1 NIEDZIELA ADWENTU

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy liturgiczny okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana.

Dziś nieszpory o godz. 18:00.

Przy kościele można zaopatrzyć się w pobłogosławione opłatki wigilijne i świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”: małe-6 zł; duże-15 zł.

W kościele może być 70 osób.  Obowiązkowo zasłaniamy usta i nos.

– w poniedziałek – święto św. Andrzeja Apostoła
– w czwartek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego

3. Od jutra, od poniedziałku do piątku, Roraty, o godz. 18:30. Dzieci otrzymywać będą papierowe bombki do składania. Poznawać będziemy Eucharystię – to czego nas naucza i jakie z niej płyną dary. Prosimy zabrać ze sobą lampiony.

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek wieczorna Msza Św. w intencjach Stowarzyszenia Krwi Chrystusa. Po Mszy zmiana tajemnic różańca do Krwi Chrystusa. W sobotę Msza Św. o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 8:00 w int. Żywego Różańca w parafii. Po Mszy Adoracja, którą zakończy Eucharystia o godz. 15:00.

5. W piątek, 4 grudnia, w liturgiczne wspomnienie Świętej Barbary, obchodzimy Dzień Modlitw w Intencji Bezrobotnych.

6. Za tydzień przeżywać będziemy dwudziesty Dzień modlitwy
i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Ofiary składane do puszek będą przeznaczone na pomoc Kościołowi w byłych krajach Związku Sowieckiego.

7. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca o godz. 17:30 i nieszpory o godz. 18:00.

8. We wtorek, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Podczas Mszy o godz. 18:30 poświęcenie medalików, krzyżyków i książeczek dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. Medaliki i książeczki rodzie kupują we własnym zakresie.

Po Mszy św. 18.30 we wtorek – Adoracja animowana przez Wspólnotę Palavra Viva na cześć Niepokalanego Poczęcia NMP.

9. Sprawy kancelaryjne są załatwiane od poniedziałku do piątku mailowo, telefonicznie lub osobiście po wcześniejszym umówieniu (w godz. 9:30-12:00 i 16:00-18:00) na numer 579-257-491 lub mailem (boifacy@archidiecezja.wroc.pl). Pogrzeby można zgłaszać w każdej porze. Najlepiej jedna osoba. Intencje można także zamawiać po Mszy św. w zakrystii.

10. Sytuacja epidemiczna nie pozwala nam na zbieranie żywności w sklepach. Zbiórka „Adwent? Tak. Pomagam!” odbędzie się parafiach. Zapraszamy wiernych do składania żywności o przedłużonym terminie ważności do umieszczonego w kościele koszu.

11. W związku z coraz liczniejszymi pytaniami o bierzmowanie i wizytę duszpasterską, popularnie zwaną kolędą – nadal nie mamy ostatecznego stanowiska Kurii Wrocławskiej. Ufamy, że w przyszła niedzielę będziemy ją mogli już przekazać.