Ogłoszenia Niedziela Palmowa 24.03.2024

1. Dzisiaj Niedziela Palmowa. Rozpoczynamy Wielki Tydzień odznaczający się szczególną mocą sakramentalną. Ofiary za palmy i stroiki wielkanocne są przeznaczone dla dzieci z najbiedniejszych rodzin.Serdecznie dziękujemy. Dzisiaj ostatnie Gorzkie Żale o godz. 17:30.
  2. Ze względu na pierwszeństwo dni Wielkiego Tygodnia i Oktawy Wielkanocy, Uroczystość Zwiastowania Pańskiego oraz Dzień Świętości Życia, będziemy przeżywać w tym roku wyjątkowo 8 kwietnia (poniedziałek).
  3. Wielki Poniedziałek to Ogólnopolski Dzień Trzeźwości. Prosimy o modlitwę za tę plagę narodową.
  4. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna tylko w poniedziałek od 16:00do 18:00. W następne dni tygodnia prosimy się umawiać poprzez telefon dyżurny.
  5. Przy ołtarzu MB Częstochowskiej do skarbonki można złożyć ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

6.W Wielki Czwartek Metropolita Wrocławski będzie celebrował Mszę Krzyżma w Wielki Czwartek o godz. 10:00 w Archikatedrze.

7.Ks. Krzysztof zaprasza osoby chętne do pomocy w dekoracji kościoła na Uroczystości Triduum Paschalnego w Wielki Czwartek o godzinie 12:00.

ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE

8.Wielki Czwartek pamiątka ustanowienia Eucharystii oraz Kapłaństwa.

a).Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:30.

b).Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy w kaplicy adoracji do godz. 22:00. Pamiętajmy w swoich modlitwach o kapłanach w tym szczególnym dniu.

9.Wielki Piątek – pamiątka męki i śmierci Pana Jezusa.

a). O godz. 8:00 Godzina Czytań i Jutrznia, po niej Adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 22:00.

b). O godz. 15:00 Droga Krzyżowa dla dzieci i dorosłych.

c). O godz. 18:30Liturgia Męki Pańskiej.

W tym dniu nie sprawujemy Eucharystii. Obowiązuje post ścisły, ilościowy i jakościowy. Ofiary składane w tym dniu przeznaczone są na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie.

10.Wielka Sobota – dzień, w którym Kościół trwa przy Grobie Pańskim,rozważa mękę i śmierć Chrystusa, Jego zstąpienie do otchłani i oczekuje na Jego Zmartwychwstanie.

a). O godz. 8:00 Godzina Czytań i Jutrznia, po niej rozpocznie się Adoracja do 20:30.

b). Święcenie pokarmów co godzinę od 10:00 do 15:00.

c). O godz. 21:00LITURGIA WIGILII PASCHALNEJ. Zabierzmy na nią świece z okapnikami. Po Uroczystej Eucharystii będzie procesja rezurekcyjna, ogłosimy światu, że Jezus Zmartwychwstał.

1. W uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego oraz w poniedziałek Wielkanocny Msze Święte według porządku niedzielnego. TRWA OKTAWA SWIĄT ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO, aż do Niedzieli Miłosierdzia Bożego 7 kwietnia br.
  2. Z radością informujemy, że nasz Arcybiskup Józef KUPNY został wybrany na wiceprzewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski. W Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego 31 marca br. przypada 41 rocznica święceń kapłańskich J.E. Ks. Abpa Józefa Kupnego. Bardzo prosimy o modlitwę za naszego Metropolitę w tym trudnym czasie.
  3. Natomiast nowy przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski Arcybiskup Tadeusz Wojda, Metropolita Gdański, skierował dzisiaj do wiernych Komunikat w sprawie Dziewięcioletniej Wielkiej Nowenny Dwutysiąclecia Odkupienia w roku 2033. Pełny tekst jest w gablocie i na stronie internetowej parafii. Bardzo prosimy o zapoznanie się z tym ważnym choć krótkim tekstem.KOMUNIKAT
  4. Zachęcamy do codziennej medytacji „Lectio divina”: dla dorosłych: PDFDOC dla dzieci: Jednostronne i PDF
  5. Quiz: QUIZ
  6. Wszystkim obchodzącym jubileusze, urodziny, imieniny składamy najserdeczniejsze życzenia. Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.