Ogłoszenia Uroczystość Chrystusa Króla 26.11.2023

1.Świętujemy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.Po południu od 15,00 w kościele NMP na Piasku spotkanie zespołów synodalnych z obecnością Ks. Arcybiskupa Józefa Kupnego, Metropolity Wrocławskiego.Serdecznie zapraszamy.Ten dzień to patronalne święto Liturgicznej Służby Ołtarza. Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Z woli papieża Franciszka jest to na świecie Archidiecezjalny Dzień Młodzieży.

1. Dla nas najważniejszym dniem tygodnia jest środa. 125 rocznica konsekracji Kościoła p.w. Św. Bonifacego – 29 listopada 1898r. Z racji uroczystości możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Msze Święte o godzinie 07:00,08:00, a o godzinie 18:30 – tej Mszy Świętej będzie przewodniczył Bp Jacek KicińskiCMF. Gorąco zapraszamy
  2. W piątek 1 grudnia o godz. 18,30 zostanie odprawiona Msza św. w stałych intencjach Stowarzyszenia Krwi Chrystusa. Po Mszy odbędzie się zmiana tajemnic Różańca do Krwi Chrystusa.
  3. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent i NOWY ROK DUSZPASTERSKI2023-2024: Uczestniczę we Wspólnocie Kościoła.
  4. Już dzisiaj zapraszamy OD 10 DO 12 GRUDNIA na Parafialne Rekolekcje Adwentowe. Dokładny Plan Rekolekcji jest w gablocie ogłoszeń i w internecie.Rekolekcje będzie prowadził pod natchnieniem Ducha św. Ojciec Doktor Tomasz Skibiński OFM, proboszcz parafii franciszkańskiej z Legnicy. Prosimy o modlitwę o wielkie owoce rekolekcji oraz za rekolekcjonistę. Zwracamy uwagę na DWIE WAŻNE KONFERENCJE STANOWE Poniedziałek 11 grudnia – 19:15 Nauka Stanowa dla Małżonków oraz Rodziców. Na końcu Komunikaty Komitetu Rodziców dzieci I Komunii św. Wtorek 12 grudnia 19:15 – Nauka stanowa dla Młodzieży (plus bierzmowani).
  5. 10 grudnia po Mszy o 10:30 będziemy gościć w naszej Parafii Świętego Mikołaja, który obdaruje dzieci prezentami. Serdecznie zapraszamy.
  6. KATOLICKIE STOWARZYSZENIE WYCHOWAWCÓW Oddział we Wrocławiu zaprasza na spotkanie Z Anetą Wojciechowską. Temat:  „O Czyśćcu i duszach czyśćcowych na podstawie świadectwa Marii Simmy i Fulli Horak; – w środę, 29 listopada 2023 r. o godz. 18.30, w sali domu zakonnego Sióstr Marianek przy ul. Kardynała Bolesława Kominka 3/5 na Ostrowie Tumskim we Wrocławiu
  7. ADWENTOWY DZIEŃ SKUPIENIA DLA NAUCZYCIELI I WYCHOWAWCÓW – 10 grudnia (niedziela) w parafii św. Franciszka we Wrocławiu.
  8. JERYCHO RÓŻAŃCOWE I PEREGRYNACJA OBRAZU MATKI BOŻEJ ŁASKAWEJ. W dniach od 1 do 8grudnia odbędzie się Jerycho Różańcowe w intencji naszej Ojczyzny oraz peregrynacja Obrazu Matki Bożej Łaskawej, Strażniczki Polski pod hasłem:Maryjo, uratuj Polskę dla Chrystusa!.Rozpoczęcie Jerycha w piątek, 1 grudnia, na Mszy św. o godz. 18.00 w parafii pw. Opieki św. Józefa i SanktuariumMatki Bożej Miłosierdzia, u Karmelitów Bosych we Wrocławiu. Modlitwa różańcowa przez 7 dni i nocy przed Najświętszym Sakramentem. Natomiast przywitanie Obrazu w pierwszą sobotę miesiąca, 2 grudnia o godz.11.00. Szczegółowy plan na PLAKACIE i na: www.wroclaw.karmelicibosi.pl Jerycho Różańcowe z peregrynacją Obrazu potrwa przez 5 tygodni.
  9. FILM „FIGURANT” – w dniu 20 października br. do kin wszedł film ,,Figurant”, pokazujący ważny problem inwigilacji środowisk kościelnych, prowadzonej przez bezpiekę. Film stanowi opowieść o agencie komunistycznej Służby Bezpieczeństwa, który przez 20 lat inwigilował przyszłego papieża, ks. Karola Wojtyłę. Na stronie dystrybucyjnej www.dystrybucjakinowa.tvp.pl w zakładkach: Katalog oraz Edukacja,znajdują się materiały. Mogą ono stanowić materiał do wykorzystania pastoralnego oraz edukacyjnego
  10. Lectio divina: dla dorosłych: DOCPDF dla dzieci: PDF i Jednostronne