Ogłoszenia – Objawienie Pańskie i Chrzest Pański – 6 i 7 stycznia

1.Dnia 6 stycznia 2024r. przypada drugie najstarsze święto po Wielkanocy w historii Kościoła – EPIFANIA – OBJAWIENIE PAŃSKIE. W tradycji zachodniej popularnie zwane Świętem Trzech Króli, a w tradycji wschodniej Jordanem. Jest to dzień misyjny.

2.Gościmy Ojca Piotra Boronia, klaretyna, dawnego misjonarza z Afryki.

3.Dzisiaj święcimy kredę i kadzidło. Prosimy poświęconą kredą napisać na drzwiach K+M+B 2024. Z tym związana jest obietnica Jezusa, że do tych co przyznają się do Niego przed ludźmi, On przyzna się na Sądzie Ostatecznym.

4.Jutro niedziela Chrztu Pańskiego, błogosławimy też wodę do naszych domów. Będziemy mogli wziąć z kościoła pojemniczki z wodą święconą lub prosimy przynieść swoje naczyńka na wodę święconą. Ta Niedziela kończy okres Bożego Narodzenia. O g. 18:00 zapraszamy na wspólne WIECZORNE KOLĘDOWANIE w kościele przy żłóbku.

1. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu czynna w poniedziałek i czwartek od 16:00 do 18:00 oraz w piątek od 10:00 do 12:00. W sprawach ważnych prosimy umawiać się na telefon dyżurny.

6.W najbliższą sobotę 13 stycznia o 17,30 kolejne Modlitwy FATIMSKIE, na które bardzo serdecznie zapraszamy.

Lectio divina dla dorosłych: PDFDOC dla dzieci: Jednostronne i PDF

1. Plan kolędy:

Poniedziałek (08 stycznia): ul. Kleczkowska do numeru 17 włącznie

Wtorek (09 stycznia): ul. Kleczkowska od numeru 23/25 do końca

Środa (10 stycznia): Kraszewskiego numery nieparzyste, Siemieńskiego

Czwartek (11 stycznia): ul Kraszewskiego numery parzyste, Dębickiego, Struga

Piątek (12 stycznia): Pl. Powstańców Wielkopolskich, Reymonta

Sobota (13 stycznia): ul. Korzeniowskiego

W tygodniu kolędę rozpoczynamy o g. 16:30, a w sobotę o 14:00. W tym roku ministranci nie zapowiadają dzień wcześniej wizyty duszpasterskiej. Będą to czynili w dniu samej kolędy. Prosimy o przekazanie informacji sąsiadom zwłaszcza niewychodzącym z domu. Zasada jest następująca, iż ksiądz zaczyna wizytę od najmniejszych numerów danej ulicy. Niestety nie jesteśmy wstanie podać dokładniejszych godzin przybycia księdza, dlatego prosimy o cierpliwość w tym jednym dniu.Parafian z ul. Reymonta z budynków o numerze 10abc itd.oraz z ul. Kleczkowskiej z budynków o numerach 47 i 49abc itd. prosimy o zgłoszenie chęci przyjęcia księdza,ponieważ ministranci nie są w stanie obejść wszystkich mieszkań, których jest ponad500 i spytać, czy ktoś przyjmuje księdza po kolędzie.