4 NIEDZIELA ADWENTU

1. Powoli kończy się Adwent. Ufamy, że większość parafian skorzystała już ze spowiedzi i przygotowała serce na spotkanie z nadchodzącym Panem. Zewnętrzne oznaki przygotowań, takie jak czystość naszych domów i mieszkań, przygotowania do wieczerzy wigilijnej, są ważne, lecz ważniejsza jest troska o duchowe przygotowanie, żeby Pan Jezus mógł się spotkać z nami w czystości naszych serc, uporządkowanych relacjach i pokoju wokół nas. Jest jeszcze okazja do spowiedzi – spowiadamy podczas Mszy Świętych.

Dziś o godz. 18:00 nieszpory.

Przy kościele można zaopatrzyć się w pobłogosławione opłatki i świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”: małe-6 zł; duże-15 zł.

Ks. Arcybiskup Józef Kupny udzielił dyspensy od uczestnictwa we Mszy św. niedzielonej i dni nakazane na czas od III Niedzieli Adwentu (13.12.2020 roku) do Niedzieli Chrztu Pańskiego włącznie (10.01.2021 roku – do g. 24,00) wiernym Archidiecezji Wrocławskiej i wszystkim przebywającym w tym czasie na jej terytorium.

W kościele może być 70 osób.  Obowiązkowo zasłaniamy usta i nos.

2. Zapraszamy do środy na Roraty o godz. 18:30.

3. W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Zanim zasiądziemy do wieczerzy, zadbajmy nie tylko o zachowanie tradycji postnego posiłku, lecz przede wszystkim, przez wspólną modlitwę, czytanie opisu narodzenia z Ewangelii św. Łukasza oraz łamanie się opłatkiem, stwórzmy w swoich domach przestrzeń, by Bóg mógł zagościć w naszym życiu. Pasterka zostanie odprawiona o godz. 22:00 i 24:00.

4. Msze Święte w uroczystość Bożego Narodzenia oraz w drugi dzień świąt według porządku niedzielnego. Nie będzie nabożeństw o godz. 18:00. W drugi dzień świąt tradycyjnie ofiary składane na tacę przeznaczone będą na potrzeby Papieskiego Wydziału Teologicznego i Seminarium Duchownego we Wrocławiu.

5. Sprawy kancelaryjne są załatwiane w tym tygodniu DO ŚRODY mailowo, telefonicznie lub osobiście po wcześniejszym umówieniu (w godz. 9:30-12:00 i 16:00-18:00) na numer 579-257-491 lub mailem (bonifacy@ archidiecezja.wroc.pl). Pogrzeby można zgłaszać w każdej porze. Najlepiej jedna osoba. Intencje można także zamawiać po Mszy św. w zakrystii.

6. Zbiórka Caritas „Adwent? Tak. Pomagam!” odbywa się parafiach. Zapraszamy do składania żywności o przedłużonym terminie ważności do kosza umieszczonego przy ołtarzu MB Częstochowskiej.

7. Osoby, które chciałyby przyjąć w tym roku kolędę, prosimy o zgłoszenie w zakrystii, mailowo lub sms-em na dyżurny numer komórkowy. ZGŁOSZENIA PRZYJMUJEMY TYLKO DO 27 GRUDNIA. W związku z zaostrzeniem przepisów związanych z epidemią kolęda rozpocznie się, gdy rząd wyda ostateczne decyzje. Odpowiednio wcześniej podamy grafik odwiedzin naszych parafian. Ze względu na obecną sytuację epidemiczną odwiedzimy tylko i wyłącznie te rodziny, które się zgłoszą w wyznaczonym terminie i wyrażą taką chęć. Jednocześnie zaznaczamy, że idziemy tylko do osób zdrowych i z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Prosimy o przekazanie tej informacji sąsiadom i pomoc w zgłoszeniu osobom starszym.

8. Europejskie Spotkanie Młodych TAIZE – w tym roku on-line!
Choć nie możemy przeżyć Europejskiego Spotkania Młodych Taizé tak jak w zeszłym roku, to możemy się w nie włączyć w innej formie. Od 28.12 do 31.12 zapraszamy na modlitw, wprowadzenia biblijne, warsztaty i spotkania w grupkach dzielenia stacjonarnie i on-line.

Bieżące informacje od 23.12 na stronie www.ddmwroc.pl oraz https://www.facebook.com/DDMWroclaw.

Korzystając z okazji jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy w naszej parafii w ubiegłym roku przyjęli do siebie pielgrzymów podczas Spotkania Taize.