Ogłoszenia dotyczące przygotowania do I Komunii Świętej

11 marca (sobota) w kościele odbędzie się kolejne spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Św.

W związku z informacją od katechetów o niektórych uczniach, którzy mimo trwającego przygotowania ich do I Komunii Świętej mają liczne braki w pracach domowych, braki w wiedzy, zachowują się niewłaściwie podczas lekcji religii, będą wymagane dodatkowo opinie od katechetów. Opinie od katechety należy dostarczyć do 16 kwietnia (daje miesiąc na poprawę zachowania i nadrobienia zaległości). Druki do będą odebrania w czasie spotkania organizacyjnego 11 marca.

Brak pozytywnej opini od katechety oznacza, że dziecko nie jest przygotowane do przyjęcie tego sakramentu Eucharystii i potrzebuje więcej czasu na przygotowanie.

Terminy katechez przed Mszą Św. dla dzieci (godz. 10:10)  w marcu i kwietniu:

      • 5 marca, 2 kwietnia – uczniowie Szkoły Podstawowej nr 108
      • 12 marca, 16 kwietnia – uczniowie Szkoły Podstawowej nr 74
      • 19 marca, 23 kwietnia – uczniowie Szkoły Podstawowej 58

Harmonogram prób do I Komunii Św. zostanie podany po Wielkanocy.

Wyjazd do Częstochowy dla dzieci i ich bliskich na koniec Białego Tygodnia, który odbędzie się 27 maja rano (ok. godz. 7:00). Jest przewidziany autokar na 49 miejsc. Na miejscu przewidziane jest zwiedzanie sanktuarium Jasnej Góry, o godz. 12:00 Msza Św., potem obiad w Domie Pielgrzyma. Powrót około godziny 18:00.

Przy zapisie należy wpłacić zaliczkę 30 zł za osobę. Cena od osoby wynosi 60 zł.  Zapisy trwają do 12 marca. Potem wolne miejsca będą uzupełniane przez parafian, aby nie zwiększyć ceny. Dziecko nie może jechać bez opiekunów