6 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU Niedziela Palmowa 10 kwietnia 2022r.

 1. Rozpoczynamy świętowanie Wielkiego Tygodnia. To czas kulminacyjny Roku Kościelnego. Ksiądz Arcybiskup Metropolita odwołał Dekret dotyczący posługi duszpasterskiej w stanie epidemii. W związku z tym przygotowujemy Triduum jak przed pandemią z zachowaniem wszelkich aktualnych przepisów i zaleceń władz państwowych w tym zakresie.

Jak ogłaszaliśmy zapraszamy wszystkie rodziny naszej parafii goszczące uchodźców na Mszę św. o 13,30 i po Mszy św. w kościele na krótkie spotkanie z Parafialnym Zespołem Caritas. Zgodnie ze Statutem przewodniczącym jest ks. proboszcz Jerzy Żytowiecki, zastępcą czyli Prezesem został wybrany Pan Wojciech Orzechowski, a sekretarzem Pani Agata Woźniczek. Pozostałych członków poznamy na spotkaniu.

Na dziedzińcu kościoła Siostra Pia, Elżbietanka organizująca dla dzieci kolonie, zimowiska, wigilie itp. ZAPRASZA PO MSZY ŚW. NA KIERMASZ CHARYTATYWNY. Gorąco tę inicjatywę popieramy.

Dzisiaj ostatnie Gorzkie Żale o godz. 17:30. Przy ołtarzu MB Częstochowskiej do skarbonki można złożyć ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

 1. Miło nam poinformować wszystkich Parafian, że od dziś będą znów odprawiane Msze św. w kaplicy szpitalnej przy ulicy Kraszewskiego o g.10,30. Stąd od tej niedzieli nie będziemy już na przyszłość przyjmowali Mszy św. koncelebrowanych na g. 10,30 w kościele parafialnym. Będzie tylko jedna intencja. Transmisja z tej Mszy św. będzie kontynuowana.
 2. W poniedziałek 11 kwietnia – Ogólnopolski Dzień Trzeźwości. Pijaństwo jest u nas przyczyną wielu tragedii społecznych ze śmiercią włącznie, dlatego zachęcamy do modlitwy i pomocy dla ofiar tej plagi.
 3. W najbliższą Środę zapraszamy na g. 17,00 na kolejne NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE.
 4. W WIELKI TYDZIEŃ Kancelaria będzie czynna tylko w poniedziałek 11 kwietnia i czwartek 14 kwietnia od 16,00 do 18,00. Msze święte normalnie. Natomiast PO WIELKANOCY Kancelaria będzie w czwartek i piątek od 16,00 do 18,00.
 5. W Wielki Czwartek 14 kwietnia do południa tylko Msza św. o g. 10,00 w archikatedrze wrocławskiej z poświęceniem krzyżma oraz błogosławieństwem oleju chorych i katechumenów
 6. Przed Mszą św. wieczorną w Wielki Czwartek kończy się Wielki Post, zaczyna się Święte Triduum Paschalne, Trzy Święte Dni Paschy Chrystusa do Dnia Zmartwychwstania włącznie.

Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienia Eucharystii i kapłaństwa. Uroczysta liturgia w naszej świątyni rozpocznie się o 18:30. Adoracja Najświętszego Sakramentu po liturgii w Kaplicy Adoracji do godz. 22:00.

 1. Wielki Piątek – pamiątka męki i śmierci Pana Jezusa. O godz. 8:00 Godzina Czytań i Jutrznia, po niej rozpocznie się adoracja. O godz. 15:00 droga krzyżowa dla dzieci i dorosłych. W tym dniu nie sprawujemy Eucharystii. Obowiązuje post ścisły, ilościowy i jakościowy.

Główną Liturgię rozpoczniemy o godz. 18:30. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim do godz. 22:00. Ofiary składane są przeznaczone na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie.

 1. Wielka Sobota – dzień, w którym Kościół trwa przy Grobie Pańskim, rozważa mękę i śmierć Chrystusa, Jego zstąpienie do otchłani, a także oczekuje na Jego Zmartwychwstanie. W tym dniu Kościół powstrzymuje się od celebrowania Eucharystii. O godz. 8:00 Godzina Czytań i Jutrznia, po niej rozpocznie się adoracja. Święcenie pokarmów co godzinę od 10:00 do 15:00 w kościele.

Wigilia Paschalna. Liturgię rozpoczniemy o godz. 21:00. Zabierzmy na nią świece z okapnikami. NA ZAKOŃCZENIE LITURGII PROCESJA WOKÓŁ KOŚCIOŁA PARAFIALNEGO.

 1. W uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego oraz w Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte jak w niedzielę. Oktawa Świąt Zmartwychwstania Pańskiego jest do Niedzieli Miłosierdzia Bożego 24 kwietnia br.
 2. Następna adoracja całonocna ZAMIAST w soboty na trzecią niedzielę miesiąca (16 – 17 kwietnia), z racji wigilii paschalnej zostanie przeniesiona na tydzień po Wielkanocy.
 3. W Wielki Czwartek wspólnota L,Arche, która prowadzi dom dla ludzi z niepełnosprawnością intelektualną przed Mszą św. o 18,30 i po Mszy św. przeprowadzi kiermasz ozdób świątecznych. Gorąco zachęcamy do udziału.
 4. Caritas Wyjazdowa Aktywizacja Seniorów. W wyjeździe mogą uczestniczyć UCHODŹCY. Dokładne na plakacie poniżej.                       
 5. Wielki Wtorek. Bracia kapucyni zapraszają na Wieczór Konfesjonałów w Wielki Wtorek (12 kwietnia 2022 r.)  w  kościele pw. św. Augustyna we Wrocławiu, ul. Sudecka 90.O 19.30 Nabożeństwo pokutne a od godziny 20.00 do 24.00 będzie można skorzystać z przedświątecznej spowiedzi.
 6. Wszystkie ogłoszenia i to w szczegółach są na stronie parafialnej (zakładka ogłoszenia). Zachęcamy do codziennej medytacji „Lectio divina” dla dzieci (.pdf, jednostronne) i dorosłych (.docx, .pdf).
 7. Komunikat naszego Arcybiskupa o nominacji nowego biskupa pomocniczego dla naszej Archidiecezji. Komunikat z 10 IV 2022
 8. Zapraszamy na rekolekcje Oazy Dzieci Bożych II stopnia w Jugowicach w dniach 15-31.07.2022, których moderatorem będzie ks. Jerzy Żytowiecki.Rekolekcje są przeznaczone dla uczniów aktualnie uczęszczających do klasy 3,4,5 Szkoły Podstawowej. Szczegółowe informacje tutaj.
 9. Informacje o wrocławskich punktach przyjmowania uchodźców tutaj.
 10. Zapraszamy na warsztaty pt. „Rodzice działają – dzieci korzystają. Wychowanie do wartości” organizowane przez Wspólnotę Domowego Kościoła w Domu Rekolekcyjnym Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Polanicach Zdrój w dniach 01.07 – 10.07.2022 r. Szczególy na plakacie.