1. Dziś przypada 27 niedziela zwykła.

Podczas Mszy Św. o godz. 10:30 przeżywamy rocznicę I Komunii Św. Konferencja Episkopatu Polski objęła swoim patronatem inicjatywę: NIEDZIELA ŚW. FRANCISZKA, której realizacja jest 4 października w dniu liturgicznego wspomnienia św. Franciszka z Asyżu, ogłoszonego przez św. Jana Pawła II patronem ekologów. Dziś również przeniesiona z 29.06. zbiórka na „świętopietrze”, na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.

W kościele nie ma limitu osób. Pozostałe przepisy, zwłaszcza o zasłaniu ust i nosa nadal obowiązują.

Wracamy do tradycyjnej godziny nabożeństw o 18:00, stąd zmiana tajemnic żywego różańca o godz. 17:30 i różaniec o godz. 18:00.

– w poniedziałek – wspomnienie św. s. Faustyny Kowalskiej
– w środę – wspomnienie NMP Różańcowej

3. Do dziś należy złożyć deklarację zgłaszającą dziecko do Komunii w naszej parafii. Niezłożenie deklaracji oznacza decyzje rodziców, że ich dziecko nie przystępuje do I Komunii w naszej parafii.

4. Przez cały październik zachęcamy do udziału w codziennym nabożeństwie różańcowym o godz. 18:00!!!. Dzieci na różańcu od poniedziałku do piątku otrzymują do zbierania obrazki.

5. W październiku zaczynamy w naszym kościele Seminarium Wyzwolenia dla rodzin i osób samotnych, które poprowadzi ks. Wojciech Ignasiak, zajmujący się w pracy m.in problemem uzależnień i współuzależnień. Jeśli ten problem nas nie dotyczy to warto zaprosić osoby, których to dotyka. Może znamy rodziny, w których jest problem alkoholizmu lub innych uzależnień lub kobiety/ mężów, których mężowie/żony mają problem z alkoholem lub innymi uzależnieniami itp.
Tematy, które będą poruszane to:
Wolność dzieci Bożych wg Franciszka Blachnickiego
Ojcostwo i macierzyństwo
Komunikacja w budowaniu relacji
Mechanizmy problemy uzależnienia
Pułapka współuzależnienia i dorosłe dzieci z rodzin dysfunkcyjnych
Krucjata Wyzwolenia Człowieka
Praca nad problemami w rodzinie dysfunkcyjnej
W trakcie seminarium będzie prowadzona modlitwa o wyzwolenie.
Temat całości seminarium wyzwolenia – „ku wolności wyswobodził nas Chrystus”
Złam tabu, przerwij milczenie i wyjdź z trudnościami po pomoc
Mówić ufać czuć zmieniać – rodzina zdrowa
Nie mówić, nie ufać, nie zmieniać – rodzina alkoholowa
Seminarium będziemy zaczynać w kościele po mszy wieczornej, czyli ok 19.15. Zaczynamy 8.10.2020 kończymy 19.11.2020.

W tym dniu przypada 455 rocznica powstania naszego Seminarium Duchownego. Prosimy o modlitwę w tej intencji.

6. Wszystkie sprawy kancelaryjne załatwiane są od poniedziałku do piątku po wcześniejszym umówieniu telefonicznym. Telefony: 71/328-95-17 lub komórkowy 579-257-491. Intencje można zamawiać po Mszach w zakrystii.

7. Za tydzień podczas Mszy Św. o godz. 10:30 poświęcenie różańców dzieci z klas 3, które przygotowują się do I Komunii Św. Różańce rodzice kupują we własnym zakresie.

8. W przyszłą niedzielę obchodzimy Dzień Papieski. Tego dnia odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.