19 NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś przypada 19 niedziela zwykła. Wykorzystajmy nasze wakacyjne wędrówki, pielgrzymki, indywidualny odpoczynek na stworzenie właściwej duchowej atmosfery, niezbędnej, aby odczuć bliską obecność Boga i umocnić naszą wiarę.

Dzisiaj nieszpory o godz. 18:00

W kościele nie ma limitu osób. Pozostałe przepisy, zwłaszcza o zasłaniu ust i nosa nadal obowiązują.

Transmisje Mszy Św. z naszego kościoła w niedzielę o godz. 12:00.

2. W tygodniu będziemy przeżywać:
– w poniedziałek – święto św. Wawrzyńca
– we wtorek – wspomnienie św. Klary
– w piątek – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego
– w sobotę – uroczystość Wniebowzięcia NMP

3. W tym tygodniu w czwartek z racji 13. dzień miesiąca zapraszamy
na nabożeństwo fatimskie po Mszy wieczornej.

4. W uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej, 15 sierpnia, Msze Święte według porządku niedzielnego. Przeżywamy wówczas rocznicę bitwy warszawskiej, która jest okazją do modlitwy za Ojczyznę. Ofiary złożone na tacę w całości przeznaczone będą na budowę i remonty kościołów w archidiecezji.

Tradycyjne błogosławieństwo kwiatów i ziół będzie w czasie wszystkich Mszy Świętych. W wiązanki z kwiatów i ziół będzie się można zaopatrzyć na dziedzińcu kościoła. Zebrane pieniądze przeznaczone będą na pomoc Św. Mikołajowi. Osoby posiadające ogródki działkowe proszone są o przyniesienie kwiatów i ziół do siedziby Caritasu w czwartek przed Nabożeństwem Fatimskim. Wiązanki zostaną przygotowane w piątek o godz. 9:00 w siedzibie Caritasu, serdecznie zapraszamy do pomocy.

5. W przyszłą niedzielę Msza św. w int. Koła Przyjaciół Radia Maryja, TV Trwam, ofiarodawców i sympatyków o godz. 18:30. Po Mszy św. spotkanie w salce na plebanii.

6. Również w przyszłą niedzielę na zakończenie każdej Mszy św. wystąpi s. Magdalena – Renata Kluz Dyrektorka Katolickiego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego przy ul. Paulińskiej 14 na terenie naszej parafii. Obecnie trwa proces rekrutacji do przedszkola i do klasy pierwszej. Link do strony: https://www.bonum.edu.pl Projekt tej katolickiej placówki edukacyjnej powstał z inicjatywy archidiecezji wrocławskiej, która dla jego prowadzenia  powołała Fundację „Bonum Educationis”. Zgodnie z koncepcją fundatora wychowanie w szkole będzie oparte na chrześcijańskiej koncepcji człowieka i systemie wartości głoszonym przez Kościół Katolicki. Warto podkreślić, że Katolicki Zespół Szkolno-Przedszkolny to placówka publiczna, w której nauka jest bezpłatna!

7. Wszystkie sprawy kancelaryjne załatwiane są OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU po wcześniejszym umówieniu telefonicznym. Telefony: 71/328-95-17 lub 579-257-491. Intencje można zamawiać po Mszach w zakrystii.

8. Do końca sierpnia sprawujemy Msze św. Gregoriańskie za Śp. Ks. Prałata Wincentego Tokarza, brata poprzedniego Księdza proboszcza Wojciecha Tokarza. Jest to inicjatywa wspólnot spotykających się na terenie parafii. Jeśli ktoś chce się przyłączyć swoją ofiarą prosimy na kopercie dopisać swoje imię i nazwisko. Intencje mszalne na najbliższy tydzień są wywieszone w gablocie kościelnej oraz w Internecie. Dziękujemy za zainteresowanie i ofiary.

9. Firma Opus wyznaczyła termin odbioru strojów liturgicznych dla dzieci , które we wrześniu przystąpią do I Komunii na 17 sierpnia. Taki termin jest konieczny, by był jeszcze czas na ewentualne poprawki. Jeżeli ktoś nie może odebrać stroju w tym terminie konieczny będzie odbiór osobisty w siedzibie firmy przy ul. Nyskiej 61a, tel. 71 792 11 70
Prosimy też rodziców o zapoznanie się z nowym terminarzem prób na stronie naszej parafii w zakładce I KOMUNIA ŚW.

10. Jest najnowsza prasa. Zachęcamy do zakupu i lektury.

11. Z racji wakacji i urlopów odpoczywającym na wakacjach życzymy parafianom oraz naszym gościom radości i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół.