Ogłoszenia – VII niedziela w ciągu roku 19.02.2023

 1. Nieszpory – g. 18.00. Do soboty będzie Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
 2. W poniedziałek i wtorek w parafiach był zwyczaj urządzania adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji dobrego przeżycia Wielkiego Postu m.in. zastanowienia się nad dobrym postanowieniem wielkopostnym, Zapraszamy serdecznie na większą obecność w tych dniach na adoracji, która jest zawsze do Mszy św. wieczornej.
 3. W Środę Popielcową zapraszamy na Mszę św. z obrzędem posypania popiołem na g. 7,00; 8,00; 10,00; 17,00 i 19,30. W tym czasie będą przerwy w adoracji.
 4. Przypominamy, że tylko dwa razy w roku W ŚRODĘ POPIELCOWĄ I WIELKI PIĄTEK obowiązuje ochrzczonych od 14 roku życia wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych; natomiast od 18 do 60 roku życia pełny post ścisły, powstrzymanie się od pokarmów mięsnych i jeden posiłek pełny, a dwa niepełne.
 5. Spowiedź w tygodniu w naszej parafii jest 15 minut przed Mszą św., można też prosić o spowiedź po Mszy św.
 6. Zmuszeni jesteśmy przypomnieć, że kancelaria jest czynna w poniedziałki i czwartki od 16,00 do 18,00; w piątki od 10,00 do 12,00. Do chorych w stanie ciężkim i w sprawach pogrzebu w innym czasie, ale dobrze jest wcześniej zadzwonić na telefon dyżurny podany u góry ogłoszeń. Klucz do toalet jest w zakrystii lub kancelarii.
 7. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach Wielkiego Postu obdarzonych papieskimi odpustami. W piątki o 17,00 głównie dla dzieci i rodziców oraz o 18,00 głównie dla młodzieży i dorosłych oraz w niedzielę na 17,30 na GORZKIE ŻALE z nauką pasyjną.
 8. W piątek 24 lutego 2023 r DZIEŃ MODLITW I POKUTY za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich. Można też na stronie parafialnej przeczytać o warsztatach dla osób towarzyszących osobie skrzywdzonej. WARSZTATY PSYCHOLOGICZNE DLA OSÓB TOWARZYSZĄCYCH SKRZYWDZONYM
 9. Również w piątek, na prośbę Dyrektora Caritas Archidiecezji Wrocławskiej zachęcamy do udziału w Drogach Krzyżowych o 17,00 i 18,00 tekstami Modlitw o pokój w Ukrainie z racji smutnej rocznicy trwającej za naszymi granicami wojny. 
 10. Przyszła Niedziela 26 lutego br. to I Wielkiego Postu to Niedziela Hospicyjna. Po każdej Mszy św. zbiórka na ten cel. I Piatek WP Plakat
 11. W związku z powyższym składamy Podziękowanie za zbiórkę na ofiary trzęsienia ziemi w Syrii i Turcji 2140,00 złotych. Bóg zapłać.
 12. Już od niedzieli 5 marca do środy 8 marca 2023r. odbędą się u nas RFEKOLEKCJE WIELKOPOSTNE. Poprowadzi je w ciekawy sposób, równie ciekawy rekolekcjonista Ks. Wojciech Ignasiak z Katowic, m. in. duszpasterz osób uzależnionych, bezdomnych, trudnych małżeństw itp. Dokładny program podamy w przyszłą niedzielę. Prosimy o rezerwację terminu.
 13. Pozostałe punkty aktualnych spraw, jak Pielgrzymka Maturzystów 10 marca; spotkania synodalnego 11 marca; Bierzmowania Dorosłych 14 marca; warsztaty dla rodziców dzieci w wieku dojrzewania; do szkół salezjańskich są na ogłoszeniach poprzedniej niedzieli, zarówno gablocie, jak i na stronie parafii w załącznikach ze szczegółami.
 14. Lectio divina dla dzieci (.pdf, jednostronne) i dorosłych (.docx, .pdf)