Ogłoszenia – III niedziela Przygotowania Paschalnego 12.03.2023

1. W środę zakończyliśmy rekolekcje parafialne dziękujemy Bogu za ten czas, i Wam drodzy parafianie za udział w rekolekcjach
  2. Dzisiaj o g. 17.30 Gorzkie Żale
  3. Również dzisiaj zbiórka do puszek na misje ad gentes
  4. Rozprowadzamy paschaliki na stół wielkanocny oraz baranki paschalne z białej czekolady.
  5. W poniedziałek zapraszamy na nabożeństwo fatimskie o g. 17.30
  6. We wtorek wieczorna Msza św. w intencjach Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, za osoby uzależnione
  7. W środę po wieczornej Mszy św. pierwsze porekolekcyjne spotkanie dla osób dorosłych, które chciałyby przeżyć formację ku dojrzałości chrześcijańskiej w oparciu o słowo Boże
  8. Działająca na terenie parafii wspólnota „Klucz Pobudki” zaprasza w piątek na g.19,15 do ciuchci na wykład o edukacji domowej dzieci. Szczegóły w gablocie i
  9. Całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się w sobotę w dniu 18 marca 21.00 a zakończy w niedzielę o g. 7.30. O północy zostanie odprawiona Msza św.
  10. Zachęcamy do uczestnictwa w Drogach Krzyżowych w piątki o 17.00 lub 18.00 oraz w Gorzkich Żalach w niedziele o 17.30
  11. W następnym tygodniu planujemy spotkanie dla wszystkich osób, które w kościele podczas liturgii czytają, śpiewają psalmy, oraz dla tych, którzy chcieliby się włączyć w posługę podczas najważniejszych świąt dla chrześcijan a więc w Triduum Paschalne.
  12. Parafia ma 12 salek w trzech budynkach plebanii, ciuchci, domku katechetycznym oraz kościół. Utrzymują ciepło trzy piece gazowe. Jednego roku z powodu mrozów były duże rachunki gazowe i prosiliśmy o jednorazowy dar na ogrzewanie. Obecnie rachunki za styczeń 2023 roku przekroczyły tamte ponad dwa razy. Pokornie więc prosimy o jednorazowy – według możliwości każdej rodziny – DAR WIELKOPOSTNY NA OGRZEWANIE. Za każdy dar bardzo dziękujemy.
  13. W niedzielę 19 marca przypada 10 r. inauguracji pontyfikatu papieża Franciszka, oraz 7 r. konsekracji biskupiej Ks. Bpa Jacka. Natomiast Uroczystość św. Józefa jest świętem patronalnym ks. Arcybiskupa Józefa Kupnego. Z tej okazji w katedrze, w sobotę 18 marca o g. 11.00, zostanie odprawiona Msza św. w intencji dostojnego solenizanta. Prosimy o modlitwy za pasterzy Kościoła.
  14. W najbliższym czasie odbędzie się zbiórka elektrośmieci. Dochód będzie przeznaczony dla polskich misjonarzy. Więcej szczegółów za tydzień
  15. W imieniu Ojców Dominikanów zapraszamy na wyjątkową „Drogę Krzyżową „DLA WROCŁAWIAN” u bł. Czesława Patrona Miasta”, która zostanie odprawiona w piątek, 17 marca br. w kościele św. Wojciecha przy pl. Dominikańskim. Rozpoczęcie o godz. 17.40.
  16. Oświadczenie KEP o JPII 9 III 2023
  17. Lectio divina dla dzieci (.pdf, jednostronne) i dorosłych (.docx, .pdf)