Ogłoszenia – XV Niedziela w ciągu roku 16 lipca 2023r.

  1. Świętujemy XV Niedzielę w ciągu roku. O g. 18,00 Nieszpory według brewiarza kapłańskiego.
  2. W wakacje w kancelarii służymy w poniedziałki i czwartki od 16.00 do 18.00, w piątki od 10.00 do 12.00. Spowiedź w tygodniu przed Mszą św.
  3. Przypominamy, że w naszej parafii w każdy wtorek o g. 8,00 odprawiamy Mszę św. zbiorową za zmarłych. Prosimy o składanie intencji z imionami zmarłych i ofiar za nich do puszki pod chórem.
  4. Przypominamy też, że w każdą środę o g. 18,00 jest Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, na której zanosimy prośby wypisane przez parafian i ofiary w tej intencji zbiorowej do skrzynki obok ołtarza. Potem o 18,30 jest też odprawiana Msza św. w tych intencjach.
  5. W czwartek Uroczystość Bł. Czesława Patrona Miasta Wrocławia. Zachęcamy do wzięcia udziału we Mszy św., a komu zdrowie pozwala, do grobu Bł. Czesława w kościele Ojców Dominikanów p.w. Św. Wojciecha.
  6. W przyszłą niedzielę 23 lipca rozpocznie się Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. We wtorek 25 lipca zapraszamy na Błogosławieństwo Pojazdów po Mszach św. o 7,00; 8,00 i 18,30. Ofiary składane do puszek przeznaczone będą na pojazdy dla misjonarzy. Serdecznie zapraszamy.
  7. Także we wtorek za tydzień 25 lipca br. przypada 3 rocznica śmierci ks. Wincentego Tokarza, brata naszego prałata ks. Wojciecha, największego dobrodzieja naszej parafii. Prosimy o pamięć i modlitwę.
  8. Gorąco zachęcamy do zapisywania się na 43 Pieszą Pielgrzymkę Wrocławską na Jasną Górę od 3 do 10 sierpnia br. Plakat lub więcej informacji. Jest także Grupa Duchowych Uczestników i podane są warunki uczestnictwa. Dla tych osób jest możliwość zapisywania na Listę w zakrystii po każdej Mszy św. Plakat Dnia 1 sierpnia br. ks. proboszcz dostarczy ją do centrum pielgrzymkowego. Serdecznie od dzisiaj zachęcamy do zapisów.
  9. Zachęcamy do wzięcia w Letniej Szkołę Duchowości Chrześcijańskiej, którą poprowadzi o. Marian Zawada OCD. Szkoła Duchowości odbędzie się w terminie od 8 do 11 sierpnia. Tematem spotkań będzie mistyka św. Jana od Krzyża. Dodatkowe informacje na naszej stronie internetowej i profilu facebookowym. W zajęciach Letniej Szkoły Duchowości będzie można wziąć udział również za pośrednictwem internetu, ale tylko po wcześniejszym zapisaniu się. Zapisy mailowo na adres dominikaszkola@gmail.com.
  10. Lectio divina na każdy dzień dla dzieci (PDF lub jednostronne) lub dla dorosłych (doc lub pdf)