2 NIEDZIELA PO BOŻYM NARODZENIU

1. Przeżywamy radość z Narodzenia Pańskiego, choć to już druga niedziela po Świętach Bożego Narodzenia.

Dziś zmiana tajemnic Żywego Różańca o godz. 17:30 i nieszpory o godz. 18:00.

W kościele może być 70 osób. Obowiązkowo zasłaniamy usta i nos.

2. W środę, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana świętem Trzech Króli. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kredę. Msze Św. w porządku niedzielnym. Nie będzie nabożeństwa o godz. 18:00.

W tym dniu obchodzimy Dzień Pomocy Misjom i Misyjny Dzień Dzieci. Dlatego ofiary składane na tacę tego dnia przeznaczone będą na Krajowy Fundusz Misyjny.

3. W piątek o godz. 18:30 Msza Św. wieczorna w stałych intencjach Stowarzyszenia Krwi Chrystusa. Po Mszy zmiana różańca do Krwi Chrystusa.

4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.

5. Od jutra rozpoczniemy wizytę duszpasterską. Kolędę rozpoczynamy od poniedziałku do piątku od godz. 16:00 a w sobotę od godz. 11:00. Idziemy tylko i wyłącznie do zgłoszonych rodzin, dlatego ministranci nie będą zapowiadać wizyty dzień wcześniej. Będą towarzyszyć księdzu w dniu odwiedzin. Przypominamy o obowiązkowych maseczkach u wszystkich podczas kolędy.

Plan kolędy:

04.01.2021 – PL. STASZICA, BPA TOMASZA

05.01.2021 – PL. STRZELECKI, POMORSKA, KURKOWA, PTASIA, PODWÓRCOWA, ŁOWIECKA

06.01.2021 – ŚW. WINCENTEGO, CHROBREGO, POWSTAŃCÓW WLKP.

07.01.2021 – NOBLA, RYDYGIERA, JAGIELLOŃCZYKA, PAULIŃSKA, ZEGADŁOWICZA, REYMONTA

08.01.2021 – KLECZKOWSKA, STRUGA, SIEMIŃSKIEGO

09.01.2021 – TRZEBNICKA, DĘBICKIEGO, KORZENIOWSKIEGO, KRASZEWSKIEGO

6. WIADOMOŚCI Z KURII WROCŁAWSKIEJ:

a/ Ukazała się Nota Kongregacji Nauki Wiary Stolicy Apostolskiej na temat moralnej oceny stosowania niektórych szczepionek przeciw Covid-19. Tekst.

b/ Także Konferencja Episkopatu Polski powołała zespół ekspertów w tym ważnym temacie. Stanowisko Zespołu Ekspertów ds. Bioetycznych Konferencji Episkopatu Polski dotyczące szczepionek.