Wymogi dotyczące przygoytowanie do I Komunii Świętej

  1. Pierwsza Komunia Św. odbędzie sie w naszej parafii 29 maja 2022 roku. Na zakończenie Białego Tygodnia przewidziana jest pielgrzymka autokarowa do Częstochowy dzieci wraz z rodzicami.
  2. Za przygotowanie dziecka do I Komunii Świętej odpowiadają przede wszystkim rodzice, dlatego to rodzice uczą swoje dzieci modlitw i zachowania się w Kościele przez przykład swojego życia i sprawdzanie wiedzy wg załączonego wzoru (TERMINY I MATERIAŁ ZALICZEŃ Z WARUNKAMI)
  3. Brak złożeńia deklaracji, jak również niedopełnienie wymogów do końca listopada jest równoznaczne ze zrezygnowaniem z przygotowanie w naszej parafii
    • (w przypadku chrztu poza naszą parafią, skrócony akt chrztu,
    • w przypadku zamieszkania poza naszą parafią zgoda od proboszcza miejsca zamieszkania na przygotwanie i przyjęcie komunii św. w naszej parafii)
  4. Raz w miesiącu odbywać będą się katechezy dla rodziców i dzieci, które są obowiązkowe. Dla osób, które z powodów losowych jak choroba, opieka na chorym nie mogły przyjść, mogą skorzystać z katechez załączonych na stronie.