13 NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Przeżywamy 13 niedzielę zwykłą. Dziś nabożeństwo czerwcowe
o godz. 18:00.
W kościele nie ma limitu osób. Obowiązuje nakaz zasłania ust i nosa.
Transmisje Mszy Św. z naszego kościoła w niedzielę o godz. 12:00.

2. Podajemy datę bierzmowania: wtorek 8 września 2020r. o godz. 18:00. Szafarzem sakramentu będzie Ojciec Biskup Jacek Kiciński.

3. W tym tygodniu będziemy przeżywać:
– w poniedziałek – uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła
-w piątek- święto św. Tomasza Apostoła

4. Do końca miesiąca nabożeństwa czerwcowe o godz. 18:00. Od 1 lipca codziennie o godz. 18:15 litania do Krwi Chrystusa.

5. Wszystkie sprawy kancelaryjne załatwiane są indywidualnie od poniedziałku do piątku po wcześniejszym umówieniu telefonicznym. Telefony: 71/328-95-17 lub 579-257-491.

6. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W sobotę Msza Św. w int. Żywego Różańca o godz. 8:00. Po Mszy Św. adoracja Najświętszego Sakramentu, którą zakończy Mszy św. o godz. 14:00.

7. W przyszłą niedzielę o godz. 17:30 zmiana tajemnic Żywego Różańca i nabożeństwo o godz. 18:00.

8. Rozpoczęliśmy czas wakacji i urlopów. Wypoczynek, czas spędzony z najbliższymi i poświęcony Bogu pomogą nam odkrywać nowy sens codziennych spraw. Wszystkim uczniom, nauczycielom i wypoczywającym na urlopach życzymy ubogacających dni.

9. Przekazujemy apel Centrum Krwiodawstwa: „Drodzy Państwo, ponownie znajdujemy się w trudnej sytuacji ponieważ bardzo spadła liczba dawców oddających krew w naszym Centrum, a potrzeby szpitali rosną. Zwracamy się z gorącą prośbą o pomoc”.

10. Dominikański Ośrodek Liturgiczny zaprasza na trzynaste rekolekcje liturgiczne „Mysterium fascinans” – w tym roku po raz pierwszy częściowo internetowe. Tematem będzie architektura chrześcijańskiego kościoła, odbędą się w dniach 11-13 września, konieczna jest wcześniejsza rejestracja na stronie www.mf.org.pl
Podobnie Jezuici proponują ciekawe rekolekcje dla tych, którzy nigdzie nie wyjeżdżają. Zaproszenie.

11. Jest najnowsza prasa. Zachęcamy do zakupu i lektury.