Ogłoszenia – IV niedziela Przygotowania Paschalnego 19.03.2023

 1. Dzisiaj o g. 17.30 Gorzkie Żale
 2. W środę po wieczornej Mszy św. w kościele odbędzie się spotkanie dla wszystkich osób, które podczas liturgii czytają, śpiewają psalmy, oraz dla tych, którzy chcieliby się włączyć w różne posługi w czasie Triduum Paschalnego.
 3. Zachęcamy do uczestnictwa w Drogach Krzyżowych w piątki o 17.00 lub 18.00 oraz w Gorzkich Żalach w niedziele o 17.30
 4. Nasza parafia włącza się do akcji zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego
  i elektronicznego. Stowarzyszenie „Pro Missio” zaprasza do przynoszenia elektrośmieci w środę 29 marca 2023 po Mszy św. o 8,00 do 13,00.
 5. Przypominamy o dyżurach w kancelarii parafialnej w każdy poniedziałek i czwartek od 16,00 do 18,00 oraz piątek od 10,00 do 12,00.
 6. Dziękujemy za ofiarność zbiórki „Ad gentes”. Komisja w składzie jednego z nadzwyczajnych szafarzy Komunii św., przedstawicielki Stowarzyszenia Krwi Chrystusa i wspólnoty Odnowy w Duchu św. przeliczyła zbiórkę, która wyniosła 1412 zł i 7 gr. Bóg zapłać.
 7. W sobotę przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Zapraszamy wiernych do podjęcia w trakcie Mszy świętej Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Duchowa Adopcja jest modlitwą w intencji dzieci, których życie w łonie matki jest zagrożone. Modlitwa trwa 9 miesięcy.
 8. Zapraszamy do uczestnictwa w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, która w Archidiecezji Wrocławskiej rozpocznie się w kilkunastu miastach w dniach 24.03 oraz 31.03. Uczestnicy przechodzą trasy o różnej długości, w nocy samodzielnie lub w kilkuosobowych grupach. Nie ma obowiązku przejścia całej trasy. Tegorocznym hasłem Ekstremalnej Drogi Krzyżowej jest „TYLKO DLA ROMANTYKÓW” czyli osób naprawdę zakochanych w Panu Bogu. Zapisy oraz szczegółowe informacje są na stronie internetowejhttps://edk.org.pl 
 9. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży to kolejna propozycja dla młodych w różnym wieku oprócz oaz, harcerstwa, grup modlitewnych. Formacja przez działanie. Obecnie zachęcamy do słuchania naszych audycji w każdy 2. poniedziałek miesiąca o g. 20:00. Wszystkich którzy chcieliby uczestniczyć w audycjach, prosimy o kontakt z Zarządem Diecezjalnym lub Kubą Lewickim (KSM Kozanów). Wstępnie można zasięgnąć wiadomości u ks. proboszcza.
 10. Akademicka Droga Krzyżowa ulicami miasta odbędzie się 24 marca 2023. Początek 19.30 kościół uniwersytecki. Podobnie na stronie internetowej podajemy koncert współorganizowany przez naszych sąsiadów Ojców Karmelitów. Akademicka Droga Krzyzowa i Koncert WP
 11. Już dzisiaj zapowiadamy w Niedzielę Palmową tradycyjny kiermasz ozdób na świąteczny stół – Siostry Pii Szpil z naszego klasztoru – na pomoc świąteczną dzieciom z najbiedniejszych rodzin.
 12. Z kolei również Siostra Elżbietanka Faustyna, zakrystianka, prosi jak co roku o ofiary na KWIATY DO BOŻEGO GROBU, które można składać przy ołtarzu Matki Bożej.
 13. Lectio divina dla dzieci (.pdf jednostronne) i dorosłych (.docx .pdf).