Ogłoszenia Niedziela Miłosierdzia Bożego 7.04.2024

1.Przeżywamy 2 Niedzielę Wielkanocną, czyli Miłosierdzia Bożego.Rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. W tę niedzielę powracają Nieszpory według brewiarza kapłańskiego. Zapraszamy dzisiaj na godzinę 15:00 na Godzinę Miłosierdzia z Koronką. O 17:30 Zmiana tajemnic Różańca. O g. 18:00 – NIESZPORY.

2.Na zakończenie każdej Mszy św. Modlitwa Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Kto się do niej dobrowolnie przyłączy zobowiązuje się do codziennej modlitwy za przydzielone mu przez Ducha Świętego dziecko, które jest zagrożone zamordowaniem przez aborcję.

1. Już dzisiaj zapowiadamy I próbę przygotowań dzieci do I Komunii Św. w kościele. Zapraszamy dzieci z rodzicami w czwartek 18 kwietnia,po Mszy św. około 19:15 Próba będzie trwała ok 40 minut.Poprowadzi ją ks. Diakon Piotr Kowalczyk w obecności Ks. Proboszcza.Prosimy o rezerwację tego terminu.
  2. Uroczystość I Komunii św. będzie w niedzielę 12 maja br. o g. 10:30,a rocznica I Komunii św. będzie w Niedzielę Trójcy św. 26 maja br. o g.10:30. Będziemy jeszcze te terminy przypominać.
  3. Jutro będziemy przeżywać Uroczystość Zwiastowania Pańskiego oraz Dzień Świętości Życia.

6.Następna Niedziela – 3 Wielkanocna, będzie przeżywana jako Niedziela Biblijna rozpoczynająca 16 Tydzień Biblijny. To NARODOWE CZYTANIE PISMA ŚWIĘTEGO. Pragniemy przed każdą Mszą św. kilka minut czytać Biblię. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do księży.

7.W parafii św. Maurycego we Wrocławiu, będzie Msza św. o godz. 13.00, której przewodniczyć będzie Ks. Biskup Jacek Kiciński. Po Mszy odbędzie się wspólne czytanie Pisma Świętego. Wydarzenie będzie transmitowane w TV Polonia.

1. Tych, którzy pragną jeszcze pogłębienia znajomości Pisma św.zapraszamy na świętowanie Niedzieli Biblijnej JUŻ W SOBOTĘ 13 kwietnia o godz. 18:30 w AULI PWT we Wrocławiu. Tego wieczoru będą z nami bp dr Maciej Małyga, ks. prof. Grzegorz Strzelczyk (prezbiter Archidiecezji Katowickiej, jeden z najbardziej znanych dogmatyków w Polsce) oraz ks. prof. Mariusz Rosik.
  2. W sobotę 13 kwietnia zapraszamy na kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Początek o godzinie 17:30.
  3. Są wolne intencje Mszy Świętej na ten tydzień. Zapraszamy i zachęcamy do zamawiania intencji za swoich Zmarłych prosząc o radość Nieba dla Nich lub za Żywych o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej.

11.Ks. Radosław organizuje Pielgrzymkę połączoną z rekolekcjami do Medjugorie (01 – 09 lipca). Koszt całości to 850 zł + 320 €. Szczegóły i zapisy u Ks. Radosława. Zachęcamy do udziału w Pielgrzymce.

Lectio divina: dla dorosłych: PDFDOC dla dzieci: Jednostronne i PDF

QUIZ

12.Wszystkim obchodzącym jubileusze, urodziny, imieniny składamy najserdeczniejsze życzenia. Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

ŚWIĘTA PASCHALNE SĄ PIERWSZYM NAJSTARSZYM

I NAJWAŻNIEJSZYM ŚWIĘTEM KOŚCIOŁA. OZNACZA TO OKAZJĘ