Ogłoszenia – XXII Niedziela w ciągu roku 3 września br.

  1. Świętujemy XXII Niedzielę w ciągu roku. O   17,30 Zmiana Tajemnic Różańca św., 18,00 Nieszpory.

Witamy serdecznie nowych księży współpracowników: Ks. Konrad GÓRAL ma 5 lat kapłaństwa, pracował przed seminarium jako nauczyciel historii i przejmie katechezę i duszpasterstwo dzieci; Ks. Krzysztof GŁUSZKO ma 9 lat kapłaństwa i duże doświadczenie, będzie wspierał proboszcza w duszpasterstwie parafialnym, zwłaszcza wspólnoty poza-oazowe, pielgrzymki parafialne itp. Zostający z nami Ks. Radosław Rotman, moderator diecezjalny Ruch Światło-Życie, nadal w Liceum, prowadzić będzie też grupy oazowe oraz remont ciuchci. Prosimy o gorącą modlitwę za naszych kapłanów; księdza prałata Wojciecha, proboszcza Jerzego oraz księży współpracowników Radosława, Konrada i Krzysztofa.

  1. Odpowiadając na wezwanie Księdza Arcybiskupa Józefa Kupnego zapraszamy tych, którzy zgłosili się do grupy synodalnej, na pierwsze spotkanie w piątek 8 września po Mszy św. ok. 19,20. Najpierw w kościele, na adoracji; potem w Sali.
  2. Z całego serca dziękujemy za ostatnią zbiórkę na poszkodowanych w Słowenii. Zebrano 21274 złote i 44 grosze. Ofiary zostały przekazane. Bóg zapłać.
  3. Informacje o zebraniu rodziców dzieci I Komunii Św. i bierzmowania zostaną podane w przyszła niedzielę 10 września. Zainteresowanych rodziców prosimy o uwagę.
  4. Organizujemy autokar na Pielgrzymkę Czuwanie duchowieństwa i wiernych Archidiecezji wrocławskiej na Jasną Górę 15 września 2023 r. Pielgrzymce będzie przewodniczył jeden z nowych wikariuszy. Zapisy imię, nazwisko, pesel do ubezpieczenia i telefon, można zgłaszać już w zakrystii. Cena zależeć będzie od ilości zgłoszeń. Serdecznie zapraszamy.
  5. W dniach 15-17 września 2023 roku w Głębowicach k. Żmigrodu odbędą się rekolekcje dla rodziców po stracie dziecka, organizowane przez Duszpasterstwo Rodzin. Informacje Tel.508 098 589 lub mailowo: postracie@gmail.com
  6. PRZYGOTOWANIE OSÓB DOROSŁYCH do SAKRMANTU BIERZMOWANIA w roku 2023/2024. Edycja XXII – jesień 2023 rozpoczęcie kursu: 26 września 2023 r., zakończenie kursu: 19 grudnia 2023 r. – sakrament bierzmowania Rozpoczęliśmy już zapisy. Chętni mogą zapisywać się przez formularz Następny kurs wiosną 2024
  7. Serdecznie zapraszamy na XXXIX Pielgrzymkę Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę w dniach 23-24 września 2023 roku „Świętość w codzienności”. PLAKAT z programem na stronie parafialnej.
  8. Papieski Wydział Teologiczny jak co roku umożliwia studia podyplomowe z zakresu nauk o rodzinie dla wszystkich chętnych, którzy posiadają wyższe wykształcenie oraz pragną posługiwać w poradniach rodzinnych oraz podejmować współpracę z rodzicami w wychowaniu dzieci i młodzieży w zakresie odpowiedzialnej i godnej formacji seksualnej i małżeńsko-rodzinnej. Dla nauczycieli bezpłatne.
  9. Lectio divina: dla dzieci: Jednostronne i PDF oraz dla dorosłych pdf i Doc