XXXI Niedziela Zwykła 3O października

1. Dziś XXXI Niedziela Zwykła30 października. O g. 17,50 Różaniec. Dla kościołów, których data konsekracji jest nieznana przypada dziś Uroczystość Poświęcenia Kościoła. Nasz kościół zbudowany w latach 1897-1898, został konsekrowany przez kardynała Jerzego Koppa 29 listopada 1898 roku. W tym dniu będziemy tutaj świętowali rocznicę jego konsekracji

WYPOMINKI. Kartki są dostępne na stoliku z prasą katolicką. Imiona piszemy w pierwszym przypadku np. Stanisław – mężczyzna, Stanisława – kobieta. Nazwiska DUŻYMI LITERAMI.

1. W tym tygodniu mamy dwa najważniejsze dni: Uroczystość Wszystkich Świętych 1 listopada i Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych 2 listopada. Dnia 1 listopada br. Msze św. w kościele są w porządku niedzielnym, a 2 listopada w porządku dnia powszedniego.
  2. Wierni mogą uzyskać dwa rodzaje odpustów zupełnych za zmarłych. Gdy nawiedzą kościół, kaplicę publiczną lub półpubliczną 1 listopada od południa i przez cały Dzień Zaduszny, dostępują odpustu zupełnego za zmarłych. Można go uzyskać tylko jeden raz w ciągu dnia. Zawsze do odpustu zupełnego wymagany jest stan łaski uświęcającej, wyrzeczenie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, a także modlitwy: Ojcze nasz, Wierzę w Boga i dowolna modlitwa w intencjach papieża.

Większość naszych zmarłych z parafii odprowadzamy na cmentarz Osobowice, dlatego o g. 14,00 1 listopada,  zapraszamy na Mszę św. w tamtej kaplicy z udziałem naszego kapłana oraz procesją różańcową za zmarłych po Mszy św.

Wierni, którzy nawiedzą cmentarz i pomodlą się mogą uzyskać odpust za zmarłych. Odpust jest zupełny od 1 do 8 listopada, natomiast w inne dni roku jest cząstkowy. WAŻNE: Trzy warunki: spowiedź, Komunia św. i modlitwy mogą być dopełnione w ciągu wielu dni przed lub po wypełnieniu danej czynności nagradzanej otrzymaniem odpustu. Po jednej spowiedzi sakramentalnej można uzyskać wiele odpustów zupełnych, a po jednej Komunii św. i jednej modlitwie można uzyskać tylko jeden odpust zupełny.

1. Nastąpiła zmiana dyżurów w kancelarii parafialnej w piątek. Służymy w poniedziałki i czwartki od 16,00 do 18,00 oraz w piątki od 10,00 do 12,00. Serdecznie zapraszamy.
  2. W piątek 4 listopada o godz. 18,30 zostanie odprawiona msza św. w stałych intencjach Stowarzyszenia Krwi Chrystusa. Po Mszy św. odbędzie się zmiana tajemnic Różańca do Krwi Chrystusa.
  3. Spotkanie dla ministrantów w każdą sobotę  o g. 10 w zakrystii
  4. Oaza młodzieżowa naszej parafii zaprasza na kiermasz ciast „ciasto wszystkich świętych” 6 listopada po Mszach św. o g. 10.30 i 12.00.
  5. Czasopismo „NOWE ŻYCIE” przedstawia śląskie zwyczaje związane z nabożeństwem do świętych patronów. W numerze można również przeczytać teksty stałych autorów: ks. Mariusz Rosik pisze o przygotowaniach do Ostatniej Wieczerzy, bp Maciej Małyga o pryncypiach myślenia chrześcijańskiego oraz ks. Aleksander Radecki o piekle.
  6. POZOSTAŁE INFORMACJE: