Ogłoszenia – VI Niedziela Wielkanocna 14.05.2023

 1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe o g. 18.00.
 2. O g. 13.30 Msza św. z udzieleniem sakramentu Chrztu św. Zarazem odbywa się w naszej parafii Rejonowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie Rejonu Katedra.
 3. W dzisiejszą niedzielę przypada święto patronalne Księdza Biskupa Macieja. Prosimy o modlitwę w Jego intencji.
 4. Zapraszamy na odpustu parafialny 5 czerwca o 18.30. Miał mu przewodzić bp Stefan Regmunt, ale z powodu choroby zmuszony był odmówić. Odpustowi będzie przewodniczyć bp Piotr Wawrzynek z Legnicy. Prosimy o modlitwę w intencji odpustu i księży biskupów.
 5. W kancelarii służymy w poniedziałki i czwartki od 16.00 do 18.00, w piątki od 10.00 do 12.00.
 6. W tygodniu spowiedź jest przed Mszą św.
 7. Na prośbę Parafian przypominamy, iż we wtorki o 8.00 jest Msza św. za zmarłych, a w środę o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z intencjami na kartkach, o 18.30 Msza św. w tych intencjach.
 8. W czwartek o g. 18,30 Msza św. wspólnot Przymierza z Maryją z Szensztad. Zachęcamy nowe rodziny do tej wspólnoty. Po Mszy św. adoracja w kościele i spotkanie w ciuchci.
 9. W piątek oaza młodzieżowa w naszej parafii zaprasza młodzież starszą i młodszą na grę terenową. Początek o g. 18.00 przy krzyżu obok domku.
 10. W przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego i uroczystość I Komunii św. o g. 12.00. Stąd następna Msza św. będzie o g. 14,00. Pozostałe Msze św. bez zmian. Prosimy wszystkich Parafian, aby 21 maja Mszę św. o 12,00 pozostawić do dyspozycji dzieci I-Komunijnych, ich rodzin i krewnych.
 11. 27 maja jest organizowana autokarowa 1-dniowa pielgrzymka do Częstochowy. Koszt od osoby to 60 zł. W planie zwiedzanie sanktuarium i uczestnictwo we Mszy św. przed cudownym obrazem. Zapisy u ks. Darka.
 12. Rodzice dzieci komunijnych i dzieci rocznicowych są proszeni o zapoznanie się z informacjami umieszczonymi na stronie w zakładce I Komunia.
 13. Bierzmowanie w naszej parafii odbędzie się 16 czerwca o g. 18.30
 14. Całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu, rozpocznie się w sobotę w 20 maja o  g. 21.00 a zakończy w niedzielę o g. 7.30. O północy zostanie odprawiona Msza św. Adorację prowadzić będzie Wspólnota  Najświętszego Sakramentu i Niepokalanej.
 15. Lectio divina dla dorosłych (.pdf, .docx)