Ogłoszenia – 5 niedziela 04.02.2024 r.

1. Świętujemy V Niedzielę Zwykłą. O 18:00 zmiana tajemnic Żywego Różańca. Dzisiaj przypada 18 rocznica konsekracji biskupiej Księdza Arcybiskupa Józefa Kupnego, naszego Metropolity. Prosimy wiernych o modlitwę w jego intencji.
  2. W poniedziałek 5 lutego ostatni dzień kolędy od 16:30 na zgłoszone adresy kolędy dodatkowej.Także w poniedziałek po każdej Mszy św. błogosławieństwo chleba i wody ku czci św. Agaty.
  3. Przyszła niedziela 11 lutego to Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes – Światowy Dzień Chorego.Na Mszy św. o 12:00 będzie udzielany w kościele Sakrament Namaszczenia Chorych. Prosimy rodziny umożliwić przybycie do świątyni osobom chorym, będącym w podeszłym wieku.

4.Również 11 lutego jest Światowym Dniem Małżeństw. Pamiętajmy o modlitwie za małżeństwa i rodziny.Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Bolesny problem ciągle w naszej parafii i narodzie. Przyłączmy się do tej inicjatywy propagowania osobiście abstynencji i trzeźwości oraz modlitwy.

1. Dziękujemy za ostatnie zbiórki do puszek. Na misje 6 stycznia Ojcowie Klaretyni zebrali 3280zł; a na zakony klauzurowe w ostatnią niedzielę zebrano 2358zł. Ofiarodawcom niech dobry Bóg wynagrodzi. Bóg zapłać.

6Mamy propozycje otrzymania zniżkowych biletów po 15 zł w Multi kinie na filmy religijne dla grup ponad 20 osobowych, np. na film „Oblicze Jezusa” lub od 2lutego grany czwarty sezon film „The Chosen”. Chętnych zapraszamy do zapisywania się na listę w zakrystii.

1. Prosimy wszystkich wierzących o zapoznanie się z Oświadczeniem Przewodniczącego Episkopatu Polski na temat niezmiennego prawa do życia człowieka od poczęcia, aż do naturalnej śmierci. TEKST
  2. Centralny Ośrodek Przygotowania Osób Dorosłych do Sakramentu Bierzmowania w naszej Archidiecezji rozpoczął zapisy na kolejną – wiosenną -edycję kursu. Chętni mogą zapisać się przez formularz.
  3. Lectio divina dla dzieci: JednostronnePDF dla dorosłych: PDF i DOC