3 NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Dziś przypada trzecia niedziela Wielkanocy, która we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest jako Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Tydzień Biblijny do 2 maja br. W ostatnią niedzielę kwietnia z inicjatywy MIVA Polska tradycyjnie obchodzona jest Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców. W tym roku szczególnie za wszystkich kierowców wykonujących pracę i podejmujących służbę w czasie epidemii. Są to kierowcy w transporcie publicznym i wszystkich służbach, szczególnie w transporcie medycznym, policji i w innych służbach mundurowych.

Biorąc pod uwagę nowe rozporządzenia państwowe w naszej świątyni może jednorazowo uczestniczyć 40 osób. Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa i zachowaniu odpowiedniej odległości. Wejście od strony kaplicy adoracji. Prosimy bez ważnej potrzeby nie wchodzić do zakrystii.

Nadal obowiązują wszystkie dekrety Metropolity Wrocławskiego w związku ze stanem epidemicznym.

2. W tym tygodniu będziemy przeżywać:
– w środę – święto św. Katarzyny Sieneńskiej
– w sobotę – uroczystość NMP Królowej Polski

3. Zapraszamy na kanał Youtube naszej parafii, na którym są transmitowane na żywo nabożeństwa i Msze Święte. W niedziele o g. 12,00 i 18,30; w tygodniu o 18,30. Kanał nazywa się „Parafia Św. Bonifacego we Wrocławiu”. Link do kanału: 

https://www.youtube.com/channel/UCh_k1jkwNku_u63kj-dawHQ

4. Kancelaria nadal nieczynna. Sprawy pilne są załatwiane indywidualnie po telefonicznym uzgodnieniu. tel: 71/328-95-17 lub ks. proboszcza 519-445-772, mail: bonifacy@archidiecezja.wroc.pl.

5. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski Abp Stanisław Gądecki zwraca się do wszystkich wiernych oraz ludzi dobrej woli z apelem o wytrwałą i żarliwą modlitwę błagalną o deszcz.

6. W środę z inicjatywy Episkopatu Polski naszą modlitwą ogarniemy wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane. Tego dnia będziemy obchodzić Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau w 1945 roku.

7. PRZED NAMI: pierwszy piątek i sobota miesiąca, a w przyszłym tygodniu: pierwszy czwartek miesiąca. W piątek Msza o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 8:00 i 18:30. W piątek o godz. 8,00 na zakończenie Mszy św. przed Najśw. Sakramentem Litania i Akt Poświęcenia Najśw. Sercu Pana Jezusa. O 18:30 Msza św. w intencjach stałych Stowarzyszenia Krwi Chrystusa. Po Mszy zmiana tajemnic Różańca do Krwi Chrystusa.

8. Również w piątek rozpoczniemy maryjny miesiąc – maj. Przez cały miesiąc zapraszamy na nabożeństwa majowe o godz. 18:00.

Ksiądz Arcybiskup Metropolita Wrocławski udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 1 maja 2020 r.

9. W sobotę Uroczystość NMP Królowej Polski przeniesiona przez Kongregację Kultu Bożego z dnia 3 maja. Msze Święte tego dnia w naszym kościele będą sprawowane o godz. 7:00, 8:00 i 18:30. O godz. 8:00 Msza Św. w intencji Żywego Różańca. Adoracja całodzienna również rozpocznie się po Mszy św. o g. 8,00 przed Najśw. Sakramentem nabożeństwem z modlitwami I Sobót Miesiąca ku czci Matki Bożej.

10. Również w sobotę przypada również doroczny Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.

11. W przyszłą niedzielę przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie. Tak zwana Niedziela Dobrego Pasterza rozpocznie Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele.

12. Dziękujemy za serce, zrozumienie i wpłaty na wsparcie parafii oraz wspólnoty osób konsekrowanych „Palavra viva”. KONTO SANTANDER  Nr 16 1090 2398 0000 0006 0802 6625

13. Wspólnota osób konsekrowanych „Palavra viva”, mająca swoją placówkę w naszej parafii, skierowała do kapłanów i wiernych życzenia i zapewnienia o modlitwie w ramach swego charyzmatu. Pismo to rozesłała Kuria Wrocławska do wszystkich parafii. Zapraszamy do zapoznania się z nimi.

14. Rozważania „Lectio divina” można pobrać ze strony http://www.onjest.pl/slowo/

Przypominamy, że czasopisma „Gość Niedzielny” i „Niedziela” można nabyć w kioskach, na stacjach benzynowych i przez prenumeratę na poczcie. W tą niedzielę wyjątkowo „Gość Niedzielny” jest jeszcze na stolikach.  Zachęcamy też do śledzenia strony archidiecezji  z tekstami naszego arcypasterza.

15. OGŁOSZENIE STOLICY APOSTOLSKIEJ: W związku z obecną sytuacją Ojciec Święty Franciszek przełożył o rok:  Światowe Spotkanie Rodzin w Rzymie z czerwca 2021 r. na czerwiec 2022 oraz Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie z sierpnia 2022 na sierpień 2023.

16. Podejmując inicjatywę Księdza Arcybiskupa Józefa Kupnego, w naszej parafii zostaje utworzona „PARAFIALNA TARCZA ANTYKRYZYSOWA”, która polega na zebraniu w jednym miejscu (na stronie internetowej) informacji o usługodawcach, przedsiębiorcach, którzy mieszkają bądź pracują na terenie naszej parafii, by następnie zachęcać do korzystania z ich oferty. Prosimy wiernych, by robili zakupy w osiedlowych sklepikach, kupowali polskie produkty, a kiedy to będzie możliwe, by odwiedzali restauracje i korzystali z usług zakładów i przedsiębiorców na terenie naszej parafii. Zakłady, sklepy, firmy usługowe i przedsiębiorcy mogą składać swoje oferty na parafialny adres mailowy bonifacy@archidiecezja.wroc.pl , które będą zamieszczane na stronie internetowej parafii, pod linkiem PARAFIALNA TARCZA ANTYKRYZYSOWA.