28 NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś przypada 28 niedziela zwykła. Przeżywamy XX V Dzień Papieski. Przy kościele odbywa się zbiórka ofiar do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Zbierającym i ofiarodawcom składamy staropolskie „Bóg zapłać”.

Dzisiaj podczas Mszy Św. o godz. 10:30 poświęcenie różańców dzieci z klas 3, które przygotowują się do I Komunii Św. Różańce rodzice kupują we własnym zakresie.

W kościele nie ma limitu osób. Pozostałe przepisy, zwłaszcza o zasłaniu ust i nosa nadal obowiązują.

Dziś różaniec o godz. 18:00.

– we wtorek – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego
– w czwartek – wspomnienie św. Teresy od Jezusa
– w piątek – uroczystość św. Jadwigi Śląskiej
– w sobotę – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego

3. Przez cały październik zachęcamy do udziału w codziennym nabożeństwie różańcowym o godz. 18:00. Dzieci na różańcu od poniedziałku do piątku otrzymują do zbierania obrazki.

4. We wtorek nie będzie różańca o godz. 18:00. Zapraszamy natomiast po Mszy wieczornej na ostatnie w tym roku uroczyste NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE z procesją różańcową.

5. W środę, 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy nauczycieli i wychowawców, katechetów i wszystkich pracowników oświaty naszą życzliwością, a przede gorącą modlitwą.

6. W czwartek po Mszy wieczornej kolejne spotkanie Seminarium Wyzwolenia na temat „Ojcostwo i macierzyństwo”

7. W nadchodzący czwartek, 15 października, w liturgiczne wspomnienie Świętej Teresy od Jezusa, obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Ma on nam przypominać, że często rodzice, którzy odprowadzili swoje dziecko do bram wieczności, nie zawsze oczekują jakiegoś specjalnego pocieszenia, ale potrzebują naszej modlitwy, która pomoże im przetrwać niezwykle trudny czas. W tej intencji będziemy się modlić podczas różańca i wieczornej Mszy Św.

8. W piątek o godz. 9,30 w kościele odbędzie się Msza św. w kolejną rocznicę nadania Szkole Podstawowej nr 74 imienia Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Dyrekcja, nauczyciele, pracownicy i uczniowie serdecznie na te Mszę św. zapraszają.

Również w piątek o godz. 18:30 Msza w stałych intencjach Koła Przyjaciół Radia Maryja naszej parafii oraz w intencjach ofiarodawców i sympatyków. Spotkanie formacyjne o godz. 17:30.

9. Sprawy kancelaryjne załatwiamy od poniedziałku do piątku po wcześniejszym umówieniu telefonicznym. Z uwagi na dużą ilość telefonów w ostatnich dniach, nie jesteśmy w stanie natychmiast odzwonić, prosimy dzwonić na dyżurny numer komórkowy 579-257-491, gdyż wtedy jest możliwość odpowiedzi. Intencje można zamawiać po Mszach w zakrystii.

10. UROCZYSTOŚCI ODPUSTOWE ku CZCI ŚW. JADWIGII w TRZEBNICY pt.: Razem ze św. Jadwigą, w czasie pandemii odkrywając piękno jej życia – odbędą się w dniach 15-16-17-18. października br. Szczegóły na PLAKACIE. Centralne uroczystości odpustowe odbędą się w niedzielę 18.10. o godz. 11.00.

Ze względu na zagrożenia epidemiczne Pielgrzymka do grobu św. Jadwigi w Trzebnicy nie odbędzie się w przewidywanej formie. Dla zachowania ciągłości pielgrzymowania wyruszy tylko jedna grupa pielgrzymkowa, reprezentująca całą Archidiecezję. Msza św. u grobu św. Jadwigi w dniu 17 października o godz. 16.30 (transmisja online).

11. W Przyszłą Niedzielę 18 października 2020r. BADANIE NIEDZIELNYCH PRAKTYK religijnych Polaków w całej Polsce.

12. Zbliża się miesiąc listopad poświęcony w szczególny sposób pamięci zmarłych. Kartki wypominkowe są wyłożone przy prasie. Prosimy wypisać czytelnie imiona zmarłych i podać ulicę. Kartki można wrzucać na tacę lub do skrzynki przy ołtarzu MB Częstochowskiej. Od 1 do 9 listopada o godz. 17:30 różaniec z wyczytywaniem imion zmarłych z wypominek według ulic. Plan podamy w późniejszym terminie. Po nabożeństwie Msza Św. o godz. 18:30 w int. tych zmarłych.

13. Przypominamy, że Sakrament Dojrzałości Chrześcijańskiej dla młodzieży będzie 3 listopada br. o g. 18,00. Nie będzie wówczas Mszy św. wypominkowej. Bierzmowania udzieli J.E. Bp Jacek Kiciński.

14. KOMUNIKAT Dyrektora Wydziału Komunikacji Społecznej ks. Rafała Kowalskiego (dotyczy Miasta Wrocławia): „Urząd Miejski Wrocławia zachęca, by w czasie epidemii, załatwiać sprawy urzędowe telefonicznie (Tel 71 777 77 77 lub platformy ePUAP.”

15. Kuria Wrocławska w komunikatach do duszpasterzy prosiła, aby przypomnieć Parafianom zarządzenie Episkopatu, że „ambony nie powinno się wykorzystywać do wystąpień (przemówień), które nie są związane z proklamacją Słowa Bożego.” Prosimy zatem też naszych parafian, aby takie prośby o przemawianie z ambony nie były do nas kierowane.