Ogłoszenia Niedziela Zmartwychwstania 31.03.2024

1.W liturgii Kościoła przeżywamy dziś Zmartwychwstanie Chrystusa.Chrystus zmartwychwstał! Na tej prawdzie opiera się całe nasze życie i wiara Kościoła. Niech radość zagości w naszych domach i pozwoli nam z pokojem serca świętować dzień zwycięstwa Jezusa, który woła do nas:„Ja jestem Zmartwychwstaniem i życiem. Kto we mnie wierzy (…) nie umrze na wieki!”(J 11, 25n.). Na ten święty czas wielkanocny życzymy wszystkim Drogim Parafianom i przybyłym Gościom, abyśmy jeszcze bardziej przylgnęli do Jezusa Zmartwychwstałego i mogli przeżywać dni nasze w pokoju.

2.Dziękuję księżom wikariuszom Radosławowi i Krzysztofowi za przewodniczenie liturgii Triduum Paschalnego oraz Księdzu Prałatowi Wojciechowi za kapłańską posługę sakramentalną, dziękuję ks. Radosławowi za przygotowanie asysty liturgicznej na wszystkie świąteczne dni, dziękuję Nadzwyczajnym Szafarzom Eucharystii, Liturgicznej Służbie Ołtarza – za liczny udział w liturgii, Pani Agacie i Panu Zbigniewowi,organistom, za prowadzenie śpiewu oraz Księdzu Krzysztofowi, Pani Kindze (naszej gospodyni) i Pani Agacie (cioci ks. Krzysztofa) za udekorowanie kwiatami prezbiterium. Dziękuję Księdzu Diakonowi Piotrowi, za pomoc w przygotowaniach i udział w Liturgii Triduum Paschalnego. Dziękuję młodzieży i dorosłym za pomoc w dekoracji naszego kościoła na święta – wszystkim składam serdeczne:„Bóg zapłać”.

3.W pierwszy i drugi Dzień Świąt Wielkanocnych porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Składka z drugiego dnia przeznaczona jest na Papieski Wydział Teologiczny i Seminarium Duchowne.

1. W tygodniu po świętach kancelaria parafialna czynna będzie w czwartek od 16:00 do 18:00 oraz piątek od 10:00 do 12:00. Pogrzeby i wezwania do chorych prosimy zgłaszać telefonicznie na numer parafialny. Numer parafialny jest na stronie internetowej, u góry ogłoszeń parafialnych i na drzwiach kancelarii.
  2. Trwamy w Oktawie Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. W najbliższy piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  3. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Miłosierdzia Bożego, która rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. W tę niedzielę powracają Nieszpory według brewiarza kapłańskiego. Po południu 7 kwietnia o 17:30 Zmiana tajemnic Różańca św. a o g. 18:00 – NIESZPORY.
  4. W piątek 5 kwietnia o godz. 18:30 zostanie odprawiona Msza św. w stałych intencjach Stowarzyszenia Krwi Chrystusa. Po Mszy odbędzie się Zmiana Różańca do Krwi Chrystusa.
  5. Od Wigilii Paschalnej rozpoczyna się Nowenna przed rocznicą dwutysiąclecia śmierci Jezusa, dlatego Rok 2033 będzie Rokiem Jubileuszu. Dalsze szczegóły będziemy podawać na bieżąco. KOMUNIKAT
  6. TYDZIEŃ MODLITW o OCHRONĘ ŻYCIA: obchodzony będzie już po raz czwarty, w tym roku od 2 do 8 kwietnia. W naszej parafii w przyszłą niedzielę na zakończenie każdej Mszy św. będzie MODLITWA DUCHOWEJ ADOPCJI DZIECKA POCZĘTEGO. Kto się do niej dobrowolnie przyłączy zobowiązuje się do codziennej modlitwy za przydzielone mu przez Ducha św. dziecko.
  7. Serdecznie dziękujemy za zbiórkę dla najbiedniejszych dzieci na święta oraz na ich wyjazd wakacyjny organizowany przez Siostrę Pię Szpil. Zebrano 2867zł. Niech Dobrodziejom Dobry Bóg wynagrodzi.
  8. Stanowisko Rady KEP ds. Społecznych
    przed wyborami samorządowymi w Polsce: KOMUNIKAT

Chrystus Zmartwychwstał. Alleluja! – Prawdziwie zmartwychwstał. Alleluja!