Ogłoszenia Parafialne V Niedziela Wielkiego Postu 17 marca 2024.

1. Przeżywamy V Niedzielę Wielkiego Postu. O g. 17,30 Śpiew Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Od soboty na zakończenie Mszy św. wieczornej Nowenna w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego za wstawiennictwem Św. Andrzeja Boboli i bł. Jerzego Popiełuszki. Serdecznie zapraszamy.
  2. Rozpoczynamy REKOLEKCJE PARAFIALNE, które odbędą się od Mszy 17 do 20 marca br. Rekolekcje poprowadzi Ks. Łukasz Gołąbek z Góry. W niedzielę 17 marca nauki na wszystkich Mszach św. i na Gorzkich Żalach, W poniedziałek i wtorek tj. 28 i 29 marca Nauki Rekolekcyjne na Mszach św. o 7,00; 8,00 i 18,30. Ponadto w poniedziałek po Mszy o 18,30 Nauka dla małżonków i rodziców. Na zakończenie nauki będzie obowiązkowe 15-minutowe spotkanie rodziców I Komunii św.

We wtorek po Mszy św. o 18,30 Nauka dla młodzieży. W środę tylko nauki ogólne o 7,00; 8,00 i 18,30.

SPOWIEDŹ w środę 20 marca od 7,00 do 9,30 oraz od 17,30 do 19,30.

SERDECZNIE NA REKOLEKCJE ZAPRASZAMY.

1. W piątek 22 marca 2024r. o g. 17,00 tradycyjna w naszej parafii Droga Krzyżowa wokół Placu Strzeleckiego. Zatem nie będzie Drogi Krzyżowej w kościele, ani o g. 17,00, ani o 18,00. Msza św. wieczorna 22 marca będzie po Drodze Krzyżowej ulicami miasta.
  2. Nabożeństwo do św. Rity w piątek 22 marca 2024 po wieczornej Mszy św. , intencje można składać przy figurze św. Rity
  3. W przyszłą niedzielę Siostra Pia SZPIL, Elżbietanka, jak co roku organizuje na Niedzielę Palmową palmy i stroiki wielkanocne, których dochód będzie przeznaczony na święta wielkanocne dla najbiedniejszych dzieci oraz wyjazd wakacyjny. Już teraz zapraszamy do takiej formy jałmużny i miłosierdzia.
  4. Osoby, które chciałyby włączyć się czynnie w posługę podczas Liturgii Triduum Paschalnego zapraszamy na spotkanie 25 marca 2024 r. po wieczornej mszy św.
  5. W kancelarii służymy w poniedziałki i czwartki od 16,00 do 18,00 oraz w piątki od 10,00 do 12,30. Zapraszamy gorąco.
  6. Udało nam się zapobiec kolejnej kradzieży, także na przyszłość ze skrzynek kościoła. Stąd ofiary na kwiaty Bożego Grobu można składać do skrzynki przy ołtarzu Matki Bożej Częstochowskiej. Z góry dziękujemy
  7. Ks. Radosław organizuje Pielgrzymkę połączoną z rekolekcjami do Medjugorie (01 – 09 lipca). Koszt całości to 850 zł + 320 €. Szczegóły i zapisy u Ks. Radosława.
  8. Pogrzeb śp. Księdza Arcybiskupa Seniora Mariana Gołębiewskiego, rozpocznie się w niedzielę 17 marca br. Mszą św. o godz. 18.30 w katedrze. Po Eucharystii do godz. 22.00 będzie można indywidualnie czuwać przy trumnie zmarłego metropolity seniora. W poniedziałek 18 marca br. o godz. 11.00 w katedrze wrocławskiej zostanie odprawiona Msza św. pogrzebowa. Po Eucharystii trumna z ciałem zmarłego zostanie złożona w krypcie metropolitów wrocławskich. Prosimy o modlitwę.
  9. Przypominamy, że we wtorek 19 marca są imieniny Arcybiskupa Józefa Kupnego. Zarazem 19 marca, przypada 11 ROCZNICA INAUGURACJI PONTYFIKATU PAPIEŻA Franciszka, oraz 8 rocznica konsekracji biskupiej J. E. Księdza Biskupa Jacka Kicińskiego. Dlatego zapraszamy tego dnia do szczególnej modlitwy w intencji tych osób.
  10. Quiz: QUIZ
  11. Lectio diviva dla dorosłych: PDF  i DOC dla dzieci: Jednostronne i PDF