Ogłoszenia – VI Niedziela Wielkanocna 14.05.2023

1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe o g. 18.00.
  2. O g. 13.30 Msza św. z udzieleniem sakramentu Chrztu św. Zarazem odbywa się w naszej parafii Rejonowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie Rejonu Katedra.
  3. W dzisiejszą niedzielę przypada święto patronalne Księdza Biskupa Macieja. Prosimy o modlitwę w Jego intencji.
  4. Zapraszamy na odpustu parafialny 5 czerwca o 18.30. Miał mu przewodzić bp Stefan Regmunt, ale z powodu choroby zmuszony był odmówić. Odpustowi będzie przewodniczyć bp Piotr Wawrzynek z Legnicy. Prosimy o modlitwę w intencji odpustu i księży biskupów.
  5. W kancelarii służymy w poniedziałki i czwartki od 16.00 do 18.00, w piątki od 10.00 do 12.00.
  6. W tygodniu spowiedź jest przed Mszą św.
  7. Na prośbę Parafian przypominamy, iż we wtorki o 8.00 jest Msza św. za zmarłych, a w środę o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z intencjami na kartkach, o 18.30 Msza św. w tych intencjach.
  8. W czwartek o g. 18,30 Msza św. wspólnot Przymierza z Maryją z Szensztad. Zachęcamy nowe rodziny do tej wspólnoty. Po Mszy św. adoracja w kościele i spotkanie w ciuchci.
  9. W piątek oaza młodzieżowa w naszej parafii zaprasza młodzież starszą i młodszą na grę terenową. Początek o g. 18.00 przy krzyżu obok domku.
  10. W przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego i uroczystość I Komunii św. o g. 12.00. Stąd następna Msza św. będzie o g. 14,00. Pozostałe Msze św. bez zmian. Prosimy wszystkich Parafian, aby 21 maja Mszę św. o 12,00 pozostawić do dyspozycji dzieci I-Komunijnych, ich rodzin i krewnych.
  11. 27 maja jest organizowana autokarowa 1-dniowa pielgrzymka do Częstochowy. Koszt od osoby to 60 zł. W planie zwiedzanie sanktuarium i uczestnictwo we Mszy św. przed cudownym obrazem. Zapisy u ks. Darka.
  12. Rodzice dzieci komunijnych i dzieci rocznicowych są proszeni o zapoznanie się z informacjami umieszczonymi na stronie w zakładce I Komunia.
  13. Bierzmowanie w naszej parafii odbędzie się 16 czerwca o g. 18.30
  14. Całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu, rozpocznie się w sobotę w 20 maja o  g. 21.00 a zakończy w niedzielę o g. 7.30. O północy zostanie odprawiona Msza św. Adorację prowadzić będzie Wspólnota  Najświętszego Sakramentu i Niepokalanej.
  15. Lectio divina dla dorosłych (.pdf, .docx)