Ogłoszenia – VI niedziela w ciągu roku 12.02.2023

 1. Nieszpory – g. 18.00
 2. Zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie w poniedziałek na g. 17.30
 3. Spowiedź w tygodniu w naszej parafii jest 15 minut przed Mszą św., można też prosić o spowiedź po Mszy św.
 4. Klucz do toalet jest w zakrystii lub kancelarii.
 5. Zebranie Zelatorek Żywego Różańca odbędzie się w czwartek, a nie jak wcześniej było ustalane w środę. Zapraszamy do Róż Różańcowych, nowych chętnych, zwłaszcza mężczyzn.
 6. Całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się w sobotę 18 lutego  o godz. 21.00 a zakończy w niedzielę o godz. 7.30. O północy zostanie odprawiona msza św. Adorację prowadzić będzie Wspólnota  Najświętszego Sakramentu i Niepokalanej.
 7. Skończył się diecezjalny i parafialny etap synodu Kościoła. Właśnie w Pradze odbywa się etap kontynentalny Europy. Jesienią Papież zakończy synod ogólnokościelny wzorem pierwszych wieków Kościoła. Aby poznać syntezę archidiecezji wrocławskiej już dzisiaj zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w spotkaniu parafialnym, które odbędzie się w sobotę 11 marca od g. 10.00 do 13.00 w sali przy kościele. Spotkanie poprowadzą dwaj świeccy delegaci z naszej parafii, którzy wraz z ks. proboszczem uczestniczyli w pracach synodu diecezjalnego.
 8. W odpowiedzi na prośbę Przewodniczącego KEP, Ksiądz Arcybiskup wyraził zgodę na zorganizowanie zbiórki ofiar do puszek na  pomoc poszkodowanym podczas trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. Zbiórka odbędzie się dzisiaj po każdej Mszy Świętej.
 9. Bierzmowanie dorosłych – kurs przygotowujący osoby dorosłe do przyjęcia sakramentu bierzmowania w Archidiecezji Wrocławskiej – odbędzie się od 14.03 do 06.06.2023 r. w Centrum Duszpasterskim przy ul. Katedralnej.
 10. W dniu dzisiejszym obchodzimy Światowy Dzień Małżeństw.
 11. Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę będzie w dniu 10 marca 2023r.
 12. Pojawiły się próby wyłudzania pieniędzy dla księży na Ukrainie. Arcybiskup Visvaldas Kulbokas ostrzega przed tym zjawiskiem. Są osoby, które wysyłają różne e-maile podszywając się pod ks. bp. Mykoła Petro Łuczoka, Administratora Apostolskiego Diecezji Mukaczewskiej, w celu wyłudzenia korzyści majątkowych. Nasza parafia ma bezpośredni kontakt z Ośrodkiem dla Uchodźców we Lwowie, stąd wpłaty idą bezpośrednio przez ten ośrodek. Wystarczy dopisek Ukraina lub Lwów.
 13. Zapraszamy serdecznie na bardzo potrzebny i profesjonalnie poprowadzony, kurs dla rodziców nastolatków „BUNT NA POKŁADZIE”. Kurs odbędzie się w kawiarence przy parafii pw. św. Karola Boromeusza na ul. Kruczej we Wrocławiu – 25.03.2023 r. Projekt obejmuje cykl zajęć, których celem jest pomoc rodzicom w relacji z dzieckiem w okresie dojrzewania. PLAkat BUNT
 14. Zakończyła się kolęda w naszej parafii. Bardzo dziękujemy wszystkim za piękne przyjęcie księży i za złożone ofiary.
 15. Lectio divina dla dzieci (.pdf jednostronne) i dorosłych (.docx .pdf)