XXVIII Niedziela Zwykła 9 października

 1. Przeżywamy XXVIII Niedzielę Zwykłą. O g. 17,50 Różaniec.

Dziś na każdej Mszy św. jedno małżeństwo składa krótkie świadectwo, jak można w pełni po chrześcijańsku przeżywać życie rodzinne i małżeńskie oraz jak wspólnota w tym może pomóc.

Ta Niedziela św. Franciszka jest pod hasłem “Mniej znaczy więcej. Radość z dzielenia”. Prócz modlitwy, papież wzywa do czynów. Szczegóły podaliśmy w poprzednią niedzielę. Zgłoszenia chętnych do dzielenia się  prosimy zostawić na kartce w zakrystii.

 1. Dzieci przygotowujący się do I Komunii mogą odebrać swoje kalendarzyki z praktyk religijnych w czasie przygotowania w zakrystii albo u ks. Darka. W zakładce I Komunia rodzice znajdą dokładne informacje dotyczące szczegółów przygotowania.
 2. Zapraszamy kobiety na drugie spotkanie kursu liturgicznego dla kobiet 18.10 we wtorek o g. 19.15 do domku przy krzyżu. Mogą dołączyć nowe osoby.
 3. W czwartek na Mszy św. o 18,30 i NABOŻEŃSTWIE FATIMSKIM gościć będziemy przełożonych i alumnów seminariów: legnickiego, świdnickiego i wrocławskiego. Całość liturgii poprowadzi Ks. Rektor Prof. Dr hab. Włodzimierz Wołyniec. Bardzo gorąco czcicieli Matki Bożej zapraszamy.
 4. Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii są zaproszeni na kolejne spotkanie organizacyjne w piątek 14 października o godz. 17:00 w kościele.
 5. W sobotę zapraszamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce do Trzebnicy od 6,00 do 15,00. Msza o 16,30. Bez zapisów. Szynobus „Świeta Jadwiga” odjeżdża z PKP Trzebnica 18,51, na Dworcu Gł.we Wrocławiu 19,38. Bilety u służb pielgrzymkowych. Szczegóły w gablocie.
 6. Również w sobotę zapraszamy ministrantów i nowych chłopców, którzy chcą być ministrantami na spotkanie o g.10 w zakrystii.
 7. Jeszcze 15 października w sobotę zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu od 21.00 do niedzieli 16 października o 7.30 rano. O północy zostanie odprawiona Msza św. Serdecznie zapraszamy.
 8. 15 października to Dzień Dziecka Utraconego. Dzień ważny, często bardzo trudny dla par dotkniętych poronieniem lub okołoporodową stratą dziecka.
 9. W przyszłą niedzielę 16 października przypada kolejny DZIEŃ PAPIESKI. na Mszy Świętej o godzinie 12:00 zaśpiewa chór parafialny Gloria Dei. Serdecznie zapraszamy. Zaś po każdej Mszy św. zbieramy ofiary na stypendia dla zdolnych, niezamożnych uczniów. Z góry składamy staropolskie „Bóg Zapłać”.
 10. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym wraz z ks. Dariuszem zaprasza do udziału w Seminarium Odnowy Wiary. Rozpoczynamy w dniu 19 października o godz. 19:15 w naszym kościele po Mszy św. wieczornej. Na spotkaniu świadectwa osób o tym, jak przeżycie Seminarium wpłynęło na dalsze ich życie osobiste i rodzinne.
 11. Trwa we Wrocławiu od 8 do 13 października 2022 r. Międzynarodowy Festiwal Filmów MAKSYMILIANY. Wstęp na projekcje jest bezpłatny. Program jest dostępny na stronie: maksymiliany.pl
 12. Od 14 października w kinach będzie film MEDJUGORIE. Jeśli będzie zainteresowanie możemy zorganizować tańsze grupowe bilety. Zgłoszenia, imię, nazwisko telefon u Ks. Radosława.
 13. 22 października (sobota) odbędzie się u nas od 15,00 do 17,30 dla kandydatów do bierzmowania międzyparafialne spotkanie ewangelizacyjne. Rozgłoście to koleżankom i kolegom w szkołach. Będzie ciekawie !
 14. Zachęcamy zatem do odwiedzin naszej strony internetowej, są tam pełne informacje i medytacje na każdy dzień „Lectio divina” dla dzieci  (.pdf, jednostronne) i dorosłych (.docx.pdf).