Ogłoszenia – XXI Niedziela w ciągu roku 27 sierpnia 2023 r.

  1. Świętujemy XXI Niedzielę w ciągu roku. O   18,00 Nieszpory.

W dzisiejszą niedzielę żegnamy naszego zasłużonego w lipcu i sierpniu księdza neoprezbitera Pawła Potomskiego. Pochodzi z parafii Matki bożej miłosierdzia z Oleśnicy, a będzie wikariuszem w Oławie. W lipcu i sierpniu wykazał się wielka gorliwością i otwartością oraz szacunkiem do każdego człowieka. Życzymy mu Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i wielu życzliwych ludzi na dalszej drodze kapłańskiej posługi. AD MULTOS ANNOS.

  1. Decyzją Arcybiskupa Józefa KUPNEGO, Metropolity Wrocławskiego zostaje z dniem 1 września powiększony zespół duszpasterzy naszej parafii do trzech księży wikariuszy. Stąd Ks. Mgr Inż. Dariusz ZYŚK przechodzi do parafii pw. Krzyża Św. w Brzegu, również 1 września przychodzą do nas dwaj nowi współpracownicy Ks. Konrad GÓRAL i Ks. Krzysztof GŁUSZKO.

Prosimy o modlitwę za nowych księży współpracowników. Ks. Konrad GÓRAL ma 5 lat kapłaństwa, pracował przed seminarium jako nauczyciel historii i przejmie katechezę i duszpasterstwo dzieci; Ks. Krzysztof GŁUSZKO ma 9 lat kapłaństwa i duże doświadczenie, będzie wspierał proboszcza w duszpasterstwie parafialnym, zwłaszcza wspólnoty poza-oazowe, pielgrzymki parafialne itp. Zostający z nami Ks. Radosław Rotman, moderator diecezjalny Ruch Światło-Życie, nadal w Liceum, prowadzi grupy oazowe oraz remont ciuchci. Prosimy o gorącą modlitwę za naszych kapłanów; księdza prałata Wojciecha, proboszcza Jerzego oraz księży współpracowników Radosława, Konrada i Krzysztofa.

  1. W pierwszy piątek września modlimy się za dzieci i młodzież w rozpoczynającym się roku szkolnym oraz za ofiary II wojny światowej. W piątek 1 września o godz. 18,30 zostanie odprawiona Msza św. w stałych intencjach Stowarzyszenia Krwi Chrystusa. Po Mszy św. zmiana tajemnic Różańca do Krwi Chrystusa. Serdecznie członków i sympatyków zapraszamy.

Również w piątek 1 września br. przypada Światowy Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia. Tegoroczne dzieci I-komunijne prosimy, aby odebrały w zakrystii książeczkę I-piątków miesiąca.

  1. Z całego serca dziękujemy za ostatnią zbiórkę na poszkodowanych w Słowenii. Zebrano 21274 złote i 44 grosze. Ofiary zostały przekazane. Bóg zapłać.
  2. W czwartek 31 sierpnia br. przypada 27 rocznica konsekracji biskupiej J.E. Ks. Abpa Mariana Gołębiewskiego. Zachęcamy do modlitwy w jego intencji.
  3. W pierwszą niedzielę września będzie List Pasterski Ks. Arcybiskupa Józefa Kupnego, Metropolity Wrocławskiego zapowiadający Synod Archidiecezji Wrocławskiej.
  4. W przyszłą niedzielę 3 września zmiana tajemnic Różańca św. o g. 17,30; potem o 18,00 Nieszpory
  5. Lectio divina: PDF i DOC