25 NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś przypada 25 niedziela zwykła. Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu, stąd zbiórka przeznaczona jest na Katolickie Radio „Rodzina”.

Dziś podczas Mszy o 10:30 dzieci komunijne odnowią przyrzeczenia chrzcielne.

Procesja z relikwiami św. Doroty i Stanisława ulicami Wrocławia wyruszy dziś o godz. 16:00 z bazyliki św. Elżbiety.

W kościele nie ma limitu osób. Pozostałe przepisy, zwłaszcza o zasłaniu ust i nosa nadal obowiązują.

Dzisiaj nieszpory o godz. 18:00.

– w poniedziałek – święto św. Mateusza Apostoła
– w środę – wspomnienie św. o. Pio

3. Próby dla dzieci komunijnych w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 17:00. Jutro na próbę dzieci komunijnych ponownie przyjadą Panowie, którzy będą filmować i fotografować uroczystości komunijne. Będzie można zamówić film i zdjęcia.

4. Wszystkie sprawy kancelaryjne załatwiane są OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU po wcześniejszym umówieniu telefonicznym. Telefony: 71/328-95-17 lub komórkowy 579-257-491. Intencje można zamawiać po Mszach w zakrystii.

5. W przyszłą niedzielę w naszej parafii uroczystość I Komunii Św. Msze Święte o godz. 7:30, 9:00(KOMUNIA), 12:00, 13:30 i 18:30. NIE MA MSZY ŚW. O 10:30

6. W przyszłą niedzielę, 27 września, w Kościele będziemy obchodzić 106. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy oraz Światowy Dzień Turystyki. Tegoroczne ofiary na Ziemię Świętą (Boży Grób) zgodnie z zatwierdzoną przez Papieża Franciszka propozycją odbędą po każdej Mszy św. 27 września 2020 roku.

7. Próby przed rocznicą I Komunii Św. 28 i 29 (poniedziałek i wtorek) września o godz. 17:00. Rocznica 04.10.2020r. podczas Mszy o godz. 10:30.

8. Przypominamy, że do 4 października należy złożyć deklarację zgłaszającą dziecko do Komunii. Deklarację składają wszyscy rodzice, którzy chcą by ich dziecko przystąpiło do Komunii w parafii św. Bonifacego. Nie złożenie deklaracji w terminie, równoznaczne jest z decyzją rodziców, o tym że ich dziecko nie przystępuje w tym roku szkolnym do I Komunii w naszej parafii. Deklarację można pobrać w zakrystii.

9. J.E. Ks. Biskup Jacek KICIŃSKI ustalił ostateczny termin bierzmowania na dzień 3 listopada (wtorek) o godz. 18:00. Szczegółowe informacje w późniejszym terminie.

10. KOMUNIKATY społeczne:
a/Komenda Miejska Policji we Wrocławiu informuje, że mimo podjętych zintensyfikowanych działań prewencyjnych, nadal dochodzi do przestępstw, w których  pokrzywdzonymi są osoby w wieku senioralnym. Arcybiskup Metropolita wyraził zgodę na rozpropagowanie wśród wiernych informacji na temat metod działania sprawców przestępstw.
b/Na prośbę Urzędu Miejskiego Wrocławia przekazujemy informacje dotyczące wsparcia mieszkańców w wymianie starych pieców.
c/Rada Osiedla Nadodrze zaprasza mieszkańców Nadodrza na grzybobranie. Wyjazd 24.09.20 (czwartek) o godz.7.00 z ul. Ołbińskiej przy Straży Pożarnej. Zapisy w siedzibie RO  w poniedziałek lub lub sms na nr. tel 691-360-002. Maseczki obowiązkowe. Ilość miejsc ograniczona.
d/W sobotę 26 września odbędzie się tzw. Męskie Oblężenie Jasnej Góry; finałowe spotkanie na Jasnej Górze z równoczesnym przekazem do wszystkich zainteresowanych parafii i środowisk. Szczegóły: www.oblezenie.mezczyzni.net