1. Dziś przypada 29 niedziela zwykła.

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna się Tydzień Misyjny Kościoła Katolickiego. Modlimy się w intencji misji, misjonarzy zakonnych i świeckich. wspieramy dzisiaj to dzieło składając ofiary na tacę, na Papieskie Dzieła Misyjne.

Z racji święta Świętego Łukasza Ewangelisty w dniu 18 października, modlimy się też za pracowników służby zdrowia

Badanie niedzielnych praktyk religijnych Polaków zapowiadane na dziś w całej Polsce zostało odwołane.

Różaniec o godz. 18:00.

Od czwartku są nowe przepisy. W dolnej części kościoła jest 592 metry kwadratowe, zatem może być 148 osób; a na balkonach 228 mkw, czyli może być 57 osób. Jak dotąd balkony były potrzebne tylko w dniu I Komunii św. Pozostałe przepisy, zwłaszcza o zasłaniu ust i nosa nadal obowiązują.

– we wtorek – wspomnienie św. Jana Kantego
– w czwartek – wspomnienie św. Jana Pawła II

3. Przez cały październik zachęcamy do udziału w codziennym nabożeństwie różańcowym o godz. 18:00. Dzieci na różańcu od poniedziałku do piątku otrzymują do zbierania obrazki.

4. W czwartek po Mszy wieczornej kolejne spotkanie Seminarium Wyzwolenia na temat „Komunikacja w budowaniu relacji”

5. W związku z nowymi przepisami większość spraw kancelaryjnych załatwiamy telefonicznie na dyżurny numer komórkowy 579-257-491, także mailowo: Bonifacy@archidiecezja.wroc.pl. Prosimy od poniedziałku do piątku, po wcześniejszym umówieniu telefonicznym, najlepiej w godzinach od 9,30 do 12,00 i od 16,30 do 18,00. Jeśli istnieje konieczność przyjścia do kancelarii, prosimy także uzgodnić to telefonem na numer komórkowy, gdyż wtedy możemy zawsze odzwonić. Sprawy pogrzebowe załatwiamy też w innym czasie. Intencje zalecamy też zamawiać telefonicznie i mailowo. Coraz więcej osób już to czyni. Wówczas wszystkie ofiary za posługi kancelaryjne płacimy przez Bank Santander 16 1090 2398 0000 0006 0802 6625. Czyli konto parafialne. W tytule: za Mszę św. dnia i godzina za konkretną posługę kapłańską. Intencje mszalne też można zamawiać po Mszach w zakrystii.

6. Chrzty będą odtąd głównie po Mszy św. i tylko jeden chrzest po Mszy św. Tam, gdzie przyjęto więcej niż jeden, prosimy o kontakt celem przełożenia na inną Mszę św. tego dnia.

7. Pragniemy z całego serca podziękować za ofiary zbierane w poszczególne niedziele: 27 września br. na Boży Grób 721,15zł i od rodziców dzieci komunijnych nowe pateny do Mszy i dar na remonty 1000zł; 4 października br. 661,50 na Stolicę Apostolską i jej dzieła charytatywne; na Dzień Papieski, stypendia dla młodych 2209,2 zł. Niech dobry Bóg ofiarodawcom, w tak trudnych czasach, łaską wynagrodzi.

8. Z ofiar na tacę i na konto parafialne, po uregulowaniu rachunków i innych kosztów utrzymania parafii, resztę przeznaczyliśmy na remonty. Kończy się remont generalny toalet dla parafian przy poczekalni. Zrobiliśmy też mały remont i pełny serwis pieca grzewczego na plebanii, po niedzieli to samo będzie zrobione z piecem w kościele i ciuchci. Dokonano generalnego remontu wszystkich trzech sal katechetycznych w małym domku za plebanią. Tutaj w 90% z ogromną pomocą finansową i pracą woluntariuszy fachowców, pospieszyli członkowie Ruchu Światło-Życie, zwłaszcza z oaz rodzin. Prace te oceniał osobiście Arcybiskup Metropolita Wrocławski. Zainstalowano też po awarii nowe kamery za prawie 5000zł, co zwiększa też bezpieczeństwo, także po zmroku, dla uczestników liturgii.
W związku z tymi pracami zwracamy się, tak jak na początku pandemii, o jednorazową hojniejszą ofiarę na konto parafialne podane w numerze 4, na remonty i ogrzewanie, na początku sezonu grzewczego: kościoła, ciuchci i sal katechetycznych.

9. Zbliża się miesiąc listopad poświęcony w szczególny sposób pamięci zmarłych. Kartki wypominkowe są wyłożone przy prasie. Prosimy wypisać czytelnie imiona zmarłych i podać ulicę. Kartki można wrzucać na tacę lub do skrzynki przy ołtarzu MB Częstochowskiej. Od 1 do 9 listopada o godz. 17:30 różaniec z wyczytywaniem imion zmarłych z wypominek według ulic. Plan wywieszony jest w gablocie ogłoszeń. Po nabożeństwie Msza Św. o godz. 18:30 w intencji tych zmarłych.

10. 25 października 2020r. (NIEDZIELA) w ciuchci odbędzie się prezentacja i pomiar do strojów komunijnych. Godz. 15:30 – dziewczynki, godz. 17:00 – chłopcy. Rodzice OBOWIĄZKOWO przychodzą w maseczkach i mają swój długopis do podpisu dokumentów. Pobierana jest zaliczka z góry: dziewczynki – 100zł, chłopcy – 50 zł.

11. Miło nam poinformować naszych Parafian, że w związku przygotowywaną beatyfikacją Stefana Kardynała Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia, w czasopiśmie „Niedziela” w bieżącym numerze ukazał się piękny artykuł Ks. Prałata Dr Wojciecha Tokarza pt. „Pod patronatem Prymasa” o naszej Szkole Podstawowej nr 74, imienia „Prymasa Tysiąclecia”. Budynek w czasie drugiej wojny światowej był szpitalem wojskowym od 1 września 1946r, szkołą. W latach 1949 do 1953 przechowywano i konserwowano tu „Panoramę Racławicką”, a 18 października 2001r. szkoła ta otrzymała swego obecnego Patrona i od tego czasu w tym roku po raz pierwszy, z racji pandemii, została odwołana, specjalna Msza św. specjalnie dla tej szkoły. Serdecznie do lektury „Niedzieli” i innych czasopism zapraszamy.