Ogłoszenia 4 Niedziela Wielkiego Postu 10.03.2024

1.Dzisiaj przeżywamy IV Niedzielę Wielkiego Postu. Niedzielę Lætare, czyli radości. W przyszłą niedzielę zasłonimy krzyże w naszej świątyni.

2.Rekolekcje Wielkopostne w naszej Parafii odbędą się od 17 do 20 marca, poprowadzi je Ks. Łukasz Gołąbek. Serdecznie zapraszamy. Plan Rekolekcji: Plan

3.W zakrystii są już do nabycia wielkanocne baranki Caritas z białej czekolady po 10zł oraz paschaliki po 20 zł.

4.Nabożeństwa Wielkiego Postu:

a). Droga Krzyżowa w piątki o 17:00 dla dzieci, o 18:00 dla młodzieży i dorosłych;

b). Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 17:30.

Serdecznie zapraszamy. Za udział w nabożeństwach jak i 3 dniowych rekolekcjach można uzyskać odpusty pod zwykłymi warunkami.

5.Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski prosi o modlitwę i post w intencji Ojczyzny. Apel

1. Zapraszamy do wzięcia udziału po wieczornych Mszach Świętych w Nowennie, która rozpocznie się 16 marca (sobota) w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego za wstawiennictwem Św. Andrzeja Boboli i bł. Jerzego Popiełuszki. Serdecznie zapraszamy.

7.Siostra Pia SZPIL, elżbietanka, jak co roku organizuje na Niedzielę Palmową palmy i stroiki wielkanocne, których dochód będzie przeznaczony na święta wielkanocne dla najbiedniejszych dzieci oraz wyjazd wakacyjny. Już teraz zapraszamy do takiej formy jałmużny i miłosierdzia.

8.Ks. Radosław organizuje Pielgrzymkę połączoną z rekolekcjami do Medjugorie (01 – 09 lipca). Koszt całości to 850 zł + 320 €. Szczegóły i zapisy u Ks. Radosława.

9.Całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu w sobotę 16 marca o 21.00. Koniec w niedzielę o 7:30. O północy Msza święta. Adorację poprowadzi Wspólnota Najświętszego Sakramentu i Niepokalanej. Wejście na adorację tylko drzwiami od strony plebanii.

10.Przypominamy o dyżurach kancelarii parafialnej w poniedziałki i czwartki od 16:00 do 18:00 oraz w piątki od 10:00 do 12:00.

11.Rozpoczęcie kursu Bierzmowania dorosłych 12 marca, zakończenie 4 czerwca br. Szczegóły na stronie Archidiecezji Wrocławskiej.

Lectio diwina dla dzieci: PDF  i Jednostronne dla dorosłych DOCPDF