4 NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Dziś przypada Czwarta Niedziela Wielkanocy. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczynają się też Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Podczas tego tygodnia będziemy szczególnie prosić o powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej.

Dzisiaj wspominamy kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja w 1791 r. Pamiętając o tym doniosłym wydarzeniu z naszej historii, polecajmy Maryi – Królowej naszą Ojczyznę.

Dziś zmiana tajemnic Żywego Różańca o godz. 17:30 i nabożeństwo majowe o godz. 18:00 z zachowaniem obowiązujących przepisów. 

Przypominamy, że w naszej świątyni może jednorazowo przebywać 40 osób oraz o obowiązku zasłaniania ust i nosa a także o zachowaniu odpowiedniej odległości. Wejście od strony kaplicy adoracji. Prosimy bez ważnej potrzeby nie wchodzić do zakrystii.

2. W tym tygodniu będziemy przeżywać:
– w środę – święto św. Apostołów Filipa i Jakuba
– w piątek – uroczystość św. Stanisława Biskupa i męczennika

3. W naszym kościele w maju codziennie odprawiamy nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej o godz. 18:00.

4. Transmisje na żywo nabożeństw i Mszy Świętych: w niedziele o godz. 12:00 i 18:30; w tygodniu o 18:30. Kanał Youtube: „Parafia Św. Bonifacego we Wrocławiu”. Link do kanału: https://www.youtube.com/channel/UCh_k1jkwNku_u63kj-dawHQ

5. Kancelaria nadal nieczynna. Sprawy pilne są załatwiane indywidualnie po telefonicznym uzgodnieniu. Tel: 71/328-95-17 lub ks. proboszcza 519-445-772, mail: bonifacy@archidiecezja.wroc.pl.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Msza o Jezusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie o godz. 18:30.

7. Dziękujemy za serce, zrozumienie i wpłaty na wsparcie parafii oraz wspólnoty osób konsekrowanych „Palavra viva”. KONTO SANTANDER  Nr 16 1090 2398 0000 0006 0802 6625

8. Rozważania „Lectio divina” można pobrać ze strony http://www.onjest.pl/slowo/. Prasę można nabyć w kioskach, na stacjach benzynowych i przez prenumeratę na poczcie.

9. Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Ks. dr Stanisław Paszkowski informuje, że  w związku z zaistniałą sytuacją epidemii przygotowanie narzeczonych do sakramentu małżeństwa w naszej Archidiecezji może być prowadzone poprzez komunikatory internetowe. Pełny cykl katechez przedślubnych rozpocznie się w 11 maja 2020 r. Katechezy będą dostępne dwa razy w tygodniu w poniedziałki i czwartki o godz. 19:00. W przypadku bardzo dużej liczby zgłoszeń uruchomiony będzie drugi cykl – we wtorki i w piątki. Zapisy narzeczonych odbywać się będą wyłącznie poprzez formularz internetowy na stronie www.archidiecezja.wroc.pl/narzeczeni Tam też znajdują się szczegółowe informacje. W trakcie cyklu poszczególne pary narzeczonych będą zgłaszane doradcom życia rodzinnego z parafii (ew. dekanatu), w których mieszkają. Doradcy poprowadzą z nimi spotkania indywidualne – również poprzez Internet.

10. W naszej parafii zostaje utworzona „PARAFIALNA TARCZA ANTYKRYZYSOWA”. Zbieramy informacje o usługodawcach, przedsiębiorcach, którzy mieszkają bądź pracują na terenie naszej parafii, by następnie zachęcać do korzystania z ich usług. Zakłady, sklepy, firmy usługowe mogą składać swoje oferty na parafialny adres mailowy bonifacy@archidiecezja.wroc.pl, które będą zamieszczane na stronie internetowej parafii w zakładce PARAFIALNA TARCZA ANTYKRYZYSOWA. Prosimy wiernych, by robili zakupy w osiedlowych sklepikach, kupowali polskie produkty, a kiedy to będzie możliwe, by odwiedzali restauracje i korzystali z usług zakładów i przedsiębiorców na terenie naszej parafii.