24 NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś przypada 24 niedziela zwykła. Dzisiaj rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.

Dziś o godz. 14:30 spotkanie dla rodziców dzieci klas trzecich, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii Świętej.
Na spotkaniu zostanie m.in. podana data Komunii, rozdane będą deklaracje. Obecność na tym spotkaniu jest obowiązkowa.

W kościele nie ma limitu osób. Pozostałe przepisy, zwłaszcza o zasłaniu ust i nosa nadal obowiązują.

Transmisje Mszy Św. z naszego kościoła w niedzielę o godz. 12:00.

Dzisiaj nieszpory o godz. 18:00.

Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie.

– w poniedziałek – święto Podwyższenia Krzyża Św.
– we wtorek – wspomnienie NMP Bolesnej
– w środę – wspomnienie św. Korneliusza i Cypriana
– w piątek – święto św. Stanisława Kostki

3. Próby dla dzieci komunijnych w poniedziałek i wtorek o godz. 16:30. Jutro na próbę dzieci komunijnych przyjadą Panowie, którzy będą filmować i fotografować uroczystości komunijne. Będzie można zamówić film i zdjęcia. Panowie pobierają opłatę za góry.

Za tydzień podczas Mszy o 10:30 dzieci komunijne odnowią przyrzeczenia chrzcielne.

4. W czwartek, 17 września br., kolejna rocznica napaści na Polskę przez Związek Radziecki w 1939r. i pierwszych deportacji Polaków na Syberię. O godz. 11:00 Mszę św. z ceremoniałem wojskowym odprawi J.E. Ks. Abp Józef KUPNY, Metropolita Wrocławski, a po niej zapraszamy wszystkich naszych Parafian na uroczystości pod pomnikiem Sybiraków.

5. Przypominamy, że z piątku na sobotę z 18 na 19 września czuwanie wiernych archidiecezji na Jasnej Górze. Dla naszych wiernych jest możliwość wyjazdu autokarem z parafii sąsiedniej, uniwersyteckiej p.w. Imienia Jezus. Zgłoszenia na dyżurny telefon komórkowy.

6. Wszystkie sprawy kancelaryjne załatwiane są OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU po wcześniejszym umówieniu telefonicznym. Telefony: 71/328-95-17 lub komórkowy 579-257-491. Intencje można zamawiać po Mszach w zakrystii.

7. W środę o godz. 18:30 Msza Św. w int. Koła Przyjaciół Radia Maryja, TV Trwam, za ofiarodawców i sympatyków. Po Mszy Św. spotkanie na plebanii.

8. Od 27 września br. w Centrum Duszpasterskim Archidiecezji Wrocławskiej rozpoczyna się kolejna edycja kursu przygotowująca dorosłych do bierzmowania. Zapisy przez formularz

9. Procesja z relikwiami św. Doroty i Stanisława – w 23 rocznicę wielkiej powodzi – w niedzielę 20 września. Procesji będzie przewodniczył J.E. Ks. Bp Andrzej Siemieniewski. Tradycyjnie procesję uświetni asysta wojskowa oraz orkiestra policyjna. Serdecznie zapraszamy.

10. Niedziela 20 września obchodzona jest jako Dzień Środków Społecznego przekazu, stąd zbiórka przeznaczona jest na Katolickie Radio „Rodzina”.

11. J.E. Ks. Biskup Jacek KICIŃSKI ustalił ostateczny termin bierzmowania na dzień 3 listopada (wtorek) o godz. 18:00. Szczegółowe informacje podamy w późniejszym terminie.

12. Zapraszamy do zakupu i lektury najnowszej prasy katolickiej. Za darmo można zabrać propozycję medytacji na każdy dzień pod nazwą „Lectio divina”.