12 NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiaj przeżywamy 12 niedzielę zwykłą. Dziś nabożeństwo czerwcowe o godz. 18:00. Codziennie również o 18:00.
W kościele nie ma limitu osób. Pozostałe przepisy, zwłaszcza o zasłaniu ust i nosa nadal obowiązują.
Transmisje Mszy Św. z naszego kościoła w niedzielę o godz. 12:00.

2. Jest nowa data bierzmowania, które się nie odbyło z racji pandemii. Kilka dni temu J.E. Ks. Bp Jacek KICIŃSKI ustalił datę bierzmowania na wtorek 8 września 2020r. o godz. 18:00. Prosimy zatem zainteresowanych oraz wszystkich parafian o modlitwę w tej intencji. Ksiądz Biskup odprawi Mszę św. w intencji kandydatów i ich rodziców, a jeden z koncelebrantów odprawi również już przyjętą intencję, ale o 18,00 nie o 18,30.

3. W tym tygodniu będziemy przeżywać:
-w środę- uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, głównego patrona naszej Archidiecezji

4. We wtorek, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej – żywych i tych, których Pan odwołał już do wieczności.

5. Od piątku 26 czerwca Ksiądz Proboszcz wyjeżdża na urlop. W tym okresie zastępuje księdza proboszcza ks. Piotr Marcinów. Kancelaria parafialna jest nadal na telefon parafialny lub dyżurny komórkowy 579257491. Można zostawić SMS, gdyby kapłan był zajęty, zwłaszcza w kościele.

6. U progu czasu wakacyjnego pamiętajmy, że od Pana Boga i Jego przykazań nie ma wakacji. Nie zapominajmy też, że każda niedziela jest drogowskazem na wakacyjnej drodze a z uczestnictwa w niej nie zwalnia nas czas wakacji.

7. Pamiętajmy w kościele o stroju godnym tego miejsca, również w okresie letnim i w czasie urlopowych wyjazdów. Dlatego prosimy o właściwy ubiór, tak u pań jak i panów.

8. W Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela, tj. 24 czerwca, przypada święto patronalne Archikatedry i miasta Wrocławia Ksiądz Arcybiskup Józef Kupny Metropolita Wrocławski odprawi o 18:30 Mszę Św. o Boże błogosławieństwo dla Wrocławia i Archidiecezji. Jednocześnie będziemy obchodzić jubileusz 70 rocznicy święceń kapłańskich i 35 rocznicy kreowania kardynałem J. Em. ks. Henryka Gulbinowicza, 7 rocznicę ingresu do katedry wrocławskiej naszego Arcybiskupa Metropolity Józefa Kupnego oraz 35 rocznicę świeceń kapłańskich Księdza Biskupa Andrzeja Siemieniewskiego i 25 rocznicę święceń kapłańskich Ojca Biskupa Jacka Kicińskiego. Pamiętajmy w modlitwie o naszych pasterzach.

9. W dzisiejszą niedzielę, 21 czerwca., o 20:00, odbędzie się Międzynarodowy Koncert on-line z okazji 100-lecia urodzin Św. Jana Pawła II, pod patronatem Księdza Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, Księdza Kardynała Timothy Dolana, Arcybiskupa Nowego Jorku, Księdza Kardynała Stanisława Dziwisza oraz Pana Adriana Kubickiego, Konsula Generalnego Rzeczypospolitej Polskiej w Nowym Jorku. Pierwotnie koncert miał odbyć się w Nowym Jorku, ze względu na epidemię został zrealizowany w wersji ON-LINE i będzie na stronie: WWW.JP2CONCERT.COM. Wystąpią w nim artyści z ponad 40 krajów świata, w tym z Polski, Stanów Zjednoczonych, Anglii, Niemiec, Korei, Włoch, Japonii, Tajwanu, Turcji i Szwajcarii

10. Jest najnowsza prasa. Zachęcamy do zakupu i lektury.