję pt. „Grzech i sakrament spowiedzi” wygłosi br. Artur Pokrzywa  – kapucyn, egzorcysta Archidiecezji Wrocławskiej.

 7. Melomanów zapraszamy na Wieczór Tumski, który odbędzie się 24.09. br., o godzinie 18:00 w Auli Papieskiego Wydziału Teologicznego. Wstęp wolny.

 8. Zapraszamy 8 października po Mszy św. na niezwykłe świadectwo Siostry Misjonarki Anny Nowakowskiej z Konga i Rwandy. Więcej szczegółów za tydzień.

 9. Zachęcamy do aktywnego głosowania na Wrocławski Budżet Obywatelski w dniach od 22 września do 10 w października br. w sprawach nas bezpośrednio dotyczących, Więcej informacji na naszej stronie internetowej.

 10. Zaobserwowano Nasilenie się problemu żebrania i chodzenia po ulicach przez ludzi posiadających pomoc z MOPSu – w tej sprawie MOPS przygotuje odrębną informację. Zachęcamy już teraz do hasła Caritasu sprzed kilku lat: NIE DAWAJ NA ULICY.

 11. W przyszłą niedzielę (24.09) po Mszy św. o godz. 10:30 odbędzie się spotkanie Rodziców dzieci rocznicowych I Komunii Świętej. Spotkanie w Ciuchci.

 12. Kandydatów do bierzmowania (kl. VIII i szkoły ponadpodstawowe) wraz z rodzicami zapraszamy na spotkanie również w przyszłą niedzielę do salki na plebanii po Mszy o 12:00.

 13. W piątek zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia o godzinie 18:15.

 14. Są wolne intencje Mszy Świętej. Zachęcamy do zamawiania Mszy Świętych.

 15. Wrocławski Budżet Obywatelski 2023, głosowanie trwa: 22.09 – 10.10. Promowane na Nadodrzu projekty:
  nr 10: Remont ul. Słowiańskiej (ponadosiedlowy);
  nr 214: Równe Chodniki (osiedlowy).

 1. Zapraszamy do udziału w  KONFERENCJI Ruchu Trzeźwości i Ruchu Światło-Życie „Ku trzeźwości Narodu – wezwani do działania. Odpowiedzialność samorządu lokalnego” – 14.10.2023 r. PROGRAM: godz. 10.00 – Msza św. w kościele św. Piotra i Pawła; Aula PWT – od godz. 11.00 rejestracja uczestników; kawa i herbata; wystąpienie Ks. Bpa Tadeusza Bronakowskiego; świadectwo proboszcza; zagadnienia zw. z Narodowym Programem Trzeźwości w parafii – bierzmowanie, rodzice i dzieci I-komunijnych, kursy przygotowujące do małżeństwa; przerwa kawowa; dyskusja; Ekonomiczne konsekwencje spożywania alkoholu; świadectwo uczestnika Wesela.

 2. OGÓLNOPOLSKIE DUSZPASTERSTWO KOBIET zaprasza na II FORUM LIDEREK i DUSZPASTERZY WSPÓLNOT dla KOBIET pt. Uczestnictwo i Misja Kobiet w Kościele – 21.10.2023 r. Warszawa. Dom Arcybiskupów ul. Miodowa 17/19. Zapisy www.kierunekniebo.pl. W załączniku program.

 3. INSTYTUT DUCHOWOŚCI KARMELITAŃSKIEJ zaprasza w nowym roku 2023/2024. https://wroclaw.carmelitanum.pl/  – działa przy kościele i parafii Karmelitów Bosych we Wrocławiu przy ul. Ołbińskiej 1, prowadzą go ojcowie karmelici bosi, a wykładowcami są karmelici, osoby duchowne oraz świeckie, gwarantujące właściwy poziom wiedzy. CELEM Instytutu jest praktykowanie RELACJI PRZYJAŹNI Z BOGIEM – jak określiła modlitwę św. Teresa od Jezusa, założycielka Karmelu bosego – a także z BLIŹNIM w ŚWIECIE, w którym nam przyszło żyć.