Ogłoszenia – XX Niedziela w ciągu roku 20 sierpnia 2023r.

  1. Świętujemy XX Niedzielę w ciągu roku. O 18,00 Nieszpory.
  2. Decyzją Arcybiskupa Józefa KUPNEGO, Metropolity Wrocławskiego zostaje z dniem 1 września powiększony zespół duszpasterzy naszej parafii do trzech księży wikariuszy. Ks. Dariusz ZYŚK przechodzi do parafii p.w. Krzyża Św. w Brzegu, a 1 września przychodzą do nas dwaj nowi współpracownicy Ks. Krzysztof GŁUSZKO i Ks. Konrad GÓRAL.

W ostatnim tygodniu pracy Ks. Darka w naszej wspólnocie parafialnej, pragniemy serdecznie podziękować za gorliwą i owocną pracę; szczególnie wobec dzieci i Odnowy w Duchu Św. Dziękujemy za wspaniałe kazania dialogowane z dziećmi o 10,30, pierwsze komunie i pielgrzymki. Za dobre świadectwo katechety w szkole. Życzymy w nowej parafii, (również trzech wikariuszy) owocnej współpracy, opieki Matki Bożej i Bożego błogosławieństwa – AD MULTOS ANNOS. O nowych współpracownikach będzie szerzej w następna niedzielę.

  1. We wtorek 22 sierpnia obchodzimy MIEDZYNARODOWY DZIEŃ upamiętniający OFIARY AKTÓW PRZEMOCY ze względu na Religię lub Wyznanie. Prosimy w tym dniu wszystkich ludzi dobrej woli o modlitwę i życzliwość wobec takich osób.
  2. WROCŁAWSKIE DNI DUSZPASTERSKIE: 29-30 sierpnia 2023 r. Tematem przewodnim będzie refleksja nad Kościołem i jego misją oraz umocnienie wiary w Kościół jako wspólnotę kroczących razem do domu Ojca – „Wierzę w Kościół Chrystusowy” – ks. Biskup Jacek Kiciński. ZAPRASZAMY do UDZIAŁU – szczegóły: na pwt.wroc.pl
  3. W przyszłą niedzielę pożegnamy naszego zasłużonego w lipcu i sierpniu księdza neoprezbitera Pawła Potomskiego, a w pierwszą niedzielę września będziemy witać dwóch nowych współpracowników Ks. Krzysztofa Głuszko i Ks. Konrada Górala.
  4. W pierwszą niedzielę września będzie List Pasterski Ks. Arcybiskupa Józefa Kupnego, Metropolity Wrocławskiego zapowiadający Synod Archidiecezji Wrocławskiej.
  5. W ramach tegorocznych Wrocławskich Dni Seniora organizowany jest konkurs pn. „Młodzi duchem, dojrzali stażem”, skierowany do par z najdłuższym stażem małżeńskim. Organizatorzy zapraszają do przesyłania do dnia 30 sierpnia br. zgłoszeń na adres Wrocławskiego Centrum Seniora (pl. Dominikański 6) lub poprzez stronę internetową www.seniorzy.wroclaw.pl. Zgłaszać mogą się sami małżonkowie, ale także ich dzieci, wnuki czy inni członkowie rodzin.
  6. Lectio divina na każdy dzień dla dzieci (.pdf, jednostronne) i dorosłych (.docx, .pdf).