Ogłoszenia – I niedziela Przygotowania Paschalnego 26.02.2023

 1. Dzisiaj o g. 17.30 Gorzkie Żale
 2. 5 marca rozpoczniemy wielkopostne parafialne rekolekcje ewangelizacyjne, które poprowadzi ks. Wojciech Ignasiak z archidiecezji katowickiej. Plan rekolekcji:
  • Niedziela: nauka rekolekcyjna na wszystkich Mszach św. i Gorzkich Żalach
  • Poniedziałek, wtorek, środa: nauka rekolekcyjna na wszystkich Msza św. o 7.00, 8.00
   i 18.30.
  • Nabożeństwa ewangelizacyjne od poniedziałku do środy po Mszy wieczornej
   o ok. g.19.20
  • Spowiedź rekolekcyjna w środę: rano od g. 7.00 do 9.00, wieczorem od 17.00 do
   19.30
 1. Parafia ma 12 salek dużych, średnich i małych w trzech budynkach tj. plebanii, ciuchci i domku katechetycznym oraz kościół. Utrzymują ciepło trzy piece gazowe. Jednego roku z powodu mrozów były duże rachunki gazowe i prosiliśmy o jednorazowy dar na Wielki Post na ogrzewanie. Obecnie rachunki za styczeń 2023 roku przekroczyły tamte ponad dwa razy. Pokornie więc prosimy o jednorazowy – według możliwości każdej rodziny – DAR WIELKOPOSTNY NA OGRZEWANIE. Można to zrobić w kopertach lub na konto parafialne. Z naszych pomieszczeń korzystają też uchodźcy, dlatego w ich imieniu i naszym składamy Ludziom Dobrego Serca staropolskie „Bóg zapłać”.
 2. W Dortmundzie zmarł sędzia August Wilhelm Heckt, jeden z głównych twórców Fundacji Partnerstwa Parafii Dortmundu i Wrocławia im. Św. Jadwigi. On m.in. organizował transporty darów dla Wrocławian, a w stanie wojennym pierwszy transport. U nas od początku jest biuro fundacji, której prezydentem jest Bp Andrzej Siemieniewski. Dlatego w dniu pogrzebu śp. Pana Augusta w poniedziałek o 13,00 w Dortmundzie u nas Mszę św. o g. 7,00 odprawi Bp Maciej Małyga. Miesiąc po śmierci Pana Heckta 19 marca w Katedrze Wrocławskiej
  o g. 11,30 odbędzie się Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Macieja z wdzięczności za dobro, które dla nas uczynił i w obecności członków z Dortmundu. Serdecznie zapraszamy.
 3. 11 marca (sobota) odbędzie się kolejne spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. w kościele o godz. 17:00. Szczegóły dotyczące przygotowania organizacji
  I Komunii i rocznicy I Komunii znajdują się na naszej stronie parafialnej w zakładce I Komunia.
 4. W piątek 3 marca o godz. 18.30 zostanie odprawiona msza św. w stałych intencjach Stowarzyszenia Krwi Chrystusa. Po Mszy św. – zmiana tajemnic.
 5. Zachęcamy do uczestnictwa w Drogach Krzyżowych w piątki o 17.00 lub 18.00 oraz w Gorzkich Żalach w niedziele o 17.30.
 6. Na stronie internetowej przygotowaliśmy Parafianom propozycji rekolekcji na każdy dzień Macieja Konenca (informacje), który we Wrocławiu pracował oraz propozycje całkiem nowych filmów religijnych (Film o Ks. F. Blachnickim, Film o św. Józefie OPIEKUNIE).
 7. Dziś można po każdej Mszy św. ofiarą do puszek wesprzeć wrocławskie hospicja. Ofiarodawcom gorąco dziękujemy.
 8. Teksty lectio divina dla dzieci (.pdf, jednostronne) i dorosłych (.docx, .pdf).