XXXII Niedziela Zwykła 6 listopada br.

  1. Dziś XXXII Niedziela Zwykła – 6 l listopada br. O g. 17,15 Zmiana tajemnic Różańca św., o g. 17,45 Wypominki.

Oaza młodzieżowa przy naszej parafii już dzisiaj zaprasza na kiermasz ciast pod tytułem „ciasto wszystkich świętych” 6 listopada po Mszach św. o g. 10.30 i 12.00.

  1. Nastąpiła mała zmiana dyżurów w kancelarii parafialnej w piątek z powodu małej ilości przychodzących. Zatem służymy w biurze parafialnym w poniedziałki i czwartki od 16,00 do 18,00 oraz w piątki od 10,00 do 12,00 z wyjątkiem tego piątku. Serdecznie zapraszamy.
  2. W piątek 104 Rocznica Odzyskania Niepodległości. Msze św. w kościele o 7,00; 8,00 i o 18,30. O 18,30 będzie też Msza św. w Intencji Ojczyzny.
  3. W następną niedzielę 13 listopada przypada Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W związku z tym po każdej Mszy św. będą zbierane ofiary na Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Ofiarodawcom z całego serca dziękujemy.
  4. Również w przyszłą niedzielę jest już pierwszy miesiąc po Objawieniach Fatimskich. Nabożeństwo w skromniejszej formie będzie o 17,30 przed Mszą św. Serdecznie zapraszamy.
  5. Już dzisiaj informujemy, że za tydzień 17 listopada br. jest wspomnienie obowiązkowe Św. Elżbiety Węgierskiej, Patronki Sióstr Elżbietanek z Placu Strzeleckiego. Naszych Parafian prosimy o modlitwę o dobre i liczne powołania do tego zgromadzenia prowadzącego wiele dzieł charytatywnych.
  6. Zapraszamy rodziców i opiekunów dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. w piątek 18 listopada na kolejne spotkanie organizacyjne połączone z krótką katechezą do kościoła na godz. 17:00. Informujemy również, że dzieci pragnące wstąpić do scholi dziecięcej są zaproszone na próbę 20 listopada (niedziela) na godz. 10.00. Próba potrwa do Mszy św. dziecięcej.
  7. Również 17 listopada br. Katolicki Zespół Szkolno-Przedszkolny przy ul. Paulińskiej 14 zaprasza, szczególnie rodziców i wychowawców, na wykład w coraz bardziej potrzebnym temacie: „Smartfonowe dzieciństwo wyzwaniem dla rodziny i szkoły”. Wygłosi pedagog Pani Małgorzata Więczkowska. Gorąco polecamy.
  8. Z przykrością informujemy, że podrożały wszystkie gazety katolickie np. Gość Niedzielny 8 zł, Niedziela 10 zł. Ostatnie tygodnie ponosiliśmy jako parafia straty. Prosimy o wsparcie w tej sprawie.
  9. Za dwa tygodnie w Niedzielę 20 listopada br. ostatnia niedziela tego Roku Kościelnego, Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Od 11 listopada, tj. od Święta Niepodległości w ramach Mszy św. wieczornej modlić się będziemy Nowenną przed tą uroczystością, aby zgodnie z zachętą naszych biskupów odrodzić akt osobistego przyjęcia Jezusa Chrystusa za swego Króla i Pana.

Jednocześnie Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata  to Niedziela Młodych. Decyzją naszego Metropolity Wrocławskiego odbędzie się w Katedrze, w Oławie i Wołowie. Młodych z naszej parafii, w tym kandydatów do bierzmowania, prosimy, aby jak najszybciej zgłaszali się do naszych księży wikariuszy, że pragną wziąć udział w tym ciekawym młodzieżowym wydarzeniu we wrocławskiej Katedrze.

11. Teksty medytacji Lectio divina dla dzieci (.pdf, jednostronne) i dorosłych (.docx, .pdf)