30 NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś przypada 30 niedziela zwykła – uroczystość Poświęcenia Własnego Kościoła, oddanie na wyłączną świątyni na własność Boga, aby był miejscem modlitwy dla parafialnej wspólnoty i miejscem sprawowania kultu.

Z uwagi na pandemię od dzisiaj przy wyjściu z kościoła można nabyć poświęcone Świece Wigilijnej Pomocy Dzieciom Caritas duże w cenie 15 zł, małe po 6 zł. Opłatki zaś będą od 8 listopada br.

Planowane dziś w ciuchci prezentacja i pomiar do strojów komunijnych NIE ODBĘDZIE SIĘ. Firma Opus ustali nowy termin i sposób w jaki odbędzie się spotkanie. O nowym terminie będziemy natychmiast informować w ogłoszeniach i na stronie.

Różaniec dziś o godz. 18:00.

Według ostatnich przepisów kościele może być 91 osób a na balkonach 34 osoby. Pozostałe przepisy, zwłaszcza o zasłaniu ust i nosa, nadal obowiązują.

Zapraszamy też do udziału w ostatnich w tym roku nabożeństwach różańcowych o godz. 18:00. Dzieci do piątku zbierają obrazki.

2. W poniedziałek przypada 1 rocznica pobytu u nas Katolickiej Wspólnoty Osób Konsekrowanych Palavra Viva. Z tej okazji Arcybiskup Metropolita Wrocławski Józef KUPNY skierował do list gratulacyjny, który będzie odczytany na Mszy św. o g. 18,30.

3. We wtorek 27 października br. jest 30 rocznica Mszy św. sprawowanej w naszym kościele pod przewodnictwem Biskupa Adama Dyczkowskiego w intencji ofiar komunistycznego terroru, a potem symbolicznego konduktu pogrzebowego do kwater tych osób na Cmentarzu Osobowickim. Zapraszamy na g. 18,30 we wtorek na Mszę św., której będzie przewodniczył Ksiądz Prałat Wojciech Tokarz.

4. W środę – święto liturgiczne św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

5. W czwartek po Mszy wieczornej kolejne spotkanie Seminarium Wyzwolenia na temat „Mechanizmy problemy uzależnienia”.

6. W dzień 31 października – po Mszy św. 18.30 będzie Adoracja animowana przez Wspólnotę Palavra Viva w intencjach dusz wiernych zmarłych

7. W przyszłą niedzielę, 1 listopada uroczystość Wszystkich Świętych. Watykańska Penitencjaria Apostolska dnia 22 października 2020 roku ogłosiła, że odpust zupełny za zmarłych związany z nawiedzeniem cmentarza jest możliwy przez cały miesiąc listopad, jednak nawiedzenie grobów nie zwalnia z obowiązku uczestniczenia we Mszy św. w każdą niedzielę.

Kartki wypominkowe są wyłożone przy prasie. Prosimy wypisać czytelnie imiona zmarłych i podać ulicę. Kartki można wrzucać na tacę lub do skrzynki przy ołtarzu MB Częstochowskiej. Od 1 do 9 listopada o godz. 17:30 różaniec z wyczytywaniem imion zmarłych z wypominek według ulic. Plan wywieszony jest w gablocie ogłoszeń. Po nabożeństwie Msza Św. o godz. 18:30 w intencji tych zmarłych.

8. W poniedziałek, 2 listopada w liturgii wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych, jest to tzw. Dzień Zaduszny. Przypominamy warunki odpustu w kościołach parafialnych od południa 1 listopada (g. 12,00) do północy (g.24,00) dnia 2 listopada: Komunia św., wyznanie wiary, modlitwa Ojcze nasz i dobrowolna za Ojca św. Natomiast przez cały miesiąc – jak Watykan ogłosił – można zyskać odpust przez nawiedzenie cmentarza i modlitwy nawet w myśli. W obu odpustach wymagany jest stan łaski uświęcającej i wyrzeczenie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu. Bez stanu łaski odpust będzie częściowy.

9. Zmiana tajemnic różańcowych odbędzie się wyjątkowo w drugą niedzielę miesiąca tj. 8 listopada.

10. Również w niedzielę, 8 listopada, odbędzie się zbiórka do puszek na potrzeby Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie

11. Prosimy sprawy kancelaryjne załatwiać mailowo lub telefonicznie albo umówić się do biura telefonem dyżurnym 579-257-491 lub mailem bonifacy@archidiecezja.wroc.pl. Najlepiej poza weekendem w godz. 9,30 do 12,00 i 16,00 do 18,00. Nie dotyczy to pogrzebów. Intencje można też zamawiać po Mszy św. w zakrystii.

12. Obecnie możemy udzielać tylko jeden chrzest po Mszy św. Tam, gdzie przyjęto więcej niż jeden, prosimy o kontakt celem przełożenia na inną Mszę św. tego dnia.

13. Caritas wspólnie z MOPS, w związku z COVID, będzie udzielać pomocy starszym i chorym w postaci żywności. Z obawy przed oszustami, osoby zgłaszające potrzebujących, są zobowiązane podać swoje dane.