Niedziela Zesłania Ducha Świętego 5 czerwca 2022r.

1. Przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha św. Za pobożny i publiczny udział w śpiewie hymnu „O Stworzycielu Duchu Przyjdź” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

W parafii doroczna Uroczystość Rocznicy I Komunii św. o 10,30.
O g. 12,00 Suma Odpustowa z racji Patrona Parafii Św. Bonifacego. Dziękujemy J.E. Ks. Biskupowi Grzegorzowi SUCHODOLSKIEMU za przewodniczenie naszej uroczystości odpustowej.
O g. 13,30 PRYMICJE Ojca Tadeusza IWASZCZYSZYNA w rodzinnej parafii. Na końcu Prymicjant udzieli każdemu błogosławieństwa.
Po Eucharystii i błogosławieństwie, odbędzie się Skupienie dla Wrocławskich Stowarzyszeń, które poprowadzą Siostry Adoratorki Krwi Chrystusa.
O g. 18,00 NABOŻEŃSTWO CZERWCOWE

1. W poniedziałek, 6 czerwca, święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Rozpoczyna się II część okresu zwykłego.
  2. W kancelarii parafialnej służymy w poniedziałek i czwartek od 16,00 do 18,00, a w piątek od 10,00 do 12,30. Gorąco zapraszamy.
  3. W najbliższy czwartek, 9 czerwca, święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
  4. W sobotę 11 czerwca o g. 11,00 zapraszamy do uczestnictwa osobistego lub przez środki społecznego przekazu w beatyfikacji S.M. Paschalis w Katedrze oraz do uczestnictwa w Modlitwie Uwielbienia w Hali Ludowej o 18,30.
  5. W następną niedzielę 12 czerwca br. w Uroczystość Najświętszej Trójcy o g. 11,00 Dziękczynienie za Beatyfikację Służebnic Bożych Siostry M. Paschalis i IX Towarzyszek ze Zgromadzenia Sióstr  św. Elżbiety w Katedrze.
  6. Kolejną bardzo ważną datą naszej parafii jest BIERZMOWANIE 15 CZERWCA w Wigilię Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Sakrament dojrzałości chrześcijańskiej rozpocznie się o 18,00, a udzieli go J.E. Biskup Maciej Małyga.
  7. Zapraszamy do udziału w Rodzinnym Pikniku Parafialnym w Uroczystość Bożego Ciała od 14,30 do 17,30. Będą bardzo miłe niespodzianki .
  1. Studentów i dorosłych zapraszamy na rekolekcyjną Oazę Nowego Życia 1 stopnia w dniach od 15 do 31 lipca br do Jugowic którą prowadzi ks. Radosław Rotman, szczegóły i informacje u ks. Radka. Jugowice są pięknym miejscem, gdzie można odpocząć fizycznie, a oaza pozwala odpocząć duchowo i napełnić się Bożym życiem.
  2. Ponawiamy też zaproszenie w terminie 15 do 31 lipca na wakacyjną Oazę Dzieci Bożych, prowadzoną przez Księdza Proboszcza oraz małżeństwo Danutę i Dariusza Stępień w Sokolcu pod Wielką Sową. Szczegółowe informacje znajdują się w gablocie oraz na stronie parafialnej. Ponadto Pani Agata Woźniczek z Diakonii Słowa jest też na dyżurze w budynku obok plebanii w każdy czwartek od 17,00 do nabożeństwa.
  3. Dodatkowe ogłoszenia:
    1. Przypominamy, że program telewizji EWTN Polska można oglądać na Multipleksie kanał 47 DVB-T2 HEVC (we Wrocławiu i okolicy oraz Warszawie i okolicy) lub na https://youtu.be/dVaYeXbebD8
    2. WROCŁAWSKIE DNI DUSZPASTERSKIE: W dniach 14-15 czerwca br. po raz 50. Tematem będzie „Wielka Tajemnica Wiary. Celebracja Misterium Eucharystii”. Dla szafarzy dedykowany jest szczególnie pierwszy dzień (14 czerwca – wtorek).
    3. Szkoła Więzi Sakramentalbej dla duszpasterstwa rodzin i własnej więzi z Panem. 6-8 czerwca 2022 r., Dom Formacji Stałej w Sulistrowiczkach. Więcej informacji oraz zapisy na stronie internetowej Domu Formacji Stałej w Sulistrowiczkach: http://formacja.archidiecezja.wroc.pl
      Warsztaty dla katolickich małżeństw, które czasem przeżywają swoje trudy, ale nie biorą pod uwagę rozwodu jako opcji. Plakat poniżej.

1. Aktualne teksty do medytacji „Lectio divina” wraz z komentarzem dla dzieci (.pdf, jednostronne) i dorosłych (.docx, .pdf).