Niedziela Miłosierdzia Bożego 24 kwietnia 2022r.

   1. Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia Bożego, koniec Oktawy Wielkanocy. Zapraszamy na 15,00 do Katedry na konsekrację Biskupa Macieja Małygi. O 18,00 Nieszpory.
   2. Zapraszamy do kancelarii parafialnej w poniedziałek i czwartek od 16,00 do 18,00 oraz w piątek od 10,00 do 12,30.
   3. W piątek 29 kwietnia Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej  z racji rocznicy wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachu. Prosimy o modlitwę.
   4. Przypominamy, że 30 kwietnia jest ostatnim dniem składania zeznań podatkowych. Prosimy nie zapomnieć przekazać 1% podatku na godny cel w ramach np. Caritas Archidiecezji Wrocławskiej. Oto serdecznie prosi Parafialny Zespół Caritas.
   5. Przyszła Niedziela 1 maja to Dzień modlitw za osoby bezrobotne. Zarazem jest to NIEDZIELA BIBLIJNA rozpoczynająca 14 Tydzień Biblijny. O 17,30 zmiana tajemnic Różańca świętego.
   6. W maju o g. 18,00 nabożeństwa majowe, a 3 maja w Uroczystość NMP Królowej Polski porządek niedzielny.
   7. Organizujemy Pielgrzymkę do Ziemi Świętej : 05 – 12.09.2022. W programie:Betlejem, Cezarea Nadmorska, Hajfa, Nazaret, Kana Galilejska, Jezioro Galilejskie, Kafarnaum, Betania, Jerycho, Qumran, Morze Martwe, Jerozolima, Ain Karem. Wylot z Wrocławia i powrót do Wrocławia. Zasadniczo wyjazd przeznaczony jest dla parafian oraz członków grup parafialnych. Stąd zapisy są najpierw u księdza proboszcza, a po akceptacji regulaminu naszej pielgrzymki, zapisy w biurze pielgrzymkowym. Przewodnikiem będzie ostatni rekolekcjonista, wykładowca nauk biblijnych, Ks. Ryszard Zawadzki. Cena: 2000 zł + 650 USD. Zapisy najpierw parafii, w kancelarii parafialnej oraz mailowo.
   8. Podajemy trzy ważne dla naszej wspólnoty parafialnej daty do wakacji.

  28 maja (sobota) 2022 r. o g. 10,00 na Jasnej Górze odbędą się święcenia kapłańskie naszego parafianina Ojca Diakona Tadeusza IWASZCZYSZYNA ze zgromadzenia Paulinów.

  29 maja (niedziela) o g. 12,00 uroczystość I Komunii św. naszych dzieci.

  5 czerwca (niedziela)

  A, o 10,30 rocznica I Komunii św. naszych dzieci.

  B, o g. 12,00 – Odpust Parafialny – Biskup Grzegorz Suchodolski, Siedlce

  C, 13,30 – PRYMICJE Ojca Tadeusza IWASZCZYSZYNA

  9. MAJÓWKA na ŚLĘŻY – 1 maja 2022 r. – Maryjo spieszymy w Twe ręce, złożyć niepewny nasz los. Serdecznie zapraszamy. Szczegóły w gablocie i na stronie parafialnej ( Zaproszenie organizatorów na Majówkę na Ślęża).

 1. 10. Wszystkie ogłoszenia i to w szczegółach są na stronie parafialnej (zakładka ogłoszenia). Zachęcamy do codziennej medytacji „Lectio divina” wraz z dołączonymi tekstami dla dzieci (.pdfjednostronne) i dorosłych (.docx, .pdf).
 2. 11. Plan przygotowań do I Komunii Świętej umieszczony jest na stronie internetowej w zakładce I Komunia. Prosimy o zapoznanie się z nim przez rodziców dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Św. Najbliższe spotkanie organizacyjne odbędzie się 8 maja po Mszy św. o 10:30 w Ciuchci.
 3. 12. W osobnym ogłoszeniu w zakładce I Komunia znajduje się plan przygotowania do rocznicy I Komunii Św. która odbędzie się 5 czerwca o godz. 10:30. Najbliższe spotkanie dla rodziców dzieci rocznicowych odbędzie się 15 maja po Mszy św. o 10:30 w Ciuchci.